Posted by: Tiina | 31. juuli 2015

Poollehekiri

Sall

Sall

Ma korra juba vilgutasin siin punast salli. Mitte et nüüd just kõige paremad pildid ka olemas oleks, aga pisut enam on aimu saada siiski. Seega siis .. saage tuttavaks ‒ poollehekirjaga sall.

Rohul

Rohul

Muster

Muster

Alustama peaks mustrist. Muster on ju tegelikult väga tilluke, kõrgusesse kõigest 12 rida ja laiusesse 12 silmust. Ei midagi erilist. Ja pildil näeb ilus välja (raamatust “Haapsalu sall”). Valisin selle koolis kudumiseks, kui kõrv pidi kuulama, aga käed said käia.  Ent mõnel mustril on mingi selline sisemine loogika, mida mina kohe ei haara. Nii ma siis jamasin pea et salli lõpuni, sest selle mustri kordus ei jäänud üldse meelde. Ikka pidi näpuga järge ajama. Selle võrra kauem võttis keskosa kudumine aega ja selle  võrra rohkem tuli sellesama keskosa kudumise ajal ka vigade parandusi teha. See pole esimene selline muster, mis mind segadusse ajab. Oli vist Heartland või miskit sellist ka kunagi, millega ma kaklesin ikka omajagu. Seekord suutsin asja lõpuni viia. Vaid äärepits pidi ootama kooli ja muude kiirete tööde lõppu, et valmida.

Salli nurk

Salli nurk

Ja selline ta siis sai.

Siruulatus

Siruulatus

Sall on kootud varrastel nr 3,0, äärepits samuti. Lõpetatud on äärepits vardaga nr 4,5. Lõngaks on vana hea tuttav Twin, 100 gr = 700 m. Salliks kulus kokku ca 160 grammi lõnga. Salli suuruseks sai peale venitamist 195 x 63 cm. Nagu ikka, ma püüdsin teha pisemat, st mõistliku pikkusega salli. Välja kukkus nagu alati. Aga mulle meeldib. Loodan, et kellelegi veel.

Salliga ja ...

Salliga ja …

.. sallil

.. sallil “Lavaglut”

Sall

Sall

Sall tooilil

Sall tooilil

Kase all

Kase all


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad