Posted by: Tiina | 17. dets. 2016

Kiire valge kingitus

On see aeg aastas, kus ikka ja jälle on mõnd kingitust vaja. Ja nii ta valmis.

Vahelduseks pitsidele ja kinnastele ja sokkidele sai varrastele loodud sall, selline mitte nii lai ja õhuline. Tavaline. Aga ma alustasin seda ikka päris mitme katse ebaõnnestunuks tunnistamise järel. Poleks arvanud, et just selle salli algus nii vaevaline on.

Ma teadsin, et see peab tulema valge. Ja nii katsetasin ma alustuseks ära päris mitu kodus olevat valget lõnga. Filcolana Arwetta extra fin merino ei olnud esimene valik. Õieti ma kohe ei tulnud selle peale, et mul varudes selline lõng on. Ja siis muster. Ma lappasin läbi erinevaid pitsiliste ja mitte nii pitsiliste mustrite raamatuid ja ükski ei tundunud see õige. Kuniks mulle ei sattunud kätte üks vana ajakirja Diana lehemustrite vihk. Vot see. Ja ma proovisin sealt ka ikka mitut lehte. Ja siis katsetasin ma algust niimoodi ja naamoodi.- Kui jäi nii nagu jäi. See lõng on nii mõnusalt pehme. Mul omal on vanast ajast üks kolmnurkne rätt samast lõngast ja too käitub väga korralikult. Ühesõnaga: on ikka veel ilus, kuigi tehtud juba 2008.

Kulu 145 grammi. Mõõdud: 27 lai ja u 165 pikk. Kootud varrastega 2,5.

Selline ta siis sai.

sall3

Valge meriinovillane sall

Et märk maha jääks, panen kirja ka ühe suvel lõpetatud ja mõnda aega pooleli olnud kolmnurkse rätiku. Väike kolmnurkne Prairie Rose Lace Shawl. Lõngaks sai omal ajal valitud Grignasco Cuzco 25, meriinovilla ja alpaka segu. Seisis ta mul sellepärast, et ma oskasin mustri kuskile ära panna ja ei leidnud üles. Siis tuli aga juba muid asju peale ja nii ta lauale seisma jäi. Suvel hakkasin ma poolikuis asjus korda looma ja nii ta näppu jäi. Ja siis leidsin mustri ka kohe uuesti üles. Samas oli uuesti kuduma hakates kohe näha käekirja vahe. Ma koon hetkel pisut tugevamalt kui varem. Et vahet ei jääks, püüdsin teha nagu varem. Nõudis tähelepanu, aga sai enamvähem. Seegi sall läks kingituseks. Loodan, et saajale meeldib. Muster oli küll nii mõnusalt loogiline ja lihtne, ma oleks pidanud suutma ka ilma paberil mustrita edasi kududa. Aga noh, vahel ei ole mõneks asjaks lihtsalt õige aeg.

prairie-rose-lace-shawl

Prairie Rose Lace shawl

Kogu selle lõngatuuselduse sees tegin ma ka mõned avastused. Mul on erinevatest perioodidest lõngu, millega mina enam miskit peale hakata ei oska. Eriti rohelisi. Oli roheline periood elus ja läks üle. Peaks tegema ühe tõsisema sorteerimise ja nood vist mõne euro eest loovutama. Saaks ruumi juurde mõnele uuele tulijale. Ja äkki saaks mu “ärakudumise” arvestus, küll mõnigase sohiga, ka positiivseks. Juba peaaegu on, aga mõned asjad on vaja veel lõpetada.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad