Posted by: Tiina | 21. aug. 2015

Kohakaaslusega ämblik

Pitsivaht

Pitsivaht

Vändra ja saelauad, jah!?! Mind ennast ajab ka juba naerma, aa paraku on nii juhtunud, et hetkel olen ma käpikud ja sokid vahetanud sallide vastu. Peagi saabuv pitsipäev mõjub vist naamoodi. Nagu täiskuugi osadele inimestele.

Sall

Sall

Selline ta siis sai. See sall sai alguse hetkest, mil ma avastasin Saara e-poest Hea Haapsalu salli lõnga. Tellisin muude kindalõngadega kahasse kerakese valget. Tundus mõnus. Ma olin Aasa sallide raamatust omale mõned mustrid kõrva taha pannud. Kuduma hakates haarasin neist ühe ja alustasin hoogsalt. Ma arvasin, et haarasin Õlelilled, aa juhtus nii, et tol korral olin pimesi võtnud paberil kaasa hoopis Tilgalillekirja skeemi. No läks nii. Et nad mul mõlemad välja prinditud olid, see tähendab, et väljavalitud ja järjekorras mõlemad. Seega ei olnudki vahet. Siis hakkas sallilõng mulle meeldima ja tahtsin tellida pooliga. Aga võta näpust, Ühel hetkel pooli ei olnudki. Ootasin ja ta tuli. Koos kirgliku punasega, mis ka nüüd järge ootab. Ja siis tegin ma mõnes mõttes faux pas´. Ma jätkasin äärepitsi osa poolilt. Ei, ma ei arvanud, et kerast välja ei tule. Tulnuks küll. Aga ma lihtsalt tahtsin mingil imelikul põhjusel poolilt edasi kududa. Ma küll taipasin, et valges toonis on vahe, aga ei pööranud väga tähelepanu. Nüüd on nii, et äärepits ja keskosa on veidi ise tooni. Keskosa kollakam ja äärepits valgem. Iseenesest pole sellest miskit, vahetus jäi just sinna äärepitsile üleminekusse. Ehk siis .. moekohane. Seega juhtus ühe salliga juba kaks pisiapsu. Kolmas ka – ma üritasin taaskord teha kitsamat ja lühemat salli, aga välja kukkus nagu alati. Nii sai sellegi mõõduks 180 x 58 cm. Samas kaalu on vaid 70 grammi. Paras ämblikuvõrk. Kui otsida ilma nuppudeta muster ja pisut hõredam kiri, siis saabki pea et ämblikuvõrgu sellest lõngast. Peaks proovima. Igatahes seekordne sall tuleb läbi ka sõrmusest. Mul abielusõrmust küll polnud, proovisin ühest teisest. Töötas.

Läbi sõrmuse

Läbi sõrmuse

Igatahes tulemusega olen rahul.  Lõng on mõnus ja nüüd on poolilt jube mõnus kududa, ilma jätkudeta. Niipalju pean taas meeles pidama, et lõpetada tuleb lõdvemalt. Seekord jäi ühe nurga lõpurida pisut pingule. Venitades tundus, et sakid jäävad selles nurgas liiga “ümarad”, aga peale venitamist, kui sall veidi taas tagasi tõmbab, nihkus kõik omale kohale. Seega kõik nurgad on ka OK.

Nurk 1

Nurk

Nurk 2

Nurgad

Nurgad

Nurgad

Sellise nelja nupuga mustri puhul kipub mul see nuppude keskele jääv silmus liiga suur jääma. “Viga” tekib just seda viimast nuppu kududes. Kui tähelepanu pöörata, siis on silmused ilusad, aga kui hoogu satun, siis just. Näis, püüan teinekord tähelepanelikum olla. Ja et ei ununeks: vardad nr 2,5.

Muster

Muster

Sügise hiilib ligi

Sügise hiilib ligi

Põõsas

Põõsas

Suvi!

Suvi!

Mina ka pildil .. juhtub

Mina ka pildil .. juhtub


Responses

  1. Väga ilus!
    Ja lõngaisu ajasid mulle ka peale. 🙂
    Aga kust see kena äärepits pärit on? See jäi mulle juba su eelmise salli juures silma ja Haapsalu salli raamatutes ma seda märganud ei ole.

    • See äärpits on külge kootud kohe ja pärit raamatust PItsilised koekirjad. Minul on hetkel käepärast seel 1978. aasta väljaanne (kõvade kaantega) ja seal on see muster nr 204. Mulle see lihtne äärepits väga meeldib, veidi lai ta ju jääb, aa ma vahel harva jätan rea-paari võrra madalamaks. Ilus on.

      • No nüüd ma küll pean 6e “Pitsilisi koekirjad” pihta panema! 🙂


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad