Posted by: Tiina | 24. nov. 2016

Soki- ja käpikuaeg

Ma ei saa öelda, et neid sooje asjakesi tuleks nagu Vändrast saelaudu, aga midagi on tellimise peale valmis saanud küll. Miski on veel töös, aga et vaikimine liiga pikaks ei veniks, siis kõigest järjekorras ja ruttu. Muidu jääbi õhku rippuma see pisike tegemine.

Sooviti kindaid ja sokke. Vahendajalt jõudis minuni sõnum, et valged palmikutega sokid ja hallid palmikutega käpikud on need, mida vaja. Palmikut ei täpsustatud. On ju neid ka mustmiljon erinevat. Ma nüüd loodan, et selle telefonimänguga mingi pisiasi valesti ei saanud. Aga kui saigi, siis asi see uusi sokke või kindaid kududa. Mul endal tekkis kahtlus värvide osas, ma oleks ise vist eelistanud halle sokke ja valgeid käpikuid. Aga eks näis. Võib-olla ongi hea, kui saab uue põhjuse uued kududa.

Sokid on kootud 8/3 villasest lõngast. Kahtlustan, et tegu võib olla Aade Lõnga villasega, ent täpselt ei mäleta. Igatahes oli see väga ilus, pehme ja ühtlane lõng, mida Aade villaste kohta küll alati öelda ei saa. Vardad nr 2. Muster on hästi lihtne ja tavaline, korduvalt kootud. Kui ma õigesti mäletan, siis kuskilt vanast Novita ajakirjast see idee pärit on. Oli vist 4/1999? Aga ma võin ka eksida ja hetkel kohe ma ajakirja otsida ei viitsi.

Hallide käpikute idee on samast ajakirjast. Ma kunagi kudusin mustri järgi, aga nii lihtsa palmiku jaoks pole ammu enam mustrit abiks ju vaja. Lõngaks lauge keeruga Norra päritolu villane. Kindlasti on kuskil mu raamatupidamises ka rohkem andmeid, aga vast polegi oluline. Vardad nr 2.

kahed-kapikud

Ja siis soovis mu oma suur poiss oma neiule sünnipäevaks ka palmikutega käpikuid. Valgeid. Sünnipäev on täna ja kingitus peaks olema nüüdseks juba üle antud, seega võin ma vist nüüd ka pilti lehvitada ja häält teha. Sellest ilusast aknaga punasest lainepapist karbis kingitusest, millele sai punane valgete täpikestega organzapael ümber seotud, mul kahjuks pilti ei ole. Küll aga tegin eile ajaloo huvides paar klõpsu, et märk ikka maha jääks. Siis olid kindad veel pisut niisked, sest mul on kombeks asjad viimistlemaks läbi pesta. Eriti palmikute puhul ma eelistan pesu aurutriikrauale.

Valged kindad on kootud nüüdseks tootmisest maas Novita lõngast Merino. Ja vardad taas nr 2. Lõnga ostsin kunagi kampsuni jagu. Aga kampsunit sellest ei saanud. Ikka jäi pisut puudu. Ja nii olen ma selle tasahilju käpikuteks ära kudunud. Veidi on veel. Kokku kulus nende kolme pisiasja peale 280 grammi lõnga. Ma nimelt pean sel aastal arvestust, palju ma lõnga ostan ja palju ära koon. Hetkel on ostude kogus suurem, ca poole kilo võrra. Aga ma tahaks aasta lõpuks ikka nulli saada. Et varud vähemalt ei kasvaks. Kui ma oma kampsuni valmis saan, siis see juhtubki. Ja kui ma veel mõne asja valmis saan, siis …

Eks ma siin vaikselt tegutsen edasi. Valmis on veel miskit, mida aga teatud põhustel ei saa veel näidata. Aga kaugel see kinkimise aegki enam on. Ja mis veel hullem – ideed ajavad üle ääre. Kui saaks ööpäeva tunde lisaks …

Weisse Handschuhe hat mein Sohn für seine Freundin gewünscht. Sie hat ja heute Geburtstag. Wolle (Novita Merino), Nadelspiel Nr. 2. Wenn ich mich nicht irre, dann stammt die Idee/Muster ursprünglich aus einer alten Novita Zeitschrift. Obwohl das eigentlich keine Rolle spielt. So ein Zopfmuster ist ja kindelleicht, dafür braucht man kein Muster. Graue Handschuhe und weisse Socken hat meine Mutter bestellt, zum Schenken. Benutzt habe ich wieder 100% Wolle, grau – norwegische Wolle, weiß im Moment nicht genau, von welchem Hersteller. Weisse Wolle ist von Aade Lõng in Estland (wenn ich mich richtig erinnere). Nadelspiel Nr. 2.

 


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad