Posted by: Tiina | 16. juuni 2015

Lõputöö: naiste mantel

Lõputööks otsisin omale nö klienti. Ega ma ei jõudnudki väga suurele ringile otsingust teada anda, kui vennatütar Andra oli juba vanaema õhutusel tahtja. Seega siis .. kohtumine kohvikus, esimene joonis ja käik kangapoodi. Kangas meeldis meile mõlemale, kuigi esialgne värvisoov oli teine. No ei olnud hooaeg ja mantlikangaste valik väike. Aga valitu osutus jumalast mõnusaks – Itaalia päritolu villakangas, 90% villa, 10% angoorat. Väga hästi töödeldav. Voodriga jäime halli jurde pidama. Kandipaelu otsisin veidi hiljem. Tahtsin nööpide värvi, aga sellise leidsin alles kolmandana vist. Igatahes piiga enda valikul osutus valituks ikkagi esimene kandipael, mis näppu jäi ehk siis see lillakas.  Nööbid on pärit Texlinist. Mulle õudsalt meeldivad, nii värv kui kuju. Ostsin pisemaid ka, aga varrukalõhikuid me siiski ei tekitanud.

Esimene pilt, mille Andra ettekujutusega mantlist saatis, oli selline:

Esialgne idee

Esialgne idee

Joonistamise käigus ja materjali näppides sündis aga see:

Tehnoloogiline joonis

Tehnoloogiline joonis

Läbilõikejooniseid ma siia panema ei hakka. Aga proovide käigus muutis mõte kasvõi erinevate proportsioonide osas pisut kuju ja sündis selline poolmantel.

Mantel lähemalt

Mantel lähemalt

Andra ja tema mantel

Andra ja tema mantel

Reväärid on tegelikult mõeldud veidi sügavamalt lahti, aga kiirustades sõiduteel pildistades jäi selline pisiasi tähelepanuta. Klapi ja kandiga taskud – ega nad mul alati ei õnnestu, aga meeldivad väga. Ja meeldib ka teha, kuigi see augu tootesse lõikamise hetk on pisut kole. Seekord on üks kant mõni mm kitsam klapi all, see näpistas mul punkti esiosa eest. Mõned millimeetrid näpistasid veel punkte, aga peaasi on siiski see, et saajale meeldib. Vähemalt ma loodan. Millest ma ise vaimustatud olen, on taas kandiga nööpaugud. Jube mõnusad teha, kuigi taas on see esmane lõikamise hetk pist kohutav.

Kaunistuskant

Kaunistuskant

Puudriroosa pehmus

Puudriroosa pehmus

Selline ta siis sai. Homme on kirjaliku lõputöö kaitsmine. Hoidke pöialt! Ja pintsakul on ka varrukad küljes. Pisut käsitööd, pressimist ja nööbid ning võib-olla on seegi esitlemise korras peagi.


Responses

  1. Häid soove ja pöidlahoidmist jätkub kõigile sõpradele ja mina igatahes ei kurda, et pöidlad valusaks muutuks – nii tore on kuulda, et kaasteelistel läheb hästi ja nad on oma saavutatud tulemustega rahul! See ongi ju elumõnu!
    Igatahes oled Sa väga-väga asjalikult tegus ning edu soovin ikka ja jätkuvalt!

  2. […] siis Andra mantli värvikombinatsioon. Mul hetkel küll sellist värvi kangast ei ole, on kolm valikut, aga ikkagi. Äkki otsiks veel? […]


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad