Posted by: Tiina | 7. jaan. 2015

Mis sitasti, see uuesti ehk lubadused, lubadused …

Käisin ja kaesin, mida ma eelmiseks aastaks lubanud olin. No palju ei olnud, aga sellest vähesestki oli tehtud nö vaid pool rehkendust. Justkui oleks Meeli soovitust kommentaarist kuulda võtnud 🙂 Pane või iseennast nurka. Lõngu ostsin väga-väga vähe, seda võiks lausa lõngadieediks nimetada. Aga ega ma dieeti ei lubanudki. Samas oleks võinud lubada, saaks praegu üllatavalt suure plussi omale kirja. Kangaid ostsin ka, täitsa mõistuse piires. Nali naljaks, aga tundub, et lubades lõngadieeti mitte pidada, on palju lihtsam mõistusega lõngu osta. Ja veel .. ma ei saa aru, kes selle kuhila tobe-pruune ja mõningaid rohelisi lõngu mulle koju kokku tassinud on!? No ei ole pruun minu värv, peale ühe-kahe erilise pruuni tooni. Roheline isegi on, aga mitte kõik need toonid. Samas tuuseldades on neid erinevaid siin rohkem ette sattunud. No eriline meeltesegaduse seisund pidi olema, et …

Sokke kudusin, aga mitte nii palju kui tahtnuks. Kindaid ka pisut. No pisikese mööndusega võib lugeda lubaduse täidetuks. Sokid rändasid kohe ka kodunt ära, seega toodangust pilte isegi ei ole.

Poistele kampsuneid ei kudunud. Kõige muu kiire hulgas lihtsalt läks nii. Võtan selle nüüd selle aasta plaani. Vanad võlad on ka veel osad ripakil. Siinkohal süüdistan taas aega ja lükkan lubadust uude aastasse edasi (ikka 2015, mitte juba sellele järgnevasse uude).

Õmblesin, nii koolis kui kodus. Võinuks rohkem, aga aeg ei luba alati teha seda , mida tahaks. Ma kooliasju pole siin peale seeliku näidanud, aga peale seeliku valmis veel vest, pluus, kleit, jakk ja mantel. Ja pisike poiss sai viigipüksid. Pisike piiga sai pisut rohkem, aga jah .. kõik ei jõua pildilegi.

Nukud on täitsa riides. Ja Keskmik askeldas pisut ka köögis. Tahtnuks rohkem, aga kui midagi teha on, siis suur poiss on seal niipalju kiirem ja tegusam ja tal nagu huvi enam, et Keskmik jääb köögis tahaplaanile. Aga saab omadega ilusti hakkama juba. Nälga ei jää, kui külmikus on valikut. Ta meil toidu osas nii valiv, et muna-piim-juust teda näiteks ei toida. Ta neid asju lihtsalt ei söö.

Minu jaoks ja meie pere jaoks üldse oli 2014 väga raske ja keeruline aasta. Ma parema meelega unustaks sellise numbri nagu 2014 üldse ära. Ainult mõned üksikud ilusad välgatused olidki, muidu ainult üks suur mure ja kurbus ja jama ajas takka. Ma ei saa öelda, et ma 2015. aasta osas eriti optimistlik oleks, aga lootma peab. Ma olen juba kord selline optimistlik pessimist või pessimistlik optimist, pagan seda teab, kuidas õigem oleks.

Ja uued lubadused:

 • Ei mingit dieeti, ei toidu-, lõnga- ega kangadieeti. Eriti avatud olen kõikvõimalikele kaunitele kangastele!
 • Kampsikuid rohkem.
 • Sokke, kindaid ja salle rohkem.
 • Õmblemist rohkem.
 • Õmblemise alla käib ka üks tütarlapse mantli idee. Idee on alles poeg, vajab veel pisut kasvuaega., aga kui ma selle teostatud saan (kasvõi kahe aasta pärast), siis ..
 • Rohkem raamatuid lugeda.
 • Rohkem kirjutada, kuigi ega ma mingi eriline sõnameister just ole.
 • Peaks midagi (uut) õppima kui kool suvel läbi saab. Juhiload näiteks? Või veel õmblemist?
 • Peaks ikka oma ettevõtmise (uljamalt) käima lükkama. Kättevõtmise asi.
 • Ja kattemasin, see tulgu!
 • ….

Midagi võiks kindlasti veel olla. Ma jätan nimekirja avatuks. Mine sa seda aastat tea, äkki tulebki parem ja ideede poolest rikkam.

Ja lõpetuseks .. tean tõustes igal hommikul, end enam odavalt ei müü ….

Kleidiga külmetamas

Kleidiga külmetamas

Hab mir gestern meine Versprechen für das Jahr 2014 angeschaut. Fast nichts ist so gegangen wie ich mir gedacht habe. Das Jahr war für unsere Familie insgesamt sehr schwer und auch traurig. Ich würde am liebsten 2014 ganz verstrichen.

Aber zum Thema versprechen …

Von den unvollendeten Arbeiten habe ich nur ein paar Kleinigkeiten fertiggemacht, aufgeribbelt habe ich aber schon etwas mehr.

Meine Mannschaft hat keine Pullis bekommen – mit dem Idee gehe ich in diesem Jahr weiter. Ein Grund dafür war auch das, dass sie selbst keine Wünsche haben. Für Teenager aber nach den Vorstellungen der Eltern etwas zu tun .. Zu riskant, kann ja sein, dass niemand die Sachen später tragen wird.

Socken und Handschuhe .. wollte mehr, aber einiges ist doch fertig geworden. Leider sind die meisten Socken ohne Bilder schon lange weggereist.

Genäht habe ich auch, nicht allzuviel, aber doch. Sogar einen Mantel für mich und eine Jacke. Auch ein schwarzes Sommerkleid, das gefällt mir besonders.

Habe fast nichts abgenommen, nur ein wenig. Und habe sowohl Wolle als auch Stoffe gekauft, bin dabei ganz vernünftig gewesen. Aber wie versprochen – kein Woll- und Stoffdiät!

Kinder und Küche – dass geht schon viel besser.

Ändern kann ich nichts mehr, nun gibts ja Versprechen für das Jahr 2015.

 • Wieder KEIN Diät! Besonders offen bin ich für schöne Stoffe!
 • Mehr Pullis.
 • Noch mehr Socken, Handschuhe und Schals.
 • Mehr Nähen. Habe eine Idee irgendwo im Hinterkopf – ein Mantel für meine kleine Prinzessin.
 • Mehr Bücher lesen.
 • Mehr schreiben.
 • Noch was neues lernen, wenn ich im Sommer mit der Schule mal wieder fertig bin. Führerschein machen? Oder noch etwas zum Thema Nähen?
 • Starten des eigenen Unternehmens.
 • Und Covermaschine! Die brauch ich dringend.
 • ….

Die Liste lasse ich offen. Wer weiss …

 


Vastust

 1. Hämmastav, et mulgi 2014 sellise halvamaigulise meki on jätnud, kuigi ka üksikud eredad välgatused on sisse sattunud.
  Vaatan, et sel aastal on sul lubaduste nimekiri veelgi pikem :D. Mis siis nüüd tuleks soovida – et tee veerand? Ei, ma soovin, et jõuaksid hoopis 125%. Seepärast sa nimekirja kindlasti avatuks jätsidki.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad