Posted by: Tiina | 7. okt. 2016

Triibud

No ei tule ilusaid pilta, kuigi sall on nii pehme ja armas ja nunnu. Ilm ei soosi mind kopka eestki. Aga püüan siis nii läbi ajada.

sall

Pehme pitsivaht

Millal see suvel oligi, kui ma Anijal kontserdil käisin? Igatahes oli mul sallialgus kotis ja vast esimesed paar mustririda tehtud ka. No sellel mustril polegi palju ridu, mida meelde jätta. Mustri otsa komistasin ma Leili blogis. Helga Rüütli sallimustrite raamat ei ole minu kuduvalikutes just kõige tähtsamal kohal. No lihtsalt on nii, et mõned mustrid on armsamad kui teised. Nüüd aga … Ma leidsin sealt raamatust ka oma esimese pääsukese – triibud! Vahelduseks haarasin pisut jämedama lõnga, kunagi Signe toodud Misty Alpaca – nii ilus ja armas, aru ma ei saa, miks ta minuga sellist kaupa tegi. Mingi lõngade vahetamine meil oli. Lõng on ju lausa oivaline! Ja niita tuli. Materjali oli täpselt 3 tokki, seega ei saanud väga poosetada pikkusega ja pitsi laiusega ka. Hirm oli, et saab otsa ja juurde pole kuskilt võtta. Lõplikuks materjalikuluks kujunes 135 grammi. Mõõdud: 170 x 65 cm. Kootud nr 2,5 varrastega. Ja mulle väga meeldib. Selline mõnusalt mahe, pehme loodusvalge sall.

See sall on ka algus olemasolevate pitsilõngade ärakudumisele. Jah, ma ei ole dieedil ja ostan juurde ka vahel. Peab tõdema, et aina harvem. Seda enam sirutan ma kätt juba olemasolevate varude järele. Kaua nad seal oma korda ootama peavad. Mul on varudes veel ühtteist huvitavat, mis ootab. Hmm, üks lõngainventuur oleks ka omal kohal? Seda enam, et mu alumine paradiis hakkab ka tasapisi valmima. Muideks, Maire, ma võtsingi alustuseks selle vana polüesterlaua kasutusse. Jube hea ja suur juurdelõikamiseks. Pisut liigagi suur, kui kõik pooled lahti. Tõenäoliselt jääks masina taha istumist segama nurkadega. Samas akna all on jube mõnus ja valge päevasel ajal. Igatahes kuniks uued lahendused tekivad, kärab küll ja veel. See vana peegel uues kuues on ka täitsa lahe. Sellele peab ikka täitsa statsionaarse paiga leidma.

img_4204

Pilk pooleliolevale

Habe wieder einen Schal fertig. Diesmal aus Misty Alpaca. Maße 170 x 65 cm. Mit Nadel 2,5 gestrick und Materialvebrauch etwa 135 Gram. Muster aus dem Buch Helga Rüütli sallid


Vastust

  1. Sul tundub veel suurem laud olma jah, kui mul. Mul siuke 30cm kitsaks kokkukäiv, see annab laiutades 190×90 umbes.
    Aga see sall, ma ei tea miks, aga mulle nii meeldib see triibuline muster, kuigi siiani olen just selliseid “ruudulisemaid” mustreid ilusamaks pidanud. Ja kui pehme see lõng oli!

    • Aa, sul see klapitav. Mul on muidu ka suur, aga hetkel on keskelt veel lisa antud. Seega paras pirakas, vast veidi vähem kui 2 m kui lahti tehtud. Lõigata on sel hea, kangas ei lase üle otsa jalga 😀


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad