Posted by: Tiina | 5. mai 2017

Sünnipäevakleit

Juba aprillis sai laps aasta vanemaks ja kooliaeg tuli lähemale, aga peoni jõudsime me alles nüüd. Eks selle taga oli ka emme soov pidada pidu sellises vahvas kohas nagu Eesti Lastekirjanduse Keskus. Hiljaks jäädes ei ole palju valida. Aga kohe koolilaps võiks ju vaheldiseks pidutseda ka kusagil mujal, kui mängutoas. Ja nii siis saigi selleks tähtsaks päevaks 5. mai. Kui juba, siis juba. Printsesside sünnipäevapeod tähendavad muidugi ka seda, et vaja on uut kleiti. Ja nii siis emme eile õmbleski. Viimase piste tegin suhteliselt täpselt südaööl. Et saaks kleidi juba hommul triigituna issi auto peale panna ja oma päevast vaeva vähendada.

Aga sai selline. Kui vajadus tekkis, siis ma teadsin kohe, millist kleiti. Konstrueerimise ja pika mõtlemise aega ju nagunii ei olnud ja nii läks loosi see mingi ajahetk Ottobrest silma jäänud suvine rõivas.

ajakirjas

Kangas on mingi Abakhani päritolu viskoos. Mulle meeldisid selle täpid, kuigi taustavärv on selline pisut luitunud tumesinine. Kangas langeb kenasti, aga on ikka jube-jube ludu. Vga ebamugav oli välja lõigata, sest jooksis kääri eest lihstalt ära. Aa mis tost, kui kandjale meeldib. Piisavalt keerutatav ja piisavalt täpiline. Või on need juba mummud? Ette said varudest pärlmutternööbid. Mul on tugev tunne, et need on juba nö uuskasutuses, st võetud milleltki ja läksid nüüd uuele ringile.

kleit 3

Mul ei ole hetkel ilusat pilti pealaest jalatallani. Mu oma seebikarp ei tee minuga kuigi head koostööd. Ja teiseks kipuvad pidutsevad lapsed olema kogu aeg liikumises, mida ongi keeruline võhikul jäädvustada.

kleidiga

kleit

issiga

Issiga

illustratsioonid

Vahvas majas on vahvad väljapanekud ka. Hetkel on trepigaleriis Eesti illustraatorite kevadnäitus. Põnev vaatamine. No siis muidugi lasteraamatud ja aabitsad. Isegi kui piduseltskonnas oli ainult üks koolilaps, enamus kohe kooliminejaid ja siis paar nooremat piigat, oli kõigil mõni aabits juba nähtud ja näpitud. Kõik kippusid noid näitama, mis tuttavad ette tulid. Eks siis emade-isade ja õdede-vendade omad. Mulle endalegi tuli sealt nii mõnigi neist tuttav ette. Esiteks ikka minu enda vana Kukeaabits ja siis too kollane veidi vanemast ajast. Ja siis see Põrsas Pambu ja Madu Muiaga poiste koolitee algust meenutav teos alumiselt riiulilt. Üht minu lemmikut – toda omal ajal palju kirutud nn Nukuteatri aabitsat seal ei olnud. aabitsad.jpgAga selle tähelend jäigi vist lühikeseks. Samas mulle see meeldis. Oli kuidagi keerulisem. Ja kaks salmi kummitavad mind sealt siiani. Mis keskust ennast puudutab, siis mulle meeldib seal majas üldse palju asju. Väga toredad inimesed. Ja siis need vanad head lasteraamatud. Vat just seda vanemat on meil kodus ka hulgim. Mingi aeg sai ostetud ka uuemat, aga kuna poisid pole olnud suuremad lugejad, siis väga palju uuemast ajast kodus lastekirjandust just ei ole. No Lottest ei saa muidugi üle ega ümber, aga ma mõtlen just muud. Loodetavasti on piiga pisut agaram lugeja ühel päeval ja mul on nende mõne Keräneni ja paari muugi kõrvale põhjust kuhjata uut ja huvitavat. . Piiga raamatuhuvi on pisut suurem küll kui poistel omal ajal. Poisid lugesid samas maailmaatlase ribadeks ja seda selle sõna kõige otsesemas mõttes. Ja mitte ainult atlase, vaid ka näituseks koolilapse geograafia entsüklopeedia. Eks näis kuis neiuga läheb. Tema jaoks on hetkel üks oluline probleem see, et temal ei ole oma autogrammiga raamatut. Poistel on. Suurel poisil on Ellen Niidu autogrammiga Krõlli-raamat, Keskmikul on “Tobias ja teine B” autori autogrammiga ja noorimal poisil üks leemuripoeg Ville lugu autori autogrammiga (Kairi Look). Aga piigal selline “oma” raamat veel puudub. On mida oodata.

pidumaja


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad