Posted by: Tiina | 2. aug. 2012

VVSV

Väike sokihunnik

… ehk Väikeste Villaste Sokkide Vabrik. Ma olen üle pika aja taas uljalt seilamas sokilainetel. Ja nii neid riburadapidi tuleb. Sokk on lihtsalt selline hea ja lollikindel kudumine, et kui ei jaksa mõelda, nagu täna, ning kui ei saa väga mustrisse süveneda (sõidus olles või vahel teleka ees), siis on hästi mõnus kui mõni uus sokk on varrastel ja saab sellega sundimatult jätkata. Nojah, neid on peagi vaja ka. Kas just kõik oma peresse jäävad, aga ikkagi. Me pole ju ainsad sokivajajad siin ilmas.

Sokid

Seekord olid mul valikus Fabeli sokilõngad ja üks W&W-st ostetud valge lõng (Teksrena). Mis ma oskan kosta. Alustuseks ütlen, et ma ei fänna üldiselt üldse noid kirjusid sokilõngu. Rohelisekirjud ja roosakirjud sokid on kootud sama silmade arvuga, roosad Martale ja rohelisekirjud Marta sõbrannale. Aga .. Roosakirju lõnga ostsin W&W-st juulis, ent rohelisekirju on mul Mattiase kipskäe ajast umbes (emade ajaarvamine, eksole). Ja ma pean tõdema, et too rohelisekirju on veidi jämedam, pehmem ja mõnusam kududa. Ma ütleks lausa, et kvaliteetsem, eriti kui võrrelda tolle punasekirju, veidi suuremate sokkide lõngaga. Miks nii, ma ei tea. Aga kui ma saaks valida, siis tahaks ma seda rohelisekirjut pigem juurde, kui et noid muid. Selle punase sellel kujul kannaks lausa maha. Vardad on ju samad, kootud on ühe jutiga, nii ei saa juhtuda ka seda, et alguses on kudumistihedus üks ja mingi aja pärast tööd uuesti kätte võttes on kude kas lõdvem kui tihedam. Lõngadel on lihtsalt VAHE sees. Ja sellest on mul kahju. Sest üle pika aja arvasin, et Fabel on see sokilõng, mida võiks värvilisteks sokkideks võluda. Nüüd aga olen ma taas kahtlev.

Sokimuru

Fabelil on long print ja ühevärviliste sokilõngade kategoorias veel mõned toonid, mida ma proovida tahaks. Et äkki on lihtsalt erivärvilistel lõngadel mingi nt värvimisest tulenev kiiks. Eks näis. Sellist tõenäoliselt värvimisest tulenevat vahet olen ma korra tundnud tollesama Marta suvekasuka oranži ja valge Winneriga, kui ma nood ostsin. Valge on käes oluliselt mõnusam kui oranž. Rääkimata kudumisest. (Pesemise teema jätan hoopis vahele, sest see oranž muutub märjaks saades .. Ma ei osakgi öelda milliseks, aga mul tekib sellega märjana selline veider vastikustunne. Samas kui ära kuivab, siis on jälle kõik OK. See võib ka selline ühekordne tunne olla, kui pesed esimesel korral mingi tootmisel lõnga jäänud keemia välja. Ma ei ole sellest oranžist asju lihtsalt veel nii palju pesnud.) Aga Winneri värvivalikust oli oranžist oluliselt meeldivam kududa veel musta, halli ja tumepunast Winnerit.

Habe einige Sockenpaare fertig. Rosafarbene und grüne sind für Marta Liisa und ihre Freundin. Weisse bekommt vielleicht auch Marta Liisa. Das rote Paar .. Weiss ich noch nicht. Socken sind ja leicht zu stricken, so habe ich die hier immer auf den Nadeln. Beim Sockenstricken braucht man ja nicht lange nachzudenken, wie und wieviel. Wenigstens wenn man ganz einfache und nicht gemusterte Socken strickt. Habe im Schrank schon einige Jahre eine Einkaufstasche mit einigen Sockenpaaren liegen. Zum Schenken oder einfach zum Weggeben.

Diesmal habe ich Sockenwolle Fabel von Drops verwendet. Bin zwar nicht begeistert von der bunten Sockenwolle, aber das Ergebnis ist ja froh und schön. Weisse Socken sind aus Wolle von Teksrena. Nadelspiel Nr 2.


Responses

  1. Mina olen ka täheldanud, et ühe ja sama sordi lõnga värvitoonid “tunduvad” erinevad. No see, et naturaalne valge on teistmoodi, on loogiline, aga jah just nii, et umbes kollane on pehme ja mõnus aga punane hoopis jäigem.
    Aga Sinu tehtud sokid on küll väga armsad, see roheline on eriti nunnu. Ma pole küll Fabeli austaja (veel?) aga niimoodi sokkidena on ta ikka täitsa kena :))

  2. Ei, Fabeli austajat minust küll ei saa. Ma koon ära nood, mis kodus on ja võib-olla proovin mõnd tooni veel. Sellisteks õhemat sorti sokkideks passib küll, kuigi ma pean tõdema, et need veidi “villasemad” Teksrena lõngast sokid on minu käele, ja tahaks loota, et ka jalale, hoopis mõnusamad. Hall sama sarja lõng (ka Teksrena) meeldib mulle veelgi enam – taas on sama lõnga kahel erineval toonil oluline vahe. Too on kohe kuidagi eriti pehme ja mõnus peale pesemist. Kulumiskindlust veel ei tea, suur poiss pole omi sokke niipalju kandnud.
    Ehk siis pika jutu kokkuvõtteks – sokk peab olema konkreetne, aga nood libedad sokilõngad (no enamus on kuidagi “vedelad”) jätavad soki samasuguseks. Laialivalguvaks.Samas mis seal salata – 100% villaseid sokke ma lappida jällegi ka ei viitsi. Ei, ei ole laisk. Aga see on nüri töö.

  3. Mulle tegelikult väga Fabeli värvid ja üleminekud meeldivad. Aga vot naha vastu pole ikka see kõige õigem. Peaks ikkagi oma varud samuti sokkideks meisterdama – selliselt on nad väga vahvad 🙂


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad