Posted by: Tiina | 27. nov. 2016

Nukumängud

Mulle meeldisid lapsena nukud. Ja meeldivad nüüdki. Kuna mul on kodus pisike piiga, kes on samuti nukusõber, siis vahel saab pisiasju nokitsetud.

Kunagi ammu tegin ma meie kodusele nukubeebile kampsuni. Kuna umbes-täpselt samal ajal tegin ma riideid ka ühele lasteaia nukule, aga temale kampsunit kududa ei olnud toona mahti, siis sai see värskelt varrastelt tulnud kamps lasteaeda kaasa pandud ja kõrva taha lubadus, et meite nuku saab uue. Aasta siis oli 2014. Mingi aeg saigi alustatud uut, aga elulistel põhjustel see sinnapaika jäigi. Kuniks ma nädal tagasi kaevasin vana alguse välja ja tegin lõpuni. Tegelikult on ju pisiasi ja ei tohiks väga aega võtta. No võtab ikka küll, just see nokitsemine. Ja harutamine, sest arvuta kuidas tahad, need nukud … Ses osas polnud vahet, nagu omale kudunuks. Püüdsin kogu aeg istuma!! saada. Õnneks polnud sellel vähemalt mustrit. Ja selline ta siis saigi.

titabeebi-kamps_2Lõngaks sai Regia kunagine tviidine sokilõng, päris kena kohe. Nööbid kodusest varust.Vardad 1,75.

Ja ammu polnud see nukupiiga uut kleiti saanud. Nagu ikka – süües kasvab isu. Nüüd ootab Marta Liisa muud ka. Tema alustaks mütsist, mina seelikust ja pluusist … Kuigi jah, täna vast prooviks nukule käpikuid. Just beebinukule. Mul on sellega oma pisikene tagamõte. Et kui õnnestub, siis olgu advendiajal pisut niisama iluks.

kleit-nukule_2

Kleidi lõige on TEA kirjastuse nukuriiete raamatust. Ma muidu kombineerin ise erinevate asjade ja juba olemasolevate nukuriiete pealt, aga kuna sealsed lõiked ongi tehtud nende Götzi nukkude jaoks, siis milleks leiutada jalgratast.

Manchmal speieln auch die Mütter mit den Puppen …


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad