Posted by: Tiina | 4. nov. 2011

Kaks paari

Mihkli kindapaar

Mu ei ole hetkel just kõikse edukam aeg elus, aga paar pisiasja talletaks ajaloo huvides siiski. Kindad, seekord siis Mihkli kirja. Ema mul sealtmailt pärit. Ja sellised nad said.Kuna tegu nö autosõidukudumiga, siis väga kaua ma lõngu just ei valinud. Hall oli nö esimene ja tollele sai siis ka paariline otsitud. Alguses oli selleks roheline, aga kuna too osutus kootuna halli kõrval liiga kahvatuks, siis tuli mängu punane. Ja mulle meeldib. Punane ja hall on seekord kaks 100% villast, mis ostetud Müürivahe tänavast Jolleri ärist. Vahelduseks Raasiku lõngadele. Täpsemalt ma päritolu ei mäleta. Varras oli nr 2. Ja nagu öeldud, muster Mihkli oma, sedakorda siis Saara kirjastuse “Kirjad kodust: kindakirju Pärnumaalt” kaardikomplekitst. Täitsa armsad said.Ja mulle täpselt parajad. Ent sellegipoolest annan nood emale. Eks ta siis ise vaatab, mida nendega teeb.

Mihkli kindad

Ja mustad on jälle klapikad. teine paar, millest üks kinnas on tegelikult klapikate esimene. Lihstalt päris esimene vasikas läks selles teemas veidi aia taha, nii tegin ma tellitud paariks uued. Samas nii untsus see kinnas ka ei olnud, et kanda ei kõlbaks. Tegelikult ei saaks vist teised aru ka, miks  ma nende kohta unstsus ütlen. Nii tegin ka paarilise, et kaasa saaks siis nood omale. Talle täpselt parajad ka.

Kinnastega ma ka jätkan. Jõulud tulemas ju. Ja mis seal salata, mul ei ole just kõikse edukam aeg. Muud asjad lihtsalt ei edene ja ei õnnestu.

Kaks paari kindaid

Immernoch Handschuhe. Grau-weisse diesmal mit Muster aus Mihkli (Gegend in Landkreis Pärnu, meine Mutter stammt aus der Gegend). Habe auch diesmal die Musterkarten des Verlags Saara benutzt.  Aus 100% Wolle, nur an die Herkunft erinnere ich nicht mehr. HAbe aus einem kleinen Geschäft in der Tallinner Altstadt gekauft. Nadelspiel Nr 2. Die Fäustlinge bekommt meine Mutter. Was sie mit denen weiter amchen wird, tragen oder schenken weiss ich nicht.

Das schwarze Paar ist wiederholung von den hier. Eigentlich war dieses zweite Paar das erste Paar, aber ich da einige kleine Fehler bei der Kappe gemacht hatte, habe ich ein neues Paar gestrickt. Es war leichter als aufzuribbeln und neu zu stricken. Ausserdem war der erste Versuch auch etwas klein. So bekommt die jetzt mein Mann. Die Schneeschalufelnzeit kommt ja noch.

Da sich ja nun schon die Weihnachten nähern, sind die nicht die letzten Fäustlinge. 

 

Advertisements

Responses

  1. […] miks pealkirjas vol 2? Sest ma olen sedasama mustrit samas värvikombinatsioonis juba korra kudunud. 6 aastat tagasi. Mälus oli küll, et punane kahasse […]


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad