Posted by: Tiina | 4. dets. 2014

Paarid

Paarid

Paarid

Et kõik ausalt ära rääkida, siis tuleb alustada sellest, et veel mõned päevad tagasi oli ilm suhteliselt talvise olekuga võrreldes tänase “kevadega”. Ühesõnaga: läks külmaks. Ma ei tea, kas minu poisid on sündinud kindahävitajad, aga nagu selgus, ei ole meil eelmisest aastast suurt miskit järgi, just kinnaste sahtlis. Ja nii tuli jälle tõdeda, et mõned asjad sünnivad siia ilma vajadusest.

Markkus, kelle käed pugesid eelmisel nädalal suisa emme kinnastesse, sest omad olid lahkunud, vajas enim käekatet. Mingi veiodra tuju ajel olin ma mingil varasemal sügisesel ajahetkel alustanud sinise lõngaga soonikus toru. Kahtlustan, et selleks ma seda teinud olingi. Aga mingil veidral põhjusel oli too “toru” siin nüüd mõned head nädalad tolmu hoopis kogunud. Kuna lõngakastides tuuseldamine oli jätnud lagedale mõned lõngad, millest oleks tahtnud kastides lahti saada, siis sai värvivalik selline Novita paarisrakend: Nalle (sinine) ja Wool (türkiis). Vardad nr 2. Ja muster võimalikult lihtne, et saaks kähku ja et ei oleks lõngajookse eriti. Üks esimesi mis Suures kindaraamatus “pihku” jäi oli lk 158 Hageri kihelkond. Sama mustrijupp on raamatus veidi eemal Kuusalu oma. Aga vahel ei ole. Sellised nad siis said. Poiss tahtis küll peale esimest “jahhi” juba hoopis issi moodi klapikaid, aga kuna pool tööd oli juba tehtud, siis mina ei lasknud end enam häirida. Jäävad järgmiseks korraks. Kinnaste eluiga on meil nagunii kas lühike või siis lähevad need “paarilised” lahku mõnel seletamatul moel.

Hageri (Suur kindaraamat)

Hageri või siis Kuusalu (Suur kindaraamat)

Nagu öeldud, mõned asjad sünnivad siia ilma vajadusest. Samas on mõned asjad, mis lihtsalt tulevad, niisama. Nagu ka need teised käpikud. Need on kootus koolis lihstalt tunni saateks. Mis ma seal ikka niisama istun, kuulates saab ju ühtkomateist valmis. Ja saidki. Ainult et pöidlad ootasid siiani oma järge. Kuna ilm oli ilus, siis püüdsin mõlemad paarid pildile sada. Mine tea kunas jälle päikest antakse. Seekord on Paistu kiri Mulgi kinnaste vihust. Lõngaks Lõng&lõngast poest šetlandi villane, tumehall ja valge. Vardad 1,5. Minu käele pisut kitsukesed, aga muidu mahuvad. Eks näis, mis noist saab või kellele nood saavad.

Paistu muster

Paistu muster

Käpikud lumes

Käpikud lumes

Ega ma olen siin muud puhku ka tegutsenud. Koolis valmis mantel. Täitsa kobe mu enda arvates. Ja soe! Kui nüüd ainult külma oleks .. Lihtsalt mõned pildid. Kõige suurem viga on asja juures see, et see tumesinine villane riie korjab kogu sodi tolmust kokku. Muudkui harja. Aga mõnele pisivaeale vaatamata olen mina iseendaga täitsa rahul. Ja neisse kandiga nööpaukudesse võib ära armuda .. Ja noh, mis seal salata .. Mida vanem eit, seda roosam .. vooder 😀

Mantel

Mantel

Kandiga nööpauk

Kandiga nööpauk

Taskuklapp

Taskuklapp

Vor einer Woche wurde es hier richtig kalt und ich entdeckte dass unser Markkus ohke Handschuhe war. Habe dann schnell ein Paar gestrickt, das blaue Paar. Wolle von Novita, blau – Nalle und türkis Wool. Nadelspiel Nr. 2. Muster stammt aus dem Buch Suur kindaraamat (Großes Handschubuch). Habe speziell etwas sehr einfaches ausgesucht. Markkus ist mit seinem Paar jedenfalls zufrieden.

Das andere Paar habe ich einfach aus langeweile gestrickt, in der Schule. Mann kann ja zuhören und stricken gleichzeitig. Muster stammt aus dem Heft Mulgi kindad, Paistu. Gestrickt aus Schetlandwolle, aus dem Geschäft Wool&woollen in Tallinn. Nadelspiel Nr. 1,5.

Habe auch etwas ganz anderes getan – habe mir einen Mantel genäht für Winter. In der Schule. Sitzt gut und finde den ganz schön. Einige kleine Fehler gibt es ja auch, aber sonst .. Sehr gut!

 


Responses

  1. Issand kui tubli! Mantel! Väga äge töö! Kindad on ka muidugi ilusad.

  2. Mantel on tõesti ilus ja soliidne! Kindad ka toredad 🙂

  3. […] siis veel see minu pikk, mille kohta ma väga märkmeid ei teinud. Või siis olen need kooliasjadega kuhugi ära pannud. […]


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad