Posted by: Tiina | 14. juuni 2010

Lapiline vol 2

Mattiase lapitekk

Aasta alguses sai üks lapitekk kingiks tehtud. Samal ajal läks töösse ka teine. Mul on aegade jooksul kogunenud hunnik 10×10 cm lõigatud lappe ja nii ma siis andsin nood oma meesperele, et need laoks põrandale kokku ühe lapitekimustri. Nimelt said suured poisid kunagi oma titaajaks pisikesed lapitekid, ent Mattias mitte. Nii siis sai seda suurte tekkide tegemist alustatud nimelt temast. Meespere ladus kokku üsna kaootilise mosaiigi. Aga noh, nende tahtmine. MG oli ka sellega rahul. Teine pool on emme “komponeeritud”, see on veidi korrapärasem. Selline ta siis sai. Ma “meeste poolt” muutma ei hakanud, ei tahtnud nende tööd ja vaeva ää rikuda. Nad sellise õhinaga siin sobitasid värve kokku. Samas olid suured poisid täna veidi solvunud, kui tekiomanik emme kombineeritud poole nö pealmiseks pooleks valis.

Lapiteki kaks poolt

Vat teppimine on töö, mis mul eriti hästi just ei õnnestu. Masinaga jääb minu ilumeele jaoks asi kole, no ei saa ma õigele nipile pihta. Ning käsitsi tegutsemiseks ei ole hetkel vaba aega. Selle vältimiseks, ent et teki pooled saaks ühendatud, kasutasin väikeseid särginööpe, mille abil (mõlemal poolel nööbid) said erinevad kihid kokku köidetud. Teki mõõdud: 146 x 196 cm.

Kangaid on mul siin aga vedelemas lademetes, seega ei jää see kindlasti viimaseks tekiks. Seda enam, et 10×10 cm lappe on ka hulganisti välja lõigatud. Marta teki üks pool on ka juba kokku õmmeldud. Kuigi jah, kaht poolt ma enam lappidest ei tee. Või kes sedagi teab, mis mul uute tegemiste juures pähe lööb.

"Meeste pool" / "Männerseite"

Minu mosaiik / mein Mosaik

Habe heute endlich eine im Januar angefangene Decke (für Mattias Gunnar) beendet. Auf einer Seite habe ich die Farben und Stoffe ausgewählt, auf der anderen Seite haben meine Männer mit Muster und Stoffen gespielt. So ist die Decke endlich ausgefallen.Maße: 146 x 196 cm.


Responses

  1. Na, das nenne ich doch Teamwork 🙂 Tolle Decke!

    Grüßles
    SaLü

  2. […] agara kasutamise peale ikkagi andsid otsad ja nii sai kolmas poiss juba üsna vara omale sellise tavalist mõõtu lapika. Ja pisut hiljem sai Marta taas ühe titeteki. Ja siis olid ühtäkki need varasemad titetekid […]


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad