Posted by: Tiina | 7. sept. 2009

Suvised pisiasjad

Suves on veel olnud mõned pisikesed tegemised.

Aasta alguses võtsin plaani teha meie perest väljaminevatele kingitustele ise kingikotid tavalise poekoti malli järgi. Päris kõik pakid pole just kotti saanud, aga üsna mitmed siiski. Välja arvasin ma kotisaajate hulgast nood, keda selline riidetükk tõepoolest ei rõõmustaks: poiste pisikesed ja veidi suuremad sõbrad, rahasoovide esitajad. Teistele aga olen nõkitsenud kotte õmmelda. Lastaaia lõpupeoks ma küll ostsin kotid, aga siis vedas mind hetkeks alt minu õmblev sõber. Nii et – ma annan endale andeks. Küll mitte seda, et ma varem ärgata ei võinud. Oleks olnud rohkem aega asju korraldada, oleks kindlasti ka kotid ise teha jõudnud. Aga teadupärast on oleks paha poiss …

Kinkekott_2Augustis valmis aga taas 3 kotti. Ma avastasin oma kodustest varudest ühe imeilusa kanga, naiselikuks kandekotiks ideaalse. Ja kotti oligi vaja naabrinaisele. Et aga üks kott saab kähku valmis, lõikasin välja noid korraga 3. Seda enam, et ma ise käisin kudum kotis ringi mingi valge, kergelt määärdunud Prisma-päritolu kotiga. KinkekottSeega oli ka minul endal vaja uut ja ilusamat. Ning nii nad sündisid. Sellised.

Ei ole nendeks vaja mingit lõiget, lihstalt piisavalt suurt riidetükki ja mõned sirged õmblused. Ja töötab. Linnas on mul nüüd omalgi selline “kingitud” kogu aeg kudumisega käe otsas. Mulle endale riidekott meeldib ja sügaval sisimas ma loodan, et ka saajaile.

Suvepisiasjade sekka peaks mahutama veel ka pisikesed sokid Kennule. Proua Beebi Ema küll leidis, beebipoisi sokidet egas laps ole kloun, aga noh – lõng oli selline. Samas ega ma kade ole: ma tegin teise paari veel, sätitasin mõlemad sokid enamvähem ühesuguseks. Siniseks-lillaks, aga noist pole pilti. Kuuldavasti on sarnased sokid eelistatud. Mulle küll kiiksud meeldivad. Aga see olen mina. Ühele paarile kulus olematu kogus lõnga, ca 20 grammi. Raasiku vikerkaar lõnga nimeks. Ja vardad 2,5. No ei oska mina hetkel enam pooleaastasele parajat sokki kududa. Ega mul kukkusid nood vist vanadel aegadel ka suuremad kui vaja välja. Aga ma lohutan end sellega, et lapsed kasvavad.

barett Spring in Pfiladelphia_3Ja teise bareti sain ka valmis. Springtime in Philadelphia. Miks kaks analoogset? Ma ju kevadel alles ühe sellise tegin? Vat sellepärast, et ma tegin bareti, aga oma suure peavalutamisega oskasin selle kord nii ära peita, et ei jäänud muud üle kui uus üles luua. Kui uus hakkas valmis saama, siis tuli muidugi vana ka välja ja seepärast jäi uus vinduma ning sai lõplikult valmis alles suvel. Ei midagi erilist. Ainult et seekord oli teine lõng: Filcolana Arwetta extra Fin Merino. Poiss ei tahnud modelliks olla, aga kuna muud võimalust polnud, siis kannatas ära. Ma luba, et ma enam last ei ahista.


Responses

 1. Ilus barett! Kotiriie on ka armas, sokkidest rääkimata.
  Peaks kah emale talveks veel ühe bareti tegema. Ta kannab neid massiliselt :).
  Ma sain just naabrilt kuulda pühapäeval, et kesse siis tänapäeval kootud asju enam kannab. Ohjah.

 2. nunnud kotid.
  mul poiss vahepeal kandis järjekindlalt erinevatest paaridest sokke ja siis hakkas tüdruk ka teda ahvima, et nii pidi palju lahedam olema 🙂

 3. Oioi, kas Kennu on isaks saamas?

 4. Kennu isaks? Ei 🙂 Või tegelt .. Ma ei tea. Mine sa neid mesilinnukesi tea 😉

  Aga jah, meie naabriperesse sündis poeg – Kennu. Nad ei saand ju meist kehvemad olla .. ikka kah kolm poissi 🙂

 5. Aijaaa 🙂 Nüüd ma saan aru 😉
  Teie meeskonnale aga jõudujaksu!

 6. Nii armas barett! Kas seda mustrit on eesti keeles ka saadaval? Tahaks ka kududa. Ma ei julge inglise keelega riskida, pärast mõni aps sees ja siis jama.

 7. Vat pole eesti keeli kohanud, aga hakka ikka inglise keeles pihta. Ega seal suurt puusse panna ole, kõik käib skeemi järgi. Ja küsida saab ju ka.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad