Posted by: Tiina | 1. mai 2008

Püha päev

Mul on tänu noile nädala keskosa pühadele ajaarvamine sassis. nagu pühapäev oleks. Ja homme esmaspäev. Samas on mõnus ka, et veel üks tööpäev ja siis on jälle kaks puhkepäeva. Ma olen oma suutmatusega EI-öelda kuhjanud oma peakohale sellise tööde hunniku, et … Tegelikult tähendab see, et puhkepäevi netu, on vaid kaks päeva, mil ma saan tööd teha ilma riigitöö päevata. Äkki jääb nii õhtusse ka aega kätetööle. Samas on tööl hea omadus: see finantseerib mu harrastust. Ma olen aprillikuus mõnuga raha välja andnud raamatuile ja lõngadele. See “topelt”saadetis jõudis kohale, ühekordselt. Siis tuli teinegi raamat, Heirloom knitting. Seda tahtsin ma oma raamaturiiulisse juba haapsalu salli kursusest alates. Õpetaja eksemplar võlus. Ei midagi põrutavalt uut siin päikese all, aga ikkagi. Nüüd on kolmas pakk saabunud, aga ma ei saanud seda eile olude sunnil postist kätte. Nad panid kaks tundi enne arvatavat aega poe kinni. Aga selles peaks olema kaks raamatut: läti käpikud ja palmikulist materjali. Pluss plaat. See Janet Szabo “Aran Sweater Design” pälvis minu tähelepanu tänu ravelryle. Rohkem ma sinna sisse pole pilku heita saanud kui internet võimaldab, aga ahvatlev tundub siiski. Ja kuna nii mõneski paigas on hea sõnaga räägitud sama autori teisetki raamatust, tellisin omale tolle ka, Janet Szabo “Cables Volume I: The basics“. Too pandi alles sel nädalal teele, seega sellega läheb veel aega. Samas on teel tollega koos tellitud raamatuke. Et siis nagu jõulud. Sest kõigele lisaks lubasin ma omale elann.comist ka pitsile passivat lõnga. Ootame-vaatame.
Mul on juba paar uut soovi ka silma ees. Sedakorda mõtlen omale sünnipäevakingiks. Tahaks toda maikellukese-raamatut ning plaati, sedakorda saksast. Grönemeyer pole siinmail just väga IN plaadiletil.
Teinud? Valge salli sain valmis. Selle Evelyn A.Clarki raamatu “Knitting Lace Tringles” ainetel. Võtsin sealt kaks mustrit ja kombieerisin oma äranägemise järgi. Tahtsin väikest, aga välja tuli nagu alati – suur. Mulle väga meeldib sealne lehemuster. Ei midagi erilist, aga meeldib. Ja siis see “flower” ka, eriti kohad kus nood kaks mustrit kokku kasvavad või siis lillest saab leht ja lehest lill. Ja see leheline serv. Selline ta siis sai.
Lõng on Filcolana Arwetta, extra fin merino, kulus 170 g. Ringvardad nr. 3,75. Räti suuruseks sai siis kõrgusesse mõõtes 93 cm ja pikim külg on ca 2 m. Pehme ja õhuline. Ja mis mulle peale seda lillat Shetlandi salli väga meeldib, selle valge lõngaga tulid kenad sakid.

Habe in der letzten Zeit mehr in die Bücher und Ideen investiert als gestrickt. Es mangelt einfach an der zeit. Wie immer häufen sich in Frühjahr für eine Weile die schriftlichen Arbeiten. Aber die zeit geht ja mal wieder vorbei. Und für die etwas lockerere Zeiten habe ich eine Menge von Ideen gesammelt. Habe mir nämlich die Bücher von A. Starmore aus amazon bestellt, die hier. Ausserdem hat Heirloom kniting einen Platz auf meinem Bücherregal erobert. Und Janet Szabo´s Aran Sweater Design und Cables: The Basics sind noch auf dem Weg. Ebenso Latvian mittens und Cables, herringbones .. . Wie Weihnachten.
Als Geburtstagsgeschenk für mich dachte ich das Maiglöckchen-Buch und ein CD von Grönemeyer, der ist hier ja nicht so im Geschäft erhältlich. Übers Internet ist ja alles möglich.

Wie schon gesagt: gemacht habe ich nicht viel. Myrtle Leaf macht jedoch Fortschritte, Leaf & Flower-Shawl aufgrund des Buches “Knitting Lace Triangles” ist auch fertig.
Dafür brauchte ich insgesamt 170 gr Arwetta ekstra fin merino von Filcolana. Gestrickt mit Rundstricknadel 3,75. Maße: Höhe 93 cm, die längste Seite ca 2 m. Weich und schön. Nur ich wollte etwas kleineres, aber .. Das Blocken bringt Überraschungen mit sich.


Responses

  1. Lihtsalt imeilus sall! Ainult ma ei saa aru, kuidas Sa kolme lapse ja töö kõrvalt kõike seda jõuad?!

  2. Superilus sall!
    Mul tekkis sama küsimus, mis Krentul – kuidas sa jõuad?

  3. ahsapagan, küll on ilus sall! mul hakkab sallidena see üleminekutega lõnga vaimustus üle minema, sets ühevärvilisel pääseb tegelikult enamik mustreid paremini mõjule. täitsa võrratu sall!

  4. […] Ma teadsin, et see peab tulema valge. Ja nii katsetasin ma alustuseks ära päris mitu kodus olevat valget lõnga. Filcolana Arwetta extra fin merino ei olnud esimene valik. Õieti ma kohe ei tulnud selle peale, et mul varudes selline lõng on. Ja siis muster. Ma lappasin läbi erinevaid pitsiliste ja mitte nii pitsiliste mustrite raamatuid ja ükski ei tundunud see õige. Kuniks mulle ei sattunud kätte üks vana ajakirja Diana lehemustrite vihk. Vot see. Ja ma proovisin sealt ka ikka mitut lehte. Ja siis katsetasin ma algust niimoodi ja naamoodi.- Kui jäi nii nagu jäi. See lõng on nii mõnusalt pehme. Mul omal on vanast ajast üks kolmnurkne rätt samast lõngast ja too käitub väga korralikult. Ühesõnaga: on ikka veel ilus, kuigi tehtud juba 2008. […]


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad