Posted by: Tiina | 20. jaan. 2015

Argipäevane rõõm ehk Elav etteheide

Ma tegin siin ühel ilusal esmaspäeval lõngades inventuuri. Ühest küljest on see hästi mõnus tegevus – lõngad on vahvad, neid on palju ja ideed alustavad peas võidujooksu. Teisalt .. päeva edenedes tahtsin juba selle sasiga ühele poole saada. Lõpuks jäi soov, asjad kuskile ära mahutada, sest kummalisel kombel kõik enam samadesse kastidesse tagasi mahtuda justkui ei tahtnud. Olgugi, et vahepeal ju midagi juurde ei hankinud. Paisuvad päevavalges?!?

Segasumm

Segasumm

Lõngu „sosteerima“ (Marta ütleb meil nii) hakkasin tegelikult täitsa vajadusest. Ühel hetkel oli paar kera/tokki, mida tahtnuks kasutada, justkui võluväel kadunud asjade hulka sattunud. Mingit aimdust ka ei olnud, milline kast neid sisaldada võiks. Seda enam, et esimesed ja käepärasemad kastid olid juba läbi tuuseldatud. Nüüdseks on enamus lõngu ikka juba plastkastides, mis kumavad läbi, ja see teeb mõningase ülevaate saamise lihtsamaks. Aga ikkagi on veel soppe, kuhu ei näe ja kuhu kipuvad need lõngad, mida on kindlasti järgmiseks vaja. Ja nii ma siis kaevasin. Ja mida kõike ma leidsin!

Ma pean tõdema, et viimaste aastatega ma tegelikult suurt juurde polegi ostnud. Isegi kui olen, siis paistab, et vähe ja (kahjuks küll) sama vähe olen eest ära kudunud. Kogus on veidi küll suurenenud, aga mitte uute lõngade arvelt, vaid ma ise panin paar teadaolevat vanemat ostu takkajärgi oma tabelisse kirja. See on asja üks positiivne külg. Teine on loomulikult see, et pea hakkas taaskord tööle ja kui vaid antaks aega, oi kus ma siis kooks! Tegelikult koongi hetkel oluliselt rohkem kui veel mõni aeg tagasi. Enamasti küll pisiasju, aga nii saavadki alguse suuremad tegemised. Ikka tasa ja targu. Kui nüüd selle tuuseldamise negatiivsemat poolt otsida, siis kindlasti on see mingite meeltesegaduses soetatud lõngade hulk. Ei, ei ole väga palju. Aga ikkagi. Pagan, kes küll need (kaka-)pruunid lõngad siia majapidamisse küll toonud on! Ja mõned toberohelised. Raske uskuda, et mina, kes ma pruuni värvi ei seedi. Eksole, juhtub ka parimates peredes.

Nüüd tuleb aga asuda neid lõngu realiseerima. Palju on sellist kraami, mida ma mäletan end poiste jaoks nende titepõlves ostnud olevat. Ei saanud asja. Nüüd võiks koguselt asja saada pigem Martale. Eks peabki nuputama. Aga temaga jälle see asi, et ega tal suurt vaja ole. Naabripiiga kapist on meil rännanud üsna mitu vahvat poekampsi, Okaidi ja puha. No palju see lapsuke neid kõiki ikka kanda jaksab. Nüüd ongi mõtlemise koht. Sest näiteks selle sinise mohääri tahaks küll millekski ilusaks vormida. Värv on nii armas! Ja selle juurde on kodus kohe saadaval ka kirjut.

Mohäär

Mohäär

Ja need puuvillased, hästi vahva korrutusega. Aga Sipsikut ma ei taha ja muud kohe ei turgata.

Järbo puuvill, sinine

Järbo puuvill, sinine

Järbo puuvill, valge

Järbo puuvill, valge

Või siis see šokolaadivaht … Või „tviiditorn“.

Šokolaadimousse

Šokolaadimousse

Tviiditorn

Tviiditorn

Või siis emmebi BabyFreshi heleroheline. See sai ostetud kunagi Mattiase beebipõlves, kampsunist oli selg ja hõlmad valmis ka, palmikuisse punutud selle suhtkoht peenikese puuvillasega. Aga mingil seletamatul põhjusel sinnapaika ta jäänud oli ja läks hulk aastaid hiljem arutamisele. Nüüd tulebki üles luua see „uus tulemine“.

Emmebi BabyFresh

Emmebi BabyFresh

Leidsin ka ühe ilusa punase üles, Rowani Luxury Cotton DK. Ma mäletan, kuidas ma sellele veel Käsitööjaamas järel käisin. Aga miks ta seisma jäi?

Rowani punane unistus

Rowani Luxury Cotton DK

Igatahes sai kõik nüüd kenasti läbi hekseldatud ja neid poolikuid „elavaid etteheiteid“ ja vanu ideid ja ilusaid lõngu on mu päevi täitmas siin nüüd hulgi. Äkki saab ikka asja ka mõnest. Vahelduseks.

Juurde olen ma uuel aastal ostnud 60 grammi Twini (pärlroosa) ja ühe vihi Dropsi (I love you #2, hall). See viimane sai ostetud konkreetselt mütsiks. tahtnuks roosat, sest üks tokk roosat mul juba oli, aga seda ei olnud. Eks siis kombineerime. Ja loodan, et niipea midagi uut siia majja ei sigine. Kuigi lubadusi ei anna.


Vastust

  1. Oh see tviid on nii äge! Mul on hetkel tviidlõnga vaimustus peal.

    • Need tviidid on jah ägedad. Seal hallide vahel on üks rohekam. Kõige naljakam on see, et selle roheka kanti on mul seelikuriie. Toonis mingi vahe on, aga täitsa klapivad. Ma täitsa mõtlesin, et tee seelik valmis ja koo vest juurde. Ega ma seelikut siin õmblengi. Vähemalt niigipalju mu inventuurist tolku. Saan seeliku 😀


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad