Posted by: Tiina | 18. nov. 2016

„Äraõitsenud” asjade ringlus

seelik2

Lumi tuli ja läks. Jääb üle loota, et see must ja hämar masendus õues kaua ei kesta. Kevadel  särab mõneks ajaks kõikjal päikesekollane õitemeri, millest saab veidi aja möödudes õhk täis ebemeid. Lähevad, et taas tulla. Jääb sinna vahele siis aega palju jääb. Samasugust ringjat elu võivad elada ka teksad. Viimasel ajal räägitakse palju, mida nende tootmine keskkonnale tähendab. Ei midagi rõõmustavat. Aga noh, ikka ostetakse ja ikka vaja uueks hooajaks uusi ja ilusamaid. Isegi kui asi muidu veel kestaks. Sellel tarbimishullusel on teistmoodi hullude jaoks jälle oma ilusam ja huvitavam ning loovam pool ka. Milleks lasta väärtuslikku materjali raisku, kui sellele saab anda uue elu. Ma olen teksasid kaua kogunud. No mitte otsesõnu kogunud, vaid kui sul on nende kandjaid peres omajagu, siis lihtsalt koguneb. Mingil ajahetkel sai mõned laiema säärega püksipaarid juba toolidel ära kasutatud.  Oli mõte teha ülejäänust ka miskit, aga mingi piduri taga see idee mõne aja puhkas. Kuni poolkogemata tuli teksalappidest seelik naabrinaisega pesunööri all jutuks. Ma olin mõtet peas töödelnud juba omajagu, aga siis hakkasid tekkima “tehnilised” lahendused. Ja nii ma siis lõingi käärid  ja noa pükstesse, et näis mis saab. Sai peaaegu see, mida ma vaimusilmas ette kujutanud olin.

seelik3

Lapid on lõigatud ülevalt kitsamad, see lükkab seeliku riba riba järel rohkem A-sse. Ribade servad on asetatud üksteise peale ja läbi õmmeldud dekoratiivõmblusega, selline ca 0,7 cm lai ja tihe õmblus. Sellel tumedal ja varieeruva värviga taustal ei saa tegelikult midagi eriti aru. Värvel on seestpoolt kahekordsest puuvillasest. Ja allääres on puuvillane kant – palistamisel jäänuks serv paks ja kohmakas.

puu-najal2

Järgmiseks korraks niipalju, et allääre võiks ka pisut narmendama jätta. Nagu need ribade servad. Ma hetkel kaalusin ka, et paneks alla kannapaela ja laseks lihtsalt paremalt poolt sama dekoratiivõmblusega läbi, aga seekord peale jäi kandi idee. Piigale tahaks ka seeliku teha, aga sellel võiks need dekoratiivõmblused kontrastsema niidiga teha.

seelikuga

T-särk on nii tavaline asjake, et sellel pole vaja pikalt peatudagi. Kui, siis vaid need võililled … Oi kuidas see kangas mulle meeldib! Vana inimene küll, aga ikka veel vaimustub piltidest. Seekord sai särgis kokku kaks kangast, pildiga  ja pildita. Tundub nagu natuke rahulikum.  Kangad Riime kangastest.

unnamed

Pildid tegi lahke naabrimees Tiit. Ja sellised on nad just sellepärast, et korraga saaks peale nii kord juba “äraõitsenud” teksad, võililled ja lahkuv lumi. Tuul on ka tabatud. Nii sasitud olla pole täna mingi kunst.

Siin on pisut näha seelikut seest. Puuvillane värvli sisemine pool ja hulk ühendusõmblusi. Ja veel ootel teksahunnik. Käia on selle seelikuga alustuseks pisut imelik. Kange on, aga üldse mitte nii raske kui ma ette kujutasin.

Ei jää see mu viimaseks selliseks tegemiseks. Nagu näha on teksasid veel ootel. Ja mul uus villaseguste kaltsukaseelikute ja kostüümikangaste jääkide hunnik ootel, et taas seelikuks saada.  Elagu seelikud!

saagu-seelik

Saagu seelik!

Habe mir schnell einen neuen Rock genäht  – aus alten Jeans. Finde den ganz toll. Und ein ganz einfaches T-Shirt aus Löwenzahnstoff. Der Print fand ich schön. Mir gefällt´s. Habe hier unten auf dem Bild noch einen Stoffhaufen – für einen andren Rock. Die sind mit Wollgehalt oder dann 100% Wolle. 


Vastust

  1. Vahva seelik! Kahe käega poolt: Elagu seelikud!

  2. Mõnus-mõnus seelik ja ilus T-särk ka!
    See udupea-võilillede muster on tõesti ilus!
    Küll tahaks omale ka niisugust seelikut (just pikka), aga olen ikka peljanud raskeks ja kohmakaks, sest eelistaksin ilmselt nö “puhaste õmblustega isendit”. Küll meeldib mulle ka see kanditud alaserv väga – just seetõttu, et jääb õhem ja pehmem!
    Usutavasti tuleb ka uus lumi ja arvan, et on juba üsnagi paslik soovida teie perele ilusat jõuluootust!

  3. Väga äge tuli niimoodi, lapitatud, aga krookimata. Hea idee! Ja ootan juba põnevusega seda villasegulapiseelikut. Elagu seelikud!


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad