Posted by: Tiina | 6. jaan. 2017

Paremast ilmast ja roosast

Täna sain ma ilmataadiga paremini kaubale ja nii õnnestus mul õues paar klõpsu ära teha, ilma et tuul oleks tahtnud salli endale kaela haarata. Sallist oli eile juba pisut juttu. Jah, Ivika ütles FB-s õigesti, et tegu on Silvia kirjaga. Imekombel ei olnudki ma seda varem kudunud. Võib-olla võinuks esimene selle kirjaga sall olla valge, aga seekord läks nii. Kui ma millaski suvel need värvilised lõngad Liinalt tellisin, siis hakkasid näpud kohe sügelema. Mõned asjad oli vaja tookord eest ära saada, et anda uuele sallile algus. Ja siis esimesel võimalusel ma ilma pikemata haarasingi lõnga ja mingi mustri. Just – mingi. Mul on mõned mustrid välja nopitud ja seisavad prindituna laual. Kui vaja on uut algust, siis vahel võtan ka päris pimesi. Ma olen ju välja printinud endale ikkagi need, mida nagunii kududa tahaks.

Selline ta siis sai.

roosa-lumel

Salliga lumel

Lumel oli natuke tegu sirgu sättimisega. Võid ju tahta kena jälgedeta lund, aga vat lennata ma veel ei oska ja nii pikki käsi ka ei ole, et saaks ilusti sirgu ja äratallamata ümbritseva lumega pildi.

nii-pikk-kui-lai

Laual

Laual pole jälle nii ilus. Mõõdud said peale venimast võtmist ja lumest kuivatamist ca 53 x 158 cm. Kui venimast tuli siis oli suurem ja tundus jube ämblikuvõrk, aga ega ta tõmbab ikka pisut end tagasi ka. See on ka see sall, kus ma mingil ajahetkel märkasin, et mida selgemaks sai muster ja mida laudsamalt minema hakkas, seda lõdvemalt ma kudusin. Ei, ei lasknud ülemäära lõdvaks, nii et vahe sees oleks kõrvaltvaata jaoks. Aga ma ise tundsin väikest vahet. Ma ei tahaks öelda, et mustriga sinasõbraks saades muutud hooletumaks, aga töö läheb kuidagi libedamalt. Ja ju siis silmused võivad ka lõdvemad saada. Huvitav, kas nii ka kududa õnnestuks, et märgatav vahe sisse jääks? Ei tea, pole juhtunud.

silvia-sall

kasega-kahasse-2

Kasega kahasse .. kask on mul siin sallimannekeeni eest ikka ja jälle

sall-mangumaja-trepil

Lõnga on siin sees ca 78 grammi. Seega jäi osa Liina keritud 50 grammisest kerast veel järgi. Jälle huvitav, kas sama tooni veel leidub, et kasutaks selle ka ära. Või teeks mõnele teisele nt triibulise äärepitsi … Nt laimiroheline sall ning roosa ja rohelisega triibuline äärepits? Ma olen seda triibulist äärepitsi juba kaua heietanud omas peas. Peaks proovima? Ei ole vist just terve mõistuse tunnus selline fantaasia pitssalli teemal …

sall

sall-laual

Valgust ja varje

silvia-kiri

Muster lumel

Äärepits on seegi kord klge kootud ja see vana tuttav raamatust „Pitsilised koekirjad”. No mis teha, kui meeldib. Ma luban, et ma proovin vähemalt 5-ndal selle aasta sallil mõnd muud pitsi ka. Ausõna.

nurk-lumes

Nurk lumel

muster

lumine-ja-roosa

Kuna sall mul hetkel käepärast ei ole, lebab allkorrusel laual, siis pakun, et lumised pildid on värvilt õigemad. Valgus ja taust mängib pildistamisel ikka märkimisväärselt.

Ja et ma järgmine kord jälle pildilt lugema ei peaks, siis mustrikordusi on kõrgusesse 22.

Ja ma ei saa selle roosa juures mööda ka sellest etteheitest, mille naabrinaine tegi, kui Marta Liisa sündis. Mul oli tütar ja tütrel polnudki pea et roosasid asju kuniks naabripere talle roosa kotikese kinkis. See sall pole küll Marta Liisa oma, aga vast piisavalt roosa, et toonast roosa-puudust heastada. Ma lihtsalt ei näinudki piiga sünnini roosat värvi. Aga võib-olla on asi ka selles vanas heas sõnakõlksus, et „mida vanem eit, seda roosam …”  😉 Või kuke soovis silma paista? Seda nad ju kukele siin kogu aeg selleks aastaks ennustavad. Igatahes on sall rõõmuga kootud ja hetkel täitsa omanikuta, kui keegi peaks huvi tundma.

Mein erster Schal in diesem Jahr. Ganz bestimmt nicht der letzte. Aus Merinowolle (gekauft übers Intenet von Liina). Muster Silvia aus dem Buch Haapsalu sall. Die Farbe ist knallrosa, nur ich bin nicht die beste Fotographin.

kivil

Kivil


Vastust

  1. Aitäh, sall on olnud nagu modell fotosessioonil, selline fotoseeria! 🙂

    • Wow, ein tolles Tuch,

  2. […] pitssall mitte 2,5stel varrastel, vaid peenematega. Ja nagu üks asi juhatab teiseni, siis kuna heledamast fuksiaroosast sall oli õnnestunud, siis jäigi kohe näppu teine samalaadne värvitoon. Ma mõtlesin teha alustuseks […]


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad