Posted by: Tiina | 2. nov. 2015

Lehtede langemise aegu

Sallike ja roos

Sallike ja roos

Sügis on ilus aeg, eksole. Mis sest, et tööd ja tegemised on kuhjunud ja kiire ajab taga. Vahel tuleb hetkeks aeg maha võtta ja sahistada kasvõi korraks kuivades lehtedes. Kas siis on põhjust või ei ole. Minul täna oli. Mingil ajahetkel oktoobris hakkasin kuduma salli. Oranži. Oi kuidas see minu jaoks sügisega haakub, see värv. Mis seal salata, selle salli puhul peab küll lõngast alustama ja minema ajas mõned head aastad tagasi, veebruarisse aastal 2013. Sõbranna Krista, kes seni oli olnud puha lillas, ilmutas korraga oma rõivastes oranži ja siis ilmus talle oranž käekott ja … . Ja siis tuli oranži salli soov. Otsisin selleks lõngu ja lisaks sellele, mis osutus väljavalituks (Dropsi Alpaca), lisandus minu varudesse ka kerake oranži Twini, seda tänuväärset sallimeriinot, mis ei ole ei liiga peenike ega liiga paks ja annab hästi kantava salli välja. Mulle meeldib väga ka ämblikuga kahasse kududa, aga vahel … No vaheldust on vaja, sellest ka minu Twini-armastus. No ja siis ma olin selle ostnud, aga asjaolude kokkulangemisel sündis Rahasall hoopis alpakast. Ja nii tema siis ootas. Ja ära ootas. Ootas ära, et mul oli kooliks vaja mõnusat ja kerget kaasaskantavat kudumist. Kirjaks käpakiri 4 Haapsalu salli raamatust. Mis parata kui mulle need lihtsad käpakirjad niiväga meeldivad. Vardad nr 3. Suuuruseks sai kõigi mu püüdluste kiuste taas 180 x 60 cm. Püüdsin tiba lühemat teha, aga juhtus nagu alati. Ja kokku kulus ca 135 grammi lõnga. Värvitoon on päriselus pisut kahvatum, mitte nii põletav. Äärepits on ka seesama juba kordi ekspluateeritu. Ma luban, et ma muudan mingi ajahetk ka repertuaari, aga vahel mõned asjad meeldivad niiväga, et teeks ja teeks ja teeks …

Lehtede langemise aegu

Lehtede langemise aegu

Sallinurk

Sallinurk

Sall

Sall

Kiri

Kiri

Kiri 2

Kiri 2

Muideks, Krista, see valge roos seal esimesel pildil on Sinu kingitu. Eelmisest aastast. Õitses ja õitseb kui hull.

Ja veel … Sall on saadaval. Huvi korral võta ühendust: kodulola@gmail.com.

Hetkel on ka kaks salli varrastel. Piibelehti ja õlelilli. Seekord rohkem ämblikulaadsed, st peenemast pitsilõngast. Eks  ole näha kunas ma nendega jõuan. Kindakudumise tuhin on ka peal. Uhh, see kudumistuhin on ikka tõsine sõltuvus. Nii raske on end millegi muu jaoks hetkeks lahti kiskuda. No mis hetkeks, töö tahab rohkem kui üht hetke. Aga läbi raskuste see tähtede poole sihtimine käiski.


Responses

  1. Ma ei tea, kui õige see toon monitorilt paistab, aga võrratu paistab. Ja muster ka nagu selle värvi jaoks loodud. Imeilus!

  2. Nii ilus värv!


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad