Posted by: Tiina | 7. nov. 2016

Mütsiaeg

Ei ole üldse suur ja vinge asi, aga panen ruttu märgi maha, et ää ei unustaks. Tegin eile Martale lume puhuks uue mütsi. No kaua sa selle puuvillase trikotaažmütsiga ikka käid. Külm hakkab. Idee tuli seekord kõigepealt. Jäi kuskilt kellegi palmikutega müts silma ette, kohe oli teada, et selline ta saama peab. Muster oli ka kohe käepärast – palmikumüts Ravelrys. Lõngad tahtsid otsimist, aga sellise väikese asja jaoks peab nii suure koguse sees enivei miskit leidma. Ja selline ta siis saigi.

mutsiga-hommik

Uue mütsiga uhkustaja

Lõngaks varudest Dropsi Lima, kaks tokki roosat kulus ära. Tuti sisse läks valgest tokist ka lisa. Alustada jõudsin kaks korda. Alustuseks mõtlesin, et võtan vardad 3,5 ja 4,5. Aga ma ei leidnud 4,5 üles. Nii sis alustasin uuesti 3-ga ja jätkasin palmikuid 4-ga. Ma oleks tuti ka roosa teinud, aga kastis rohkem roosat ei olnud. No siis võtsin valge appi. Hiljem kaesin oma arvepidamise tabeleid ja leidsin, et kuskil peaks ikka tokk roosat veel olema. Aga vahet pole. Piigale oli oluline uus müts ja kindlasti tutiga. Vat selle tutiga ma pingutasin üle. Jube suur ja tihe sai, seega ka raske võrreldes mütsi endaga. Kui lubatakse, siis ma vast teen tuti uuesti. Aga mine sa tea.

Kerge ja kiire tegemine oli. Aega kulus kõigest 3-4 tundi koos harutamise ja muude õhtuste askeldustega. Voodrit hetkel ei ole, piigal oli selline valu sellega täna lasteaeda minna. Sellega üldse vaatame, hetkel ei ole hullu pakast ka.

Pildid on hetkel nagu nad on. Tahtnuks õue, aga õhtul oli juba hilja ja päevavalgus läinud. Hommikul veel vara ja ikka veel pime. Äkki nädala sees õnnestub.

palmikumuts_2

Aga selle lõngasegaduse – 2 või 3 tokki – järgi arvan, et viimane aeg oleks inventuuriks. Mis seal salata, uut on ka pisut siginenud. Märgid küll kõik kohusetundlikult üles ja pildirida koos infoga on ravelrys ka, aga ikkagi jääb vahel midagi vajalikku kahe silma vahele.

Ja mütsidest veel. Ma ostsin reedel endale ka mütsilõnga. Läksin poodi hoopis pitsilõnga järele, aga riiulist vaatas vastu minu punane. No kuidas sa jätad selle siis poodi. Seega … minust saab taaskord Punamütsike. Enamus mütse kipuvad mul punased olema. Sekka ka mõned valged. No rohelisi on ka, aga see periood sai ammu otsa. Seega kui uus, siis ikka punane.

Eine einfache Mütze mit Zöpfen für Marta Liisa. Muster aus Ravelry – palmikumüts. Wolle – Lima von Garnstudio Drops, 2 Knäuel rosa und etwas weiss dazu. Für Rippen Nadelspiel Nr 3., für Zopfmuster Nadelspeil Nr 4. Mir gefällt´s und der Besitzerin auch. Es war ja endlich die zeit, dass die Mutti was warmeres strickt oder näht. Vor einer Woche kam ja der Schnee!! Ich werde versuchen auch bei Tageslicht ein paar Bilder zu machen, dann sieht man ja besser, worum es geht.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad