Posted by: Tiina | 23. apr. 2016

Kaks korraga

Küünlad

Küünlad

Vahel on nii, et ühes peres on kahel lapsel sünnipäev ühel päeval. Nagu meil. Ja nii me siis laulsimegi hommikul korraga 6 küünlaga koogil üles kaht lapsukest – suurt, kes on nüüdeks juba 17, ja pisikest, kes alles tunnike enne südaööd saab 6. Aeg läheb ikka tõepoolest kähku. Alles nad olid pisikesed naasklid (Marta Liisa ja Martin Erik 7)  ja juba …. Oh jah. See Kuuene on igavene targutis ja jube toimekas tegelane. Laulab su surnuks. Kui mulle üldiselt meeldib seltsis kodus olla, siis on hetki, kui ma naudin piiga lasteaiasolekut. Ta on vahel lihtsalt nii intensiivne tegelane. Loeb ja kribab, nagu kuuleb. Nii on vihikus kirjas (mingi printsesside nimekiri vist) Rapusel ja Okasrosike ja Tukatinu. Elsat ja Annat kohtab igal sammul. See on üks peamisi mänge. Memorys teeb emmele pähe. Ja poisid on alati süüdi seitsmes surmapatus. Eriti kui asjad ja elu ei kulge Printsessi tahtsi. Võrreldes poiste sama ajaga on elu ikka oluliselt roosam. Kuigi jah, see tilulilu paneb poissegi vaikselt vanduma. Suur … selline vaikne tüüp. Vahel ütleb, aga siis ikka ÜTLEB. Mõistus hiilib ka vaikselt kodupoole. Abivalmis ja kodukeskne tüüp. Kuigi jah, see “EI VIITSI” istub temas ka ikka veel sügaval sees. Ta ei viitsi isegi sünnipäeva pidada, sest siis peab koristama! Juhtub.

Igatahes on täna pidu. Nüüd on tuba taas täis Elsat ja Annat ja ponisid. Ja torti! Meie peres ju tähistavad tähtpäevi ikka tordipildid.

Kaks

Kaks

Seekord sai neid kaks. Minugi üllatuseks. Aga noh, ju ma ise olin ka veidi agar. Sattusin eile tordipõhjade küpsetamisega hoogu. Polnud ammu teinue ja siis tundus, et ükski katse ei õnnestunud. Aga ju miski ikka õnnestus, kui Liisi neist kaks vahvad ja maitsvat asja kokku võlus.

Kommitort, kommikuhja tõttu vist laste lemik

Kommitort, kommikuhja tõttu vist laste lemmik

 

Roosamanna

Roosamanna

Nagu öeldud Kommitort läks lastele hästi peale. Nagu vahvlidki.

Mis tortides sees on – ega ma täpsemalt teagi. Mustikad ja vaarikad. Ei ole ülemäära magusad, vaid mõnusad süüa. Nämmad.

Palju õnne veelkord, mu kallid!


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad