Posted by: Tiina | 9. veebr. 2017

4 paari ehk sokkidega külma ilma vastu

Olid ajad, kus ma kudusin sokke vahetpidamata. Vaikselt on see sokikudumaania muutunud küsimise-tellimise peale kudumiseks. Õieti oli see nii mõnda aega. Aga …

… meil kõigil on päevas 24 tundi ja seda täidab kellel mis. Minul on palgatöö ja näputöö või hobitöö või käsitöö ja õmblustöö ja …. Ütle kuis tahad. Olen küll üsna kodune tegelane, aga ikka tuleb ette linnaskäike ja ikka bussiga või siis linnas trammiga. No ja mida teeb seal inimene, kes niisama käed süles istuda ei oska. Haarab vardad kaasa! Sokid on selleks puhuks parim lahendus. Jah, vahel eksib kotti ka sall või kindad või kampsungi, aga seal mängib siis rolli mustri keerukus ja kudumi suurusjärk. Kampsun võib mingil ajahetkel olla bussis kudumaks ebamugavalt suur. Ja tume lõng ja miljon nuppu ei ole ka nt ühistranspordi-kudum. Seega siis: sokid! Hea ja lihtne nende triibikutega. Haara vardad ja paar kerakest ja ühe linnaskäiguga on pool sokki valmis.  Jama on siis, kui põhilõnga haarad kaasa, aga triibud unustad koju. Siis on abiks lõngapood! Ja linnas neid on. Nii nad siis valmisid siin – need 4 paari. Hallid valge triibuga said alguse küll 30. detsembril, aga valmis ikkagi jaanuaris. Nendega juhtuski see, et tuli Wool&Woollenit väisata ja sealt triibulõng leida. Punase triibuga sokid on teatud mõttes õnnetukesed. Ma kudusin nad korra juba valmis. Lõngana ei tundunudki see punane musta kõrval liiga peenike , aga sokina ja eriti pestuna tuli vahe välja. Seega läksid nad korra juba harutamisele, et sisse kootud punane triip altpoolt kanda kätte saada. Jäävad siis sellised. Türkiissinist sai kunagi ostetud üks tokike konkreetselt selle Teksrena musta kaaslaseks. Nüüd on ta aga hoopis hallile seltskiks hakanud. Kärab küll. Üsna särts teine.

Ega neist sokkidest olegi suurt midagi kirjutada. Ei nõua erilist oskust ega miskit. Aga ajaloo jaoks võiks ju endale üles tähendada. Ja noh, külma ilmaga on sokid rohkem teemaks vast ka. Lumes on neid ka hea pildistada. Palju efektsem kui toas.

Kõigil neljal juhul on kasutatud Teksrena lõnga, milles on terake sünteetikat ka sees. Ainult punane on 100% vill ja hoopis teine sort. Seekord ei kudunud sisse valget kapronniiti, mulle see valge träps mis paistma jääb, eriti ei meeldi. Küll aga on siin ja seal kannas vastavat tooni polüesterniiti sees.

Ja veel .. kui enamus asju võtavad aega, siis kiireks eduelamuseks passivad vahel ka sokid! Et ometi saab miski ka valmis, ka suuri asju oodates.

neli-paari

Neljakesi lumes

sokid_2

Nagu pesupäev oleks

sokid-kivil

Kaitseks Kivinõia eest 😉

Socken stricke ich in den letzten Zeiten wenn ich mit dem Buss in die Stadt muss. Oder dann in der Straßenbahn. Sind ja einfach und schnell fertig. Leicht mitzunehmen. Die Paare sind in Januar und Anfang Februar gestickt. Wolle – Teksrena (Litauen) 80% Wolle und 20% Nylon. Nadelspiel Nr. 2.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad