Posted by: Tiina | 10. apr. 2016

Kevadekuulutaja

Pintsak. Minu teine. Esimest ma ei esitlenudki, sest seal oli seda, mis ei õnnestunud, liiga palju. Nüüd aga siis teine katse. Jah, ikka veel on asju, mis ei lähe päris nii nagu tahaks, aga siiski – asi edenes aeglaselt, ent teadmist oli juba enam. Samas paistab tõepoolest olema nii nagu õpetajad räägivad – teed 5 ära, siis hakkad aru saama, et mis ja kuidas. Nii ma siis loodangi hetkel, et praktika võimaldab mul ühe veel teha. Ikkagi sammuke teadmiste kinnitumisele lähemale.

Aga sedakorda sai ta selline.

Puude vilus

Puude vilus

 

Pintsak 2

Pintsak 2

Rinnatasku

Rinnatasku

 

Varrukalõhik

Varrukalõhik

 

Nööbid lahti

Nööbid lahti

 

Põuetaskud

Põuetaskud

 

Seestvaade

Seestvaade

Kangas on villane, hästi väike % sünti sees. Kortsub, aga sileneb ka kergelt. Hästi töödeldav. Ja meeldib. Ma ostsin ta tookord, mingi aastake tagasi, ka pintsaku mõttega, aga siis jäi pildile pigem poiss ja tema hall. Nüüd läks siis Mardiga see pruunikas loosi. Ma pruuni värvi ei salli, aga selles kangas võlus mind pigem see punane-sinine ruudusäbru. Kandid olid mõeldud pisut teist punast rooni ja isegi kandipael oli ostetud, aga et katteriide-päeval jätsin ma õige kandi koju, siis haaarasin tee pealt poest teise kandipaela. Nii ta läks.  Vooder – kupro. Uhh, milline libedik, aga kui ilus värv! Ja kuidas mängib valgustega tegelikult. Selle libeduse pärast oleks parema meelega valinud mõne muu voodri lausa, aga noh, saime lõpuks hakkama hulga nõelte ja traagelniidiga. Voodri traageldamisele kuluv aeg on küll paras ajaraisk, aga no mis sa teed, kui ta vahel sõna ei kuula. Kaja küll hurjutas, aga egas see harutamisele ja ümbertegemisele kuluv aeg oluliselt parem variant oleks olnud.

Ja ikka ja jälle – karvariie. Seekord kahest detailist. Ja siis minu lemmikud – lahtised varrukalõhikud. Tüütu töödelda käsitsi, aga ilusad. Suurim hirm oli see, et teen need valmis ja varrukas osutub kas liiga pikaks või laiaks kuskilt otsast. Sest paraku lõikasin ma varruka välja pisut kitsemakas “lõigatud” konstrueeritud varrukadetailide järgi pea huupi. Ainult pikkust võtsime pisut maha. Aeg tagus selga ja klienti ei olnud kogu aeg käepärast. Aga läks õnneks. Ja mis mulle veel meeldib – rinnatasku taskukott, mis loob räti illusiooni, kuigi tegelt on tegu kõigest taskukotiga. Ja seekord ka pisut rohkem põetaskuid, et ikka telefon ja pastakas saaks ka oma pesa.

Ja need nööbid! Texlinist. Luust nööbid, jube nunnud. Parim koht nööpide ostuks, sest valik on suur ja ei löö rahakotti auku.

Luust nööbid

Luust nööbid

Pilti käisime eile Kadriorus tegemas ja mingi ime läbi oskas Mart ühe varrukatest tõsimeeli ää kortsutada. Elus see materjal nii hull ei ole, aga eile tegi meile väikese vingerpussi.

kortsus

Nojah, särk on ka koolitöö. Oli esimene. Nüüdseks on kohe-kohe veel paar tükki valmis saamas. Kahjuks on hetkel kõik triibulised, ma tahaks ühevärvilist särgikangast leida kuskilt. Mul on ju mõtteid, mis tahavad teoks saada.

Igatahes krae ei olegi enam see kõikse hullem asi. Varrukate otsapanek võib olla palju aeganõudvam. Võttis ikka aega enne kui õpetaja mulle nende masinaga kõlgeõmblemiseks rohelise tee andis. Ja hindaja leidis ikka, et kuskilt oleks võinud olla teisiti. Ja noh, mõned mõnemillimeetrised erinevused on ka mujal. Harjutamine tegevat meistri. Eks ma harjutan edasi.

Kummuli Kadriorus :)

Kummuli Kadriorus 🙂

Issi on lemmik

Issi on lemmik

 


Responses

  1. Kadestusväärsed õmblustööd 🙂 Ilus pintsak, eriti meeldib sisemus.

  2. Super! Kuigi ma tean, et pintsakuid ja mantleid õmblevadki ikka inimesed, mitte robotid, on see mu jaoks klass omaette ja eriti lahe, et seda teebki keegi luust ja lihast “päris” inimene 🙂


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad