Posted by: Tiina | 3. aug. 2016

Suvised piibelehed

muster

Ikka lainel. Valgel lainel. Kuigi nädalaalguse värvid lasevad vast aimata, et kunagi tuleb mängu ka midagi kärtsumat. Aga seekord sedamoodi.

Piibeleherombid. Kui üks sall läks kottu ära, siis oli vajadus kohe uus algus hakkama panna. Ja nii ta sündis. Seekord taaskord esimene laual olnud prinditud muster, ei valinud suurt ega midagi. Mulle tundub, et nii ma peakski asjale lähenema, sest nii saab asjadest asja. Kärtsule roosale otsin ma juba mitu päeva partnerit, aga kuidagi ei leia. Küll ei sobi ja küll pole see ja siis jälle liiga suur mustrikordus ja siis tundub liiga väike. Nagu paha siga, kel on alati kuskil mitu viga. Nii lihtsalt paberit võttes on asjad õnnestunud paremini. Esimesel katsel.

Seekord sai jälle suti suureke. No pisut pikk. Umbes 174 x 66 cm. Aga sellegi elab vast üle. Muster on mõnud ja hästi loogiline. Üsna alguses polnud mul seda paberit enam üldse vaja. Lõng jälle HEA sallilõng Saarast, see valge. 75 grammi. Ja varras nr 2,5.

Pildid ei ole minu tugevaim külg. Aga selline ta siis on.

 

Niipalju pean ma täna suutma, et ma töösolevale tumesinisele lisaks alustan ka uue roosa või valge. Seda tumesinist koon ma tõepoolest ainult õues  ja päevavalges. Ühe mustrikorra kaupa. Libedapoolne lõng, selline meriino ja siidi segu, ning lisaks on tumedat ja läikivat kuidagi sandim lambi all kududa. Aga minu ettekujutus linnuteekirjast oli just öösinine ja nii ma siis “vaevlen”. Kunagi ikka asja saab. Eriti kui üle 1/3 on juba kootud. Siis on juba lootust.

Ja nuppe pean ma ka veel harjutama. Kui neid on ühes kohas palju, siis ma kipun teatud silmi kuidagi “venitama”. Ei ole ilus. Või siis mulle ei meeldi. Sellised reas nupud tulevad ilusamad, kui “kobarad”. Üksikutega on kõikse lihtsam.

Mis kleiti puutub, Meeli, siis selle ma võin õmmelda, aga omale ma seda kindlasti ei koo. Ma ei suuda end kootud kleidis ette kujutada. Ei ole minu teema. Kuigi jah, mul üks kootud kleidi idee isegi on, aga see on sellisest pitsivahust kaugel. Aga sellest kunagi hiljem. Martakesekene võib võib-olla tõesti omale pitsilise kleidi saada. Kui ta pisut plikalikumaks hakkab. Hetkel oleks see üheks kandmiseks, sest ta kohe oskab …


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad