Posted by: Tiina | 3. aug. 2009

Tuulevaikne öö

HaapsaluJa puhkus saigi otsa. 5 nädalat. Viimase puhkusepäeva õhtu veetsime perega Haapsalus. No veetmine ei ole just päris õige määratlus, pigem oli see lihtsalt kontserdikülastus. Aga hästi vahva. Mulle Jaan Tätte meeldib, öelgu teised mida tahavad. Et see pole muusika ja et ta laulda ei oska. Lood on ilusad ja lihtsad. Sõnades on iva. Lauludes on Lood selle sõna kõige otsesemas mõttes. Igasuguse muu muusikalise tapeedi taustal torkavad nood silma. On meeldejäävad. Kohati ka kriipivalt kaunid.Mul tekkis karjuvalt valus igatsus vanaema ja pannkookide järele. Aga teda ei ole enam. Ja nii ei ole ka väravani lahti kaevatud rada, mis ootas tulijaid …

Minu väikesed kontserdikülastajad pidasid end ka üsna kenasti üleval. Haapsalu valisimegi kontserdipaigaks seetõttu, et seal on lastele ka ruumi. Ega nemad ei suuda ja püsida tundi ja peale ühel kohal ja kuulata. Papal jäi veidi kuulmata, sest ta käis lastega ka mänguväljakul, aga muidu oli asi igatepidi mõnus ja kontrolli all. Muidugi avastasid poisid ka sealse suurte nuppudega male ja kuigi nad mängust suuremat ei jaga, püüdsid omasoodu mängida. Peamine, et poistele meeldis. Suur poiss tahaks nüüd oma telefoni Tättet täis toppida. Ometi kord ka midagi mõistlikku.

Nüüd tahaks ma jõuda ka Käsmu reedel. Aga kas ka jõuan, ei tea. Uuel laupäeval on vist ka Haapsalu sallipäev. Ja üht päeva on vaja maale marjadele. Miski peab ära jääma. Aga mis? Või siis ..

Pildikesi pühapäevast.

Ja saabki otsa

Minu maletajad

Kolm kontserdikülastajat

Kojusõit

Konzertbesuch in Haapsalu mit den Kindern.

In diesem Jahr finden am 8. August wieder der Tag des Haapsaluer Schals statt. Mit den kleinen Strickwettbewerb. Haapsalu jeden Sommer – schon ein Muß.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad