Posted by: Tiina | 24. dets. 2010

Esimesed jõulud Martaga

Ma olen siin viimased nädalad viselnud kui kala kuival, sest moodsa aja mõnud võivad kõigi nelja tuule poole haihtudes teha meele üsna mõruks ja elu keeruliseks. Nimelt on mul siin heitliku meelega internetiühendus. Oli ja oli ja enam ei ole. Vahel ilmutab end. Aga seda lühidalt. Kui ta olemas on, siis on see nii iseenesestmõistetav. Kui aga kaob, siis .. Nagu elu jääks seisma. Pangad ja kirjad ja seda kõike pühade-eelsel ajal … Oeh. No ja see e-kool, mille puudumine nädalakese jagu päevi tegi suure poisi tunnistusest ebameeldiva üllatuse. No on sunnik! Kui sa ei kontrolli pidevalt, siis suudab ta ka oma parimad seisud nii ää rikkuda, et oi-oi-oi. Ja seda aines, milles probleemi ei olegi. Nojah, probleeme pole, kui asjad saavad õpitud. Aga kui ei saa, siis … Ahh, mis sest enam. Loodame edaspidiseks parimat.

Marta Liisa 8-kuune

Ja nüüd loodame ka seda, et ma saan hetkel postituse lõpuni kribada.

Aeg ongi sealmaal, et kätte on jõudnud esimesed jõulud Martaga. Rahulik aeg on nüüd veel veidi rahutum. Kui neiu ajas end siiamaale vahetevahel püsti toe najale, siis nüüd ta ainult seisakski. Samas jalg ju ikka tudiseb all ning pepu potstatab taas põrandale. See viimane talle muidugi ei meeldi. Lisaks arendab ta käputades aina suuremaid kiirusi. Nii me siis jooksemegi siin võidu. Sest kui sa miskit tähelepanuta jätad, siis tema avastab kõik ja kähku. Ja võimalusel hamsterdab isukalt. Peale kõige muu käisime ka järjekordselt juuksuris. Kui minu juuksed ka nii jõudsalt kasvaksid. Poisipead me veel pähe ei lõiganud. Ikkagi neiu. Aga patsidest ma ju unistasin. Ja sain kah.

Marta Liisa ja tema vestike

Meie ilus jõuluneiu sai emme “sulest” omale ka pisikese vestikese. Hingesooja. Hästi tavaline. Lõng on Epu lõngapoest Kosmose vastast, 100% villane poolilt. Täpsemalt ma ei teagi. Igatahes olin ma seda koju varunud ja kasutasin sel korral varusid. Vardad 3,5 ja 4,0. Igatahes olen ma oma saavutusega rahul. Lilledega mitte, aga eks ma harjuta veidi ja järgmine kord tulevad kobedamad. Ma lihstalt ei tahtnud teha ei üleni ühevärvilist ega ka läbinisti kirjut. Selline ta siis saigi.

Tegelikult peaks uueks aastaks võtma tõsimeelselt kohustuse kahandada varusid. Ka kui alati on tunne, et “vat seda mul just vaja ongi”. Vahepealsete arvuti “kadumistega” on mul inventuuri tabelid kaduma läinud ja täielik ülevaade olemasolevast puudub. Nii ongi siin kaevates ja siblides ühtteist ilmunud, millest enam mälestuski peas ei olnud.

Kuna eile täitus neiul ka kaheksas elukuu, siis tegi emme ka lapitekikese valmis. Selline tavaline ja ruudukujuline. Tükid olid kokku õmmeldud juba mitu kuud, vaja oli panna vatiin vahele ja teise poole kangas. Mulle meeldib ja Martale ka. Kui ma eile selle põrandale laotasin, siis tormas neiu kohe käputades uudistama ise jauras muudkui “mämm-mämm” ja “mämm-mämm”. Huvitav, mida see tema keeles tähendama peaks? Nii “jutustab” ta kõikidel puhkudel, mitte ainult söögi kohta.

Tekike Martale

Pühadejama ei seisne seekord mitte ainult netiühenduse puudumises. Tolles “jamas” on ka oma hea külg – ilma netita on päevas tunde justkui kordades rohkem. Küll aga pole sest enam abi, sest kõigile oma eelmise jõulu ajal tehtud plaanidele vaatamata olen ma jälle hädas. Ajahädas. Ja jälle annan ma endale lubaduse, et ma hakkan oluliselt varem jõuludeks valmistuma kui sel aastal. Ausõna.

Ja lõpetuseks: häid pühi kõigile!

Tekil on ka tagakülg

Ich habe ja wieder lange nicht geschrieben, denn es hat mit die Internetverbindung gefehlt. Verschwand an einem Tag und es ist uns bis jetzt nocht nicht gelungen den Grund zu finden. Mal haben wir den Anschluss, meistens doch nicht. Deshalb bin ich im Moment ein seltener Gast hier.

Aber inzwischen ist Marta Liisa wieder einen Monat älter geworden. Wenn sie vor einem Monat sich ab und zu am Möbel hochgezogen hat, dann jetzt möchte sie ja nur aufstehen. Vor Weihnachten haben wir ja wieder den Friseur besucht. Und die Muti hat eine kleine Veste gestrickt und auch eine kleine Decke genäht.

Frohe Weihnachten!Responses

  1. Häid jätkuvaid pühi!

  2. Marta on oma uue vestiga nii nunnu! Ja tekk ka armas. Tekitab kohe kadedust. Mul puudub sellise lapitamiseks praegu ruum – lõngu on kõik kohad täis 🙂
    Muide, seda e-kooli jama on ka meil olnud. Aga mitte interneti puuduse vaid emme lohakuse tõttu. Selleski sul õigus, et kui internetti pole, siis jõuab palju rohkem.

    Kauneid jätkuvaid pühi!

  3. Ilus vest Martale! Häid jõulupühi!

  4. Pühad küll juba lõpukorral, aga kõike paremat ja ilusamat siiski! Vest on väga armas, ka lillekestel pole häda midagi 🙂

  5. […] poiss juba üsna vara omale sellise tavalist mõõtu lapika. Ja pisut hiljem sai Marta taas ühe titeteki. Ja siis olid ühtäkki need varasemad titetekid õhtal ja oli vaja suuremaid. Suur poiss sai (see […]


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad