Posted by: Tiina | 15. veebr. 2009

Sirelite aegu

Sireliteni on veel aega, aga kevadine roheline erutab meeli ka lumevalgel taustal.
Ja nii ta saigi. Lilac Leaf Shawl.
Seekord ei kestnudki see valmimine kuid.
Lõng on ostetud kunagi Harrietist, aga päritolult on see analoogne handpaintedyarn.com pakutavale. Hästi mõnus ja pehme. Mustris oli minu jaoks uudne kahe servast algava pitsiriba valmistamine ja külge saamine. Üks tuli loogiliselt, kududes. Teine vajas nõela appi. See teise pitsisaba otsa ajamine ainult sellele pehmele lõngale häeste ei meeldinud. St. nõela takka edasi takka sõelumine, eriti kui sinna lisada harutamine. Sedagi tuli ette. Esmapilgul tundus see teise pitsi otsa ajamine üle mõistuse ülesandena. Tegelikult ei olnudki nii keeruline, aga pusimist nõudis. Ega ma kõikide töövõtete puhul kõikse ökonoomsem vast ka ei ole, sellest ka see aja ja närvikulu. Aga tulemus on oluline ja see on täitsa olemas. Mina hetkel pilku peale visates kohe küll aru ei saa, kumb on kootud ja kumb otsa nökerdatud otsapits. Vardad nr. 3,5. Pikkus 166 cm, laius 45 cm. Kaal 85 g.
Nagu öeldud – raamat on igati aus. Ja mul on uus pitssall varrastel. Aga selle ämblikuvõrgu materjaliga pean ma olema tähelepanelik – et ma nuppude kõik keerud ikka läbi kooks. Korra juba harutasin hea mitu rida. Nimelt sel põhjusel – nupust oli üks lõngakeerd kuidagi ripakile jäänud. Seega: usalda, aga kontrolli.
Ega jäägi muud üle kui pitssalle kududa. Epu manu oli nii ilusaid siniseid pitsilõngu. Võrratud värvid.

Lilac Leaf Shawl aus dem Buch “Knitted Lace of Estonia” von Nancy Buch. Wolle handpaintedyarn.com, apfelgrün. Sehr weich und angenehm. Länge 166 cm, Breite 45 cm. Insgesamt 85 Gram. Nadeln: 3,5. Sehnsucht nach dem Frühling.
Ich mag die Muster in diesem Buch sehr. So habe ich ja schon den nächsten Schal auf den Nadeln. Habe in einem kleinen Geschäft in Tallinn schöne Spitzenwolle gefunden. Sehr dünn und in schönen blauen Tönen. Träume ja schon lange von einem Maiglöckenschal in blau.


Responses

  1. Imeilus värv! MInu lemmiktoon 🙂

  2. Võrratu jällegi, nii värv kui muster kui kõik kokku 🙂

  3. Väga kaunis sall, tõeliselt võrratu värviga pealekauba!

  4. Kui ma nüüd edaspidi roheliseks kevadiseks kapsaussiks muutun siis tea , et see on sinu süü:). Selle sallidga oleks nagu kevadelõhn ka kaasa pandud. Väga ilus!

  5. Oh,kevadine roheline on nii ilus. Sall on lausa võrratu. Ma alati imetlen su salle 🙂
    Mu kevadrohelise janu sai Eppu poes natuke rahuldatud, ostsin imeilusa kevadrohelise tweed lõnga, jami

  6. […] juurde ka tellinud, sest see mulle tõesti meeldib. Sallegi on mu oma kapis kaks: kuldses rukkis ja sirelilehed. Kingitud on ka. Nendega on aga see häda, et kui otsa saab, siis ei pruugi kaua juurde tulla […]


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad