Posted by: Tiina | 4. veebr. 2017

Granny Smith*

kasega-kahasse

Kasega kahasse

Saigi valmis. Minu kurtmise taustal, et ma olen meeltesegaduses soetanud jube palju rohelisi lõngu, tundub roheline kardigan kindlasti pisut kummaline, aga ma alustasin juba eelmine aasta nö „projekti” – koo olemasolevast! Ei, ma ei pannud end lõngadieedile ega panegi. Aga mõningate lõngade puhul läksid ideepoja olemasolul vardad käiku. Üks piltlikult õeldes elavamaid etteheiteid oli mu töölaual raamatutel vedelenud pakk rohelist Rowan Felted Tweedi. No mis siis ikka – ilus lõng. Värv on hetkeemotsiooni juures küll „nojah”, aga kuna teksade peale kardigan oli nagunii mõttes ja selleks paistis lõnga jaguvat, siis … Alustatud sai märtsis 2016. Valmimist venitasid muud tööd ja vajadused. Lisaks jäi vinduma alguses korra taskute juures ja nüüd lõpus selle esiserva ja kraega. Ja noh, ma oskasin oma bambusvardad ka ära murda ja teised olid parajasti kuskil mujal. Ja peale selle hurraaga alustamise sai mu eelmise talve Noro kamps mulle nii armsaks, et mõni teine ei tundunud üldse enam vajalik.

Aga sai selline. Mulle on juba tehtud märkusi, et võiks teha midagi naiselikumat. No mul on mõned pitsilised ning ka kirjud ideed, aga need vajavad veel pisut seedimist. Pikemat ja palmikutega ja vööga nagu Krista pakkus … Valget tahaks aga küll. Kuna ma ei tahaks lõnga juurde osa, siis hetkel jääb kindlasti ära. Ja olemasolevates varudes ca kilost kogust selliseks pulliks ei ole. Ma olen hetkel pigem kimpus mõne kampsunimustriga, mis eeldaks üle pea selgatõmmatavat asja. Aga .. ma tunnen end sellises asjas nagu kuubik. Seega tuleb need mõtted kuidagi eest avada. Kuidas seda parimal viisil teha, vajab mõtlemist. Mõni palmik lihtsalt on selline, et tahaks olla kesksel kohal. Ja noh, palmik neelab, aga olemasoleva lõnga kogus jääb konstantseks igal juhul … Vähemalt hetkel.

kodus

Aga rohelisest. Felted Tweed Rowanilt meeldib mulle väga. Meespool kandis oma kunagise vesti pea ribadeks. Mõnus asjake. Samas tegin ma seekord meeldiva avastuse, et lõng on masinpestav. Ja käitub kenasti. Seega loodan ma kampsiga sooja sõprust pikemaks ajaks. Sama lõnga on mul siin kirjuks asjaks ka korjatud kunagi,peaks selle ka nüüd päevakorda võta. Kulus ca 500 grammi. Ühe toki ostsin kudumise ajal juurde, juhuslikult kohtasin sama tooni ja kohe haarasin. Ega ma muidu poleks üldse sallkrae peale mõelda julgenud. Ja ega ma nüüdki väga lopsakat tahta julenud. Kartsin, et jääb puudu. Kuna nüüd jäi pisut üle, siis võiks ju lopsakam olla, aga ega ma hetkel harutama ei hakka. Las olla. Nööbid läksid ikka rohekad. No päris see toon ei ole, aga mulle meeldivad. Vajadusel saab ju hallide vastu välja vahetada. Mulle meeldib aga rohelistega hetkel rohkem. taskud .. no vahel on vaja ja sellisele asjale saab neid muretult teha. Võib-olla pisut kitsukesed jäid, aga siis teabki ajusopp,et sinna päris poolt elu sisse ei topi. Las olla pisiasjuks. Ja oi kui soe see asjake on! Kes oleks arvanud. Igatahes on mul hea meel, et sokkide ja sallide vahel miskit muud ka valmis.

avokaado

vanaisa-kardigan-2

naabid

Kootud varrastel nr 3, soonikud 2,5. Nööbid on sellise vahva „kriimustatud pealispinnaga”, päritolu: Texlin.

Ma siin vaadates ja mõeldes avastasin, et ma olen midagi taolist kunagi mehele juba kudunud. Selline deja vu tunne tekkis äkki. Toona oli lõng must ja ajas karva, Novita Bianco või mingi taolise nimega. Selline jämedam. Ma ei mäletagi, mis tollest toona sai. Igatahes ma ullike kudusin sellesse musta sisse palmikud! Mustalt ja selle lõngas sisalduva valge udeme seest ei paistnud need küll kopka eest ka välja.Rumal tüdruk oli. See meenus mulle selles tviidlõnga kontekstis. Tviid ise nii ilus, et ma ei kipu sinna väga midagi sisse uhada tahtma.

Endlich wieder etwas für mich selbst. Unter all den Socken und Schals auch etwas richtig zum Anziehen. Wolle – Felted Tweed von Rowan, gekauft .. schon lange her. Nadeln: Nr. 3 und Nr. 2,5 für Rippen. Verbrauch: etwa 500 Gram. Versuchte auch mit verkürzten Reihen einen Schalkragen zu machen. Da die Wollmenge konstant war und ich nichts dazu kaufen wollte ist der Kragen nicht allzu üppig. Mir gefällts. Schön warm und passt zu Jeans.

Grün ist lange nicht mehr meine Lieblingsfarbe. Aber da ich mal die Wolle in der Farbe so viel zusammengehamstert habe, da muss ich ja endlich auch daraus etwas tun.

kasega-kahasse-2

taskud

Taskus

*Miks selline pealkiri? Ei haagi ju üldse teemaga? Aga jah .. See Meeli hõisatud „Grandpa´s cardi” seostus mul kohe vanaemaga. Ja sealt läks kuidagi mõte õuntele. Ja noh … kaugel sealt see granny smith´gi on. Mis sest, et lõngatooni nimi on hoopis „avocado”. Meespool pakkus küll õunauss, aga ma pole hetkel üldse ussitamise lainel 😉


Vastust

  1. Nii mõnus värv, et mulle hakkas roheline uuesti meeldima!

  2. Täitsa ilus roheline kampsun/kardigan ju! See roheline on nagu .. esimesed rohelised, just lume alt välja piiluma pääsenud lehekesed. Tegelikult just armas ja soe roheline.
    Ma isiklikult eelistan küll pisut pikemaid pluuse-kampsuneid-jakke, aga see on Sinu ilus kampsun! 🙂

    • No hea on, kui hilpe on eri pikkustes. Üldiselt mulle meeldivad ka pikemad, aga ma seekord poleks söandanud lähtudes olemasolevast lõnga kogusest pikemaks teist venitada. Eks järgmine tuleb nagunii teistmoodi. Üks võiks olla nii pikk, et peps ka sees. Kui vaid leiaks lõnga üles!


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad