Posted by: Tiina | 11. mai 2012

Vihmase ilmaga meel rõõmsaks

Pilt

Ma võtsin täna siis lõpeks taas lõngavarude tuulutamise ette. Ammu olen plaaninud, täna siis oli ilm sant ja sai toas tegutseda. Kohe alustuseks pean ütlema, et Marta suhtus emme hullusesse päris mõistvalt. Ühte suvalist maavillast kera siin harutas veidi, kõik muu jäi kenasti tokki ja kerasse. Nii et – kahjud: 0.

Sellisel tuustimisel on mitu head omadust. Alustuseks tekib uuesti ülevaade umbes-täpselt kus miski on. Siis saab üles loetleda uued lõngad ja kaeda, kuidas varud on kasvanud. Ning heal juhul tuleb tabelist mõned ära kootud lõngad ka maha kriipsutada. Seda viimast ma väga palju just teha ei saanud, aga nii mõnegi lõnga varasemad kogused kahanesid küll. Varude kogukaalu see küll vähenemise suunas ei mõjutanud, sest lõngu on tulnud juurde rohkem kui ära on kootud. Samas peaks kohe-kohe poolikute asjade arvelt numbrid veidi vähenema küll.

Ja kogu selle asja juures on oluliseks plussiks lõngakasti leiud. Ehk siis lõngad, mida enam ei mäletanud. Või mis tekitavad mõtteid ja kipuvad kohe töösse. Mõnedest olen ma juba ka kirjutanud siin, s.o siis eelmise inventuuri käigus. Nii mõnigi neist (nt Novita Softy vana variant ja Samos, või siis see Lana Grossa sinine mohäär, mis on tegelikult hästi mõnus ja ilus toon) jäi mulle jälle näppu ja mingi ajahetk vist ikka ronib varrastele ka. Tahaks loota, et järgmine kord inventuuri tehes kuuluvad need lõngad mu nimekirjas juba sinna “tehtud” poolele. 2009 olen sorteerinud pitsilõngu siin, selles valikus on ka mõningaid korrektuure toimunud, aga ei miskit väga erilist. Pikemalt mõnedest lõngadest siis siin.

Mõned tänased leiud:

Pilt

Novita Cabaret – ilus siidine paellõng (viskoos ja akrüül pooleks). Seegi tuli koju ideega, ainult et idee muutus töö käigus ja nii jäi pool ühe idee materjalist uut aega ootama. Nüüd peaks selle vist tüdrukule ära realiseerima.  Paras kogus täitsa olemas.

Pilt

Novita Frendi ja Adriafili Air – kaks pisut jämedamat lõnga kui mul tavaliselt varrastel on. Äkki kombineeriks neiule miskit? Talvel ma just mõtlesin neiule kampsuni kudumise peale ja mõtlesin, kas varudes on veidi jämedamaid lõngu ka kui ämblikuvõrk … Peab nuputama veidi.

Pilt

Elann.comi Peruvian Baby Cashmere – oi kui mõnus ja pehme see on. Ja ilus sinine toon. Eks jälle Martale. Ma olin selle olemasolu tegelikult täitsa ära unustanud.

Pilt

Ma pole küll üldse mohääri fänn, aga üle pika aja tekkis mul mohäärsalli tahtmine. seda enam, et ma üht praegu koon, aga mitte endale. Ent see imepeenike Lineapiu Camelot tundus nii ahvatlev .. Nali naljaks, aga ta on peenem kui Rowani Kid Silk Haze.

Pilt

Nood kord Epu juurest ostetud Järbo 1-kordsed villased on ka imemõnusad. Sallikudumisel vahelduseks ämblikuvõrgu materjalile. Hästi ilusad pehmed ja mis peamine – ühtlased.

Pilt

Veel üks ilus ja huvitav lõng ootab millekski mõnusaks saamist. Tõenäoliselt samuti salliks. Camelide – 70% kaamelit ja 30% meriinot. Ja oi milline pehmus! 25 g = 175 m.

Pilt

Ja siis lõng, mida ei raatsi ära kududa ning mille kettake (“tablett”) tekitab tahtmise sellesse hambad sisse lüüa. Ma kutsun seda “šokolaadi mousse” – no see näeb nii maitsev ja “vahune” välja. Kudumagustoit 😀

Pilt

Ja siis ootavad oma järge kaks kaunist pitsilõnga: Misti Alpaca sinine ja valge. Siin on küll asi pelgalt mustrivaliku taga kinni. No ei leia seda õiget.

Pilt

Ja siis on see huvitava korrutusega tumesinine lõng, meriinovillane. Pildil on värv veidi heledam kui lõng tegelikult on. See lõng on küll ammuilma hangitud, just selle korrutuse pärast, aga kui paari aasta eest tuli poiste koolis nö koolivormiks tumesinine vest, siis ma mõtlesin, et kooks ise vesti või vestid just tänu selle ja nii mõnegi teise lõnga olemasolule. Nood valmis vestid on ikka jube kallid. Jah,omakootul pole kooli logo peal, aga kes neid seal üritustel loeb. Samas on koolil väike rinnamärk sellesama logoga olemas. Muud rõivastust viimistlev vest kuluks täitsa ära. Küll on hea, kui on varusid. Sest ilusat tumesinist õiges jämeduses ikka igal tootjal ei ole ja iga päev ei kohta. Ma olen aga selliseid enam-vähem õiges jämeduses tumesiniseid juba mitu head aega otsinud ja ostnud.

Pilt

Ja ühel Helsingis-käigul sai Soomest ostetud Colinette Jitterburg sinise-rohelisekirju meriinolõng. Tollega oli täiesti konkreetne lugu – tumesinisega kahasse poisile kampsuniks, Keskmikule siis. Aga siis juhtus selline asi, õieti avastus, et Keskmik hakkas riideid “sööma”: Ta sõna otseses mõttes närib puruks kampsunite-pusade kaeluse servad ja varrukaotsad ja ma tõepoolest ei ole täinud talle midagi uut kududa. Üht suure venna kampsunit ta kannab ja ei näri, sest see pidavat suu karvaseks tegema. Aga muidu on küll .. Ausõna, ma olen ikka mitut puhku ahastanud, kui pea et uued riied ära rikutakse. Kuniks halvad kombed, ma eriti temale kuduma ei torma. Kui just mingi ülevalt alla raglaan, et siis varrukaotsi kergem asendada?

Tuuseldamise käigus vaatasin üle ka kõikvõimalikud peenikesed villased, mida ma olen kogunud fair isle kampsuni jaoks. Nüüdseks on juba ühtteist kogunenud, võib hakata asja edasi mõtlema ja mustreid valima. Paraku on see see koht, kus peab veidi pikemalt ette mõtlema ja varuma, sest meie poed ei paku korraga suurt värvivalikut ühetaolisi villaseid. Raasiku jah, aga Raasiku punast mina näiteks valge kõrvale kududa ei julge. Ja noh, need raasiku villased on teinekord ka väga ebaühtlase jämedusega.

Eks kõige muu hulgas ole ka mõned meeltesegaduse lõngad. Nii oli vist pea iga kuduja kodus mingi aeg Novita Havaijid leida. Siis kui Prisma seda odavalt pakkus. Ühtteist on veel, aga ma ei saa öelda, et neid oleks väga palju. Mõned üksikud. Ja ei ühtki 100% akrüüllõnga kui paar karvast efektlõnga tokki välja arvata. Koostised kipuvad üldse väga naturaalsed olema. Sest eks ma ikka valin ka. Juhuslikke lõngu on pärit nö vanadest aegadest, kui valikud ei olnud veel pooltki nii avarad.

Kui nüüd tänane tööpäev kokku võtta, siis oli see üldse üks väga värviteraapiline päev. Õuesombu taustal päris tervendav. Lõngakastides domineervad värvidest punane ja sinine. Punane minu suur lemmik. Väga suur lemmik on ka tumesinine, todagi on. Valge ja hall peaks järgnema. Hästi vähe on kollaseid lõngu. Ja roosat. Kollase puudumise vea kavatsen aga kohe parandada. Ma avastasin ühe kollase, mis mulle väga meeldib ja mis oleks pisikese piiga seljas tõenäoliselt imearmas. Nii et .. poodi 😀 Peagi.

Pilt

Kokkuvõtteks: mu kodune tabeli kujul arvutis olev ülevaade jälle pikemaks-täpsemaks-paremaks. Aastane juurdekasv ei olnudki nii hirmus. Ka raverly stash sai lisa. Ravelry lõngavarude üleslugemise võimalus on mulle igatahes väga meeltmööda. Nii on mu varud mul suuremas osas alati käeulatuses. Ma käin ja “küsin” sealt ikka ja jälle nõu ja ideid. Ja vaatan, mida millega kudusin või peaks kuduma.

Habe heute meine Wollvorräte durchgewühlt und dabei so vieles neu entdeckt. 😀


Responses

  1. Sa oled nii tubli olnud!
    Ja aitäh, et lubasid oma lõngakastidesse piiluda. Ma pean end ses osas käsile võtma, täna jäi suurem luhvtitamine ära.

  2. Tegelikult pildistasin ma oluliselt rohkem kastisisudest üles, aga vaevalt et see nii pikalt huvi pakuks. Ja kahjuks või õnneks (säästab pikemast lobast) oli tänane ilm ja vähe valgust sant aeg pildistamaks ka. No lihtsalt ei õnnestu värve tabada.
    Nii jääbki põhjust teine kord jälle luhvtitada varusid ja kribada lõngadest.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad