Posted by: Tiina | 31. okt. 2016

Siniste sokkide soktoober

Ma ei kavatsenud (s)oktoobris sokikudumisele pühenduda. Aga vahel lähevad asjad kuidagi juhuslikult teisiti kui esialgselt plaanitud. Küsis Kati sokke. Robinile. Kui küsisin, et mis värvi, siis jäi sõelale sinine (pildi”sinine” ei ole õige toon, sokid on ikka sinised, mitte rohelised – pildimeistri oskamatus). Ja nii sündisid need tillukesed. Ja siis oli siin suvest üks sinine kera seismas, ühest teisest sokipaarist. Tundus sedamoodi, et sellest tuleb veel üks sokipaar ja enamgi. Ja nii ta tuli. Ja siis mõtlesin siin asju ringi tõstes, et vedeleb siin üks tumesinine tokk, üsna üksi. Et äkki temagi tahab sokiks saada. Tahtis, kui me paarilise leiame. No kui kodus on ca 100 kilo lõnga, siis peab ju midagi leiduma. Ja nii nad sündisid.

Igatahes sokkideks sai 30 grammi üht lihtsalt villast lõnga (mingi Jõgeva päritolu üleminekutega lõng), teist ca 70 grammi (Aade lõnga helesinine, sipsikukarva) ja siis kolmandad said endasse toki tumesinist Novita Wooli ja lisaks Grignasco Topwooli. Valged lõngad on jäägid siit ja sealt, on maavillast ja pisut peenemat sorti ehk siis alpakasegust. Vardad nr 2.

Polnudki ammu sokke kudunud. No olin, aga olid ajad, kus sokke tuli ikka nagu Vändrast saelaudu. Mitte nagu nüüd, et paar paari kuu jooksul.

Ja lillepeenras õitseb emajuur nii ennastsalgavalt. Ei mäletagi, et sel oleks nii hilja veel õisi olnud. Oi kuidas mulle see sinine meeldib ..

Sockem im Soktober. 100% Wolle (unterschiedliche Reste), Nadelspiel Nr 2. Nichts besonderes, ganz einfache Socken.


Vastust

  1. […] eelmine aasta oli mul siniste sokkide soktoober, siis seekord on põhitooniks … hall, millele lisandub siis värviträps. Päris halliks […]


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad