Posted by: Tiina | 1. sept. 2009

Uus aasta

Kui perre lisandub koolilapsi, siis on augusti lõpp ja septembri algus kiired ajad. Vähemalt meil. Keskmik, va Rebane, läks täna kooli. Eks näis, kuis sujuma hakkab. Ma olen veidi murelik, sest võrreldes vanema poisi kooliminekuga ei ole ta minu arust sugugi igati kooliküps. Või siis on see tema rebase-loomus, mis mind ettevaatlikuks teeb. Selline väike kavalpea. Aga ma püüan ülemäära ette mitte pabistada.

koolipoissJa nii me sõimegi täna torti. Ja emme pani raamatutele pabereid. Ja ostsime veel vihikuid. Ja teritasime pliiatseid. Ja passitasime pinalitesse vajalikku kraami. Sel aastal olin ma kooliasjade muretsemise jätnud täitsa kooliaasta algusesse. Ega seal niiväga vidinaid vaja olegi, saab hakkama küll. Ühed spordijalatsid on puudu, aga küll need ka saab. Homme.

Vanema poisi jaoks on kooliaasta algus omamoodi “rõõmus”. Saksa keelt tuleb ju tunnike juurde ja taaskord üks kehaline nädalas on peotantsu tund. Pea on poisil kui koorelahutaja, saksa keelega probleeme ei ole. Ning tantsimine sujus ka varemalt. Aru ma ei saa, mis tal nende tundide vastu on. Saksa keeles vahetub õpetaja. Äkki seegi muudab veidi meelt. Kuigi eelmine õpetaja oli igati ok.

esimene koolipäevKogu selle koolijutu juures teeb nalja aga pisema suur soov kooli minna. Ta tahab ka vihikuid. Õhtu otsa istus Keskmiku koolimüts peas. Kui see muidugi Keskmiku enda peas ei olnud. Ja kohati oli pisike nagu kurbki, et see polnud üldse tema päev. Tordil ei olnud tema nime, temal ei ole koolikotti. Nii ta püüabki kõikvõimalikek kotte kodus endale selga sobitada ja täidab neid igatsugu nodiga. Huvitav, mingil ajal tahavad kõik pisikesed kooli. Küll aga jahtub nii mõnelgi ind vahetult enne kooliminekut. Näiteks meie Keskmisel. Ma väga loodan, et see täna äratatud koolihuvi nüüd ikka püsima jääb. Ja et tema päevik ei saa olema nii punane kui suurel poisil.

traditsiooniline tortUnser Sohn, der Mittlere, ging zur Schule. Heute war der erste Tag. Auch als er noch vor ein paar Tagen davon gar nicht begeister war, ist er jetzt sehr gespannt. Hoffentlich wird es ihm in der Schule gefallen.

Und am Abend haben wir mit der familie Torte gegessen. Eine Tradition am 1. September.


Responses

  1. Palju õnne! Kõige esimene 1.september on nii tähtis päev 🙂 Meie peres keegi kooli ei lähe, aga ikka oli täna pidulikum tunne. Ostsin Maibritile eile ka mõne vihiku, joonistuspaberit ja pliiatsid. Ikkagi kooliaasta algus ju ja peab olema värskete kirjatarvete lõhna majas 🙂

  2. Turvalist kooliteed teile! Olgu see põnev ja vaheldusrikas!
    Küll see suvi ka jälle ükskord tuleb 🙂

  3. Ilusat koolitee algust! Nii tore kui lapsed tahavad kooli minna ja ootus on suur. Mina katsusin ka oma esimest ranitsat kogu aega ja käisin sellega mööda kodu ringi 🙂 Nii hästi on meeles veel milline see välja nägi, hele- ja tumehalli ning valgete ruutudega. Ohh, äge 🙂

  4. Ilusat kooliaasta algust!

  5. palju õnne kogu perele. koolitee algus on inimese elus nii suur samm.

    homme on meie asulas perepäev, kl 11 algab.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad