Posted by: Tiina | 30. juuni 2016

Pitsiliselt

Mul on pitsiline aasta. Ju siis nii peabki. Ja ega mul selle vastu midagi olegi. Vändra ja saelauad on küll kulunud fraas, aga passib minuga ja siiapaika kui rusikas silmaauku.

Viimase mõne päeva jooksul on valminud kaks salli, üks külge kootud pitsiga ja üks õmmelduga. Õmmelduga rändas juba ära, ma jõudsin tast vaevu ühe pildiklõpsu teha. Ikka see minu lemmikmuster ehk piibeleht ehk Ingrid Rüütli kiri. Mulle meeldib see nii väga. Sai selline tavalist mõõtu sall. Ma olen seda sallimustrit juba oma 3-4 korda kudunud ja kindlasti tuleb lisa. No on ilus.

Piibelehed

Piibelehed

Teine on tulbiga piibelehekirjaga. Miks just see kiri? Vat see oli nüüd see kord, kus ma tahtsin alustada salli ja ei osanud valida. Ja nii ma siis lõpeks haarasin laual olevatest väljaprinditud mustriskeemidest ühe ja sattus see olema. Mulle meeldib. Läheb samuti kordamisele. Mõõdud:65×170 cm. Vardad nr 2,5 ja äärepitsil 3,0. Ikka seesama HEA sallilõng Saarast. Huvitav, kas seda pooliga teinekordki saada on? Neid kerasid pole mul mõtet väga osta, vähemalt mitte enimkasutatavates toonides. Kulub ägedalt, mis ei ole ju üldse paha.

Muster

Muster

Minimodell

Minimodell

Sall siitpoolt ...

Sall siitpoolt …

... ja sealtpoolt

… ja sealtpoolt

Pitsivaht

Pitsivaht

Nurk

Nurk

Salli mässitud

Salli mässitud

Kuningkepp

Kuningkepp

Kuningkepp (Missouri) on üks minu lemmikuid õitsejaid. Esiteks meeldib mulle see kollane toon. Teiseks avab ta õied õhtul ja siis hämarduvas õues on need kollased õeied kui lambid. Ei helenda, aga mõjuvad kuidagi nii.

Selle salli kodu saab olema kaugel. Panen poisile Saksamaale kaasa, kingiks pereemale. Loodan, et meeldib. Aga selle tagasisideni läheb veel aega.

Fakt on, et täna läheb varrastele minu linnuteesall. Oi kuidas ma kunagi otsisin öösinist (peaaegu musta) tumesinist pitsilõnga, et seda mustrit kududa. Ma kujutasin ette, et see sall peab just seda värvi olema. Nüüd on mul seda tooni lõngu erinevaid, erinevatelt tootjatelt ja väikese toonierinevusega. Töösse läheb siidi ja meriinovilla segu Grinascolt. Ja siis ka üks uus valge sall. Muster .. näis, milline mul sel korral näppu jääb. Sest ladu on vaja tekitada. Hädasti. Juba ainuüksi jõulud on ju ees ….

 

 

 

 


Responses

  1. Pitsiline aasta ja pitsilised sallid … tõesti ilusad aastad ja kaunid sallid ju!
    Ju on Su käed, hing ja süda just nii säetud, et pidevalt õhkõrna ilu pead looma ja see, mis valmib on väga hea ja ilus!
    Kena ja rõõmsat suve kogu perele!

  2. […] jäi mulle kaasavõtmiseks väljaprindituna näppu. Ei ole esimene selle kirja järgi kootud sall. Eelmine oli valge (HEA sallilõng) ning sai valmis 2016. aasta juunis ja läks kingituseks. Seekordne siis […]


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad