Posted by: Tiina | 4. märts 2016

Valikud

Enne kui ma järjekordsete kudumisteni jõuan äkki veel mõni kooli-teema. Nimelt oli meil veebruaris kaks teemat korraga, mõlemad sellised pisikesed valikmoodulid. Ja need olid lühidalt lips ja trikotaaž ehk pesu ja polo.

Ma ei arvanud alustuseks sellest lipsu teemast midagi. Mart pole suurem asi lipsufänn ja poisid ka põtkivad. Kuigi jah, suur poiss isegi kannab vahel ja ei vingu. Aga oli esimene tund ära ja siis lõi minu silm ka särama. Kikilips on tegelikult jube lahe asjake. Ja lihtne. Nojah, hinnates lainetas nii mõnegi lipsu kaelatagune osa, aga esiteks jääb see nagunii peitu ja pealegi .. alles harjutamine tegevat meistri. Igatahes täni Katrile, kes jagas oma pisut nihu läinud kleidisabast pärit sinist tafti, on Mardil nüüd sinine kikilips. Ja tänu minu kangajahile ka punane, siidist. Ma püüdsin mõlemad ka üles pildistada, aga .. Ma oskan siduda küll, aga kuna need on ikkagi konkreetsele kaelale tehtud, siis ilma mannita läks kodus sidumine raskeks. Purgi kael ei andnud õiget mõõtu välja ja muid “manne” mul hetkel kodus pole. Ega nende poisikeste kaelad, kui nood koju peaks jõudma, on ka nende kikide jaoks liiga peenikesed, konstrueeritud ning õmmeldud ju ikka issi kaelaümbermõõdu järgi.

Kikilipsud

Kikilipsud

Lipsu juures on tore teema veel kangas ja sisu. Need kaks võivad olla parajad pähklid. Pika lipsu sisse käib ju “materjal” – milline, sõltub juba põhikangast ja sellestki, mis siis kätte jääb. Paraku seda õiget asja meil poes ei ole. Siis kombineeridki tunde ja teadmisega. Ja noh, teinekord arvutad mis sa arvutad, aga ikka õnnestub lõigata miski liiga kitsas või lai. Selle taga minu pikk punane siidlips seisabki. Vaja veidi ümber teha, kuna käärid välkusid kiiremini kui mõte liikus. Õnneks on aga asi parandatav, kuna mul vaja see sisemine materjal pisut kitsamaks teha lihstalt. Praegu ei anna õmblusvarud piisava varuka kokku.

Ja teiseks teemaks oli siis meeste pesu ja polosärk. Nööbitava kinnisega särk on mul veel töös, kuna arvestuse eelduseks ei olnud kõige valmimine. Mul on seal väike õige kanga leidmise teema õhus, et kuidas ja millest siis kinnis ja krae kand teha. Ja õpetaja rõhutas ka, et tema üritab meis peamiselt isu tekitada. Sealt edasi on juba kõik võimalik. Valmis sain aga 4 paari boksereid ja T-särgi, sellise tavalise. Neid T-särke ennegi tehtud, see pole üldse teema. Trussikud/bokserid olid palju põnevamad. Nojah, teoreetiline materjal oli vene keelne. Alguses vaatasid, et mesasja?!? Aga konstrueerimine õnnestus ikkagi. Polnudki nii hull. Eelmise aasta erialasest vene keelest on ikka kasu ka olnud. Siis nö soovitud mudeli modelleerimine. Seal ju ka palju võimalusi. Avad ja sulged igasugu lõikekohti, et tekitada “riistvarale” seda õige suurusega ruumi ning et jooned ka kobedad tunduvad. Ning kuhu siis ikka õmblused jätta, kui tahaks reite siseküljed puhtana hoida. Ja siis õmblemine .. Kattemasin nagunii juba tuttav, aga seda pealtkatet ma polnud veel näppinud. Nüüd siis lasin sellega jooni peale. Ja kummi. Lahe. Ma ühtedel viimastest olen otsad ära sõlminud, seepärast kogu kuhilast pilte ei ole (midagi on juba kasutuses ka). Need katted jooksevad ju valest sabast tõmmates lahti, seepärast ma enne ei lehvitagi kui kõik niidiotsad pole paigas. Mine sa tea.

Bokserid

Bokserid

Pintsakuga olen ma kõige muu kõrval pisut ajahädas, aga tahaks loota, et ma selle ka siis jope kõrvalt valmis saan. Ja taaskord oleks vaja leida praktikakoht … Mul pole ühtki ideed hetkel. Minema peaks kuhugi, kus tehakse meestetööd. Peab mõtlema.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad