Posted by: Tiina | 6. jaan. 2015

Jälg lumel ehk punane täpike

Punane

Suur Punane Täpiga Romb

Vana aastat ma veel kokku võtnud ei ole ja plaane uueks ka veel teinud ei ole. Ega lubadusigi. Aga midagi ma siiski teinud olen. Ma juba siin eelmise aasta lõpus jutustasin oma sallikudumise kihust. Kes need kõik kord ära kannab, ei tea. Minul on vajadus kududa. Eks siis pärast vaatab edasi.

Suur punane jälg lumel

Suur punane jälg lumel – siin on vist värvitoon kõikse õigem

Seekord sai ta selline. Vat selle nimeks võiks panna “mania grandiosa”. Ma tõepoolest üritasin pisemat, ausõna. Võtsin halli silmuste arvu ette ja püüdsin sellest väiksemat teha. No ei õnnestunud. Eks mustrid käitu ka erinevalt ja võimalik, et lõngadki. On küll sama Twin, aga ikkagi. Halli ja selle helepunase kudumisel tekkivas tundes oli mingi väike erinevus, vaevutuntav ja võib-olla ka ainult minu jaoks. Ja noh, kuis siis muidu – äärepitsi lasin ikka täitsa lopsakaks. Siis oli juba tõesti nii, et läks trumm, mingu ka pulgad. Oeh, ma ütlen. Ei, mulle meeldib. Aga millegipärast läheb nii, et .. tahtsin parimat, aga välja kukkus nagu alati. Ja see, et asjadel on oma elu ja see ei käi minu soovitud rada mööda teeb vahel õite pisut meelehärmi.

Nurk

Nurk

Äärepits

Äärepits

Kasele kaunistuseks

Kasele kaunistuseks

Nagu öeldud on lõngaks Sesia Twin Lõng ja lõngast poest. Vardad nr 3. Salli mõõtuteks said lõpuks ca 180 x 66 cm, materjali on ses sallis ca 160 grammi. Mul oli seda helepunast kaks ca 100 grammist kera. Üks sai otsa veidi enne keskosa lõppu ja teisest on hetkel järgi miskine ca 40 grammi. Seega on tegemist üsna “täitmatu” äärepitsiga. See viskab sinna naljarubriigi poole, et “teeme üks pits veel”. Ei saa pidama, noh.

Sall lumel

Sall lumel

Paar pisiviga on suure salli peale ka. Paar sakki võinuks külgede asemel paikneda hoopis otstel. Aga üles ma seda pitsi küll enam ei haruta ilma tungiva vajaduseta. Ja .. Ahh, las see jääda minu teada. Ega pealevaatamisel nagunii aru ei saa.

Riputatud

Riputatud

Ein roter Schal aus Twin (wie auch der graue Schal, 100 gramm 700 m, Rundstricknadel Nr. 3; Materialverbrauch insgesamt ca 160 Gram). Die Farbe hatte ich hier schon lange auf der Stickwarteliste stehen. Muster stammt aus dem Buch Haapsalu sall, Seite 151 (“rombikiri” 4 d.h Rhombenschrift 4). Die Randspitze dagegen aus dem Buch Pitsilised koekirjad , Strickschrift 204. Die Randspitze ist ein bischen zu breit. Ich wollte ja im Vergleich zu dem grauen Schal einen kleineren Spitzenschal stricken. Das hat mit aber “leider” nicht gelungen. Mania grandiosa …


Vastust

  1. Imeilus!


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad