Posted by: Tiina | 16. okt. 2016

Trikotaažilainel

Mitte et meil hilpe vähe oleks, aga kui on kauneid kangaid, siis kipuvad sügelema nii näpud, käärid ja õmblusmasin nõuab ka oma. Ja siis emme meisterdabki. Ma olen suve jooksul soetanud nii mõnegi kanga, millest midagi ilusat teha, ja eks mõni asi on juba ammu valmis ka, aga pildile ei taha kõik kuidagi jõuda. Kas just parimal viisil, aga ühtteist sai täna jäädvustatud. Tänu päikesepaistelisele ilmale kohe kindlasti. Pildistamises käpardina on päevavalges ja ikka tõesti valges mingigi lootus tulemusele. Igatahes siit me tuleme!

Koolibrid …

Siin ma katsetasin taas seda seljaosas seestpoolt puhast kaelust. Roosa sai mängu toodud, kuna nii tundus lõbusam.

Lumeleopardid …

See on nüüd see koht, kus siis, kui kangamustris on mitu suurt objekti, mis kõik keskpunkti ei mahu, siis tuleb teha valikud. Sellel kangal on türkiissinised silmad ja siis üks ilus istuv lumeleopard. Asukoht on neil selline, et tuli teha valik. Kuna silmad tundusid paeluvamad, siis sai need ette keskseks valitud. Väike kangakadu, aga ei midagi hullu. Küll juhtus aga täiesti ettekavatsemata nüüd nii kenasti, et mõlemal varrukal on ka see sinisilmne kaslane.

Libikad …

Õlad said valged, kuna kangatükk oli pisut lühike. Tuli pisut kombineerida. Siin oleks selle mustri õhuliseusest lähtuvalt võinud servad katte asemel rullääristusega pisut venitades lokkima panna, aga see idee tuli mul veidi liiga hilja. Järgmine kord siis.

Müts ja kaelus …

Lastaaiasügise alguses sai  tehtud ka trikoomüts. Sedakorda küll nii õnnetult, et ühe pealael tehtud parandusega oskasin ma keerata asja peapeale. Ja nii ongi öökullid nüüd tagurpidi. Kuna see print on paras sigrimigri, siis me ei põe. Teinekord aga püüan tähelepanelikum olla. Ja kui mütsikandja annab selleks võimaluse, võib juhtuda ka, et keeran ökulad õigetpidi.

Ja eilsest Kumus-käigust ka pilti. Näitus oli küll hoopis keerukamatest rõivastest kui tänapäevane trikotaaž. Neiule meeldisid seal vist enim lehvikud ja peakatted ja need muud vidinad. Kleidid olid .. igavad. Ega jah, minu ajalooliste kostüümide vaimustus tekkis ka oluliselt hiljem. Ikka juba arusaaja-eas.

Kõik kangad on pärit Riime kangaste valikust, v.a see ühevärviline valge vanadest varudest. Miks piiga seal peegli ees sellised käsi-õlal liigutusi teeb? Seda sellepärast, et vanem vend lebotab kaadri takka voodil ja muudki õpetab stiilis “serviti ja serviti”. Ja näpuvahel on piigal minu tagasihoidlik sõrmkübaratekogu. Vahel mõni sõber ikka toob mõnelt reisilt kaasa. Vidinad küll, aga nii vahvad.

Nüüd on meil issile mõeldes veel jääkuubikud ootel. Ja siis sai just uus piigadega kangas ka ostetud. Uue kleidi algus. Seekord on muster suurem, seega tuleb läbi mõelda, mis-kes-kus ja kuidas. Aga ma vist juba tean. Igatahes sai veidi kangaid mõõdetud peegli ees … Hmm, punased sukkpüksid tunduvad nüüd ka möödapääsmatud ….

 

 


Responses

  1. […] sooniku. Seejärel lõikan soovitud kangast kandiriba. Mina kasutan kas sama trikotaažkangast või teinekord ka teist värvi kangast. See on selline pisut laiem kui 2 cm riba. Ja õmblen selle mööda overlokiõmbluse sisemist […]

  2. […] need lumeleopardid väga meeldivad. Nendest meil kord juba oli üks pluusike. Igatahes jäid need ilusad sinised silmad mulle kangakuhjas taas ette ja pea hakkas tööle. Kuna […]


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad