Posted by: Tiina | 22. dets. 2016

Jõulupeokleit – seekord sedamoodi

Meite laste jõulupeod on selleks aastaks otsas. Poistega pole enam ammu muret, vaatavad ise mida ja kuidas. Väikeste tüdrukutega on teistmoodi. Marta oli pea kõikidest senistest kleitidest välja kasvanud või siis olid need liiga suvised ja uue jaoks puudus idee. Õieti küll ükski kangas ei kõnetanud, ükskõik kus ma neid siis kiibitsemas ei käinud piigaga või piigata. Siis me saimegi nii kaubale, et see tüdrukutega trikotaaž läheb loosi. See kangas meeldis meile mõlemale ja kleit pidi sellest tulema enivei. Jäi üle veel ka pluusijupi jaoks, aga see on tulevikumuusika ja tahab veidi kombineerimist.

Ma seekord vabandan kohe ette, et piltidega on nagu ta on. Ei saa minust selle meite seebikarbiga piltnikku. Fotograafi peopildid tulevad kunagi hiljem. Ja naabrimees Tiitu, kes teeb meite perest vahel vahvaid pilte, ma pole veel moosida jõudnud. Äkki jõulude paiku saab miskit paremat ka, aga seda näeb siis. Seniks siis niimoodi.

joulupeokleit

Meie pisim päkapikk

Trikotaažkangas, RiiMe kangastest. Ma kohe tahtsin proovida, kuidas see tüdrukute jalge all oleva ruuduline riba kaeluses oleks. Et kas karjub väga. Aga vist mitte, pigem väike värvilaik ka ülespoole. See beeži põhja peal kangaversioon on minu arust oluliselt elavam kui see sinine oligi (neid piigasid oli kaht värvi taustal – siinsel ja siis helesinisel). Kasvõi need kärtsroosad linnud – nii lahedalt nunnud. Täitsa mõnusalt plikalik. Kuna nädal enne pidu tuli lasteaiast hüüatus, et tehke lapsest päkapikk või pange punased riided, siis sai tehtud uus müts ja otsitud punased sukkpüksid. Olen isekas, aga ei pidanud vajalikuks elu punase kleidi nimel peapeale keerata. Kuigi jah, mustad kingad olid ikkagi väiksed. Nii jäid need roosad lasteaia sandaalid.

joulupeokleit-3

kleiditudrukud

Kleiditüdrukud

Sorri, laual tehtud pildid on eelmisel päeval seljas olnud kleidist. Pisut kortsus on.

Nagu öeldud, äkki läheb jõuluajal õnneks ja on mõni parem hetk, parem piltnik või valgem ilm, mis võimaldaks mõne ilusama klõpsu. Aga olgu mis on – kleit meeldib mulle. Hästi lihtne, aga armas. No seda kangast väga ei tahaks lõikuda ju ka, vähemalt mitte nii pisikesele piigale. Pilt on vahva! Ja alati ei pea peol olema seljas ka tülliga seelik või kleit. Seekord sedamoodi.

Ein Kleid für Marta Liisa für Weihnachtsfest im Kindergarten. Aus Jersey – ich mag sehr diese Designs mit den Mädchen von Stenzo. Ich wollte das Motiv nicht zerstückeln, deshalb einfache A-Silhouette. Bilder sind nicht die besten. Versuche später mal wieder. 


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad