Posted by: Tiina | 2. juuni 2009

Raasiku 2.06.2009

Justkui vaikus ja ma nagu ei tee miskit. Päris nii see ei ole, aga näidata ei ole hetkel tõesti miskit. See-eest ärkas hamster minus jälle ellu. Ja nii ma siis olingi veidi omakasupüüdlik.
Kaasal on ju puhkus ja nii ei sega hommikusi käike eriti miski. Minu tööpäev ju tahab jälgimist, aga õnneks on nad seal Raasikul varajased. Igatahes kaasa oli täitsa nõus selle sõiduga täna hommikul ja nii sain ma jälle paari kilo lõnga jagu rikkamaks.

Ütleme nii: kollektsioon sai täiendust. Seekord ei olnud põhirõhk kirjudel lõngadel, pigem otsisin värviträpsusid. Aga kaks uut kirjut panid ikkagi näpud sügelema ja nii nad kotti rändasid.
Pildil ei ole värvid päris need, mis tegelikkuses, aga osade lõngade puhul siiski enamvähem. Heleroheline ja see heledam oranžikaspunane on täitsa oma tooni (punane on päriselus veidi lahjem), tumepunane ka. Türkiissinine, see heledam sinine, on päriselus ikka tõesti türkiis, kuigi pildilt ei paista. Seekord võtsin 8/2 teksasinist, jämedamat kahjuks ei olnud. Samas on see tumedam punane just jämedam, ostetud eelmise käigu teksasinisele seltsi. Nagu ka valge ja helehall. Heleroheline sattus ka olema 3-kordne. Ülejäänud on 8/2.

See õhkõrn ühekordne vikerkaar aga … Selle puhul on tunne, et läheb pealepuhumisest juba katki. Miskit ma sellest siiski teha tahaks. salli. Omale. Näis siis.
Tegelikult on mul kõige jaoks juba mõtteid. Ega saagi teisiti: ma olen nii väsinud ja läbi omadega, et kui puhkust oodata ei oleks (veel 15 tööpäeva!) ja kudumist silmapiiril ei terendaks, siis ma vist kukuks kokku. Aga see selleks.

Igatahes said mu tasahilju kokkukuivavad varud täiendust ja mul on selle üle ainult heameel.

Aga … Raasiku lõng on selline omamoodi. Sama ostsin eelmisel nädalal Raekoja platsi äärest ühest poekesest ka ühe 100-grammise nutsaku. Silt oli ümber Aade lõnga oma, aga .. see pole see. Lüng nagu pole õige ja värv on “vale”, kuigi minule tol hetkel passis. Aga tunne, et keegi ehib end võõraste sulgedega tuli ja ei taha enam ära minna.

Habe wieder die Wollfabrik in Raasiku besucht. Wolle!!! Was für eine Freude!


Responses

  1. Oli mul vaja neid pilte nüüd vaadata:P
    Ma olen püüdlikult kõik viimased kudumised oma lõngavarudest kudunud ning pisut ka ära kinkinud. Aga nüüd see rohelise-lilla kirju näeb nii kena välja.

    Mumeelest Raasikul ongi seinast seina lõngad, nii et see Raekojaplatsi oma võib olla küll.

  2. Nad müütavad seal Raeplatsil ja Müürivahe Jolleris näiteks ka noid saksa-austria ja krt teab mis päritolu poolilõngu. Millegipärast meenutab see üks kollane mulle toda lõnga pigem. Kuniks ma polnud oma Raasiku-nägemust uuendanud, see mind ei seganud. Aga nüüd .. Tegelikult poelgi oleuline, kuniks too 100% vill on.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad