Posted by: Tiina | 14. juuli 2017

Liblikaline dressikas iseendale

õhtupäikeses_3

Ristikuvälul, pildistas Tiit Toomik

Seekord sain ma iseendale miskit. Eile õhtul vuristasin paari tunniga ühe dressika kokku. Lõigatud oli see juba mõned päevad tagasi. Saksa keelne vihk koos lõikega sattus minu kätte mõni aeg tagasi nö juhuslikult, tõlkepalvega. Tundus lihtne ja vahva ja see liblikatega kangas tundus ka nii vahva ja nii ta sündis.

Nagu öeldud, lõige ei ole seekord enda oma, vaid internetiavarustest pärit. Pattydoo lehelt mudel Tony. On küll meestekas, aga ma kohe pidin proovima ja ega see naistekas palju ei erine, seega läks loosi.

tasku

Tasku

küljelt

Küljelt, küljeõmblus jookseb pisut ette viltu.

Mul läks loosi kaks dressikangast. Mõlemad päris Riimest. See liblikatega on minu suur armastus. Neiu Marta tahab sest omale ka miskit, aga ma pole veel leidnud, mida teha. Suured liblikad, osa saab katki lõigutud nagunii. Kangast on mul raasuke veel, seega mõtleme veidi, et mida siis. Niiväga kui liblikad mulle ei meeldinudki, siis tervenist ainult kirjust ma poleks ka asja tahtnud. Mulle sobis nii, et üks pool on kirju ja teine ühevärviline. Seda, kas selg või esiosa kirju, sai vaetud omajagu. Jäi siis nii.

õhtupäikeses

Ristikuvälul, pildistas Tiit Toomik

Võtsin mudeli ja lõike nö üksühele. Peaaegu. Varrukaid tegin natuke lühemaks ja kitsamaks. Oleks võinud pisut veel kitsamaks tõmmata, aga eks ma järgmine kord olen targem. Juba mudeli kirjelduses on rõhutatud, et sellel on väga pikad varrukad, lisaks veel need “pöial läbi” soonikud. Ongi mõeldud selliseks soojaks vatiks, et meie suves end ninaotsast sõrmeotsteni sisse pakkida.. Kui ma oleks pisut enam mõõtnud, siis oleks ma kohe ka kehaosa pisut lühemaks teinud. Aga ega väga ei sega. Lihtsalt ma olen kasvult lühem kui suuruste tabelis antud. Ma passitasin lõiget endale aga pigem rinnaümbermõõdu järgi. Siit ka see alatine jama, mis painab mind nii lõigete kui ka valmisriiete puhul. Kogu on, rinnaümbermõõtu on, aga käsivart ei ole. Ikka oluliselt saledamad käsivarred kui üldiselt tootjate/lõigete valmistajate standardmõõtude tabelites ja seepärast kipuvad varrukad laiad jääma. No dressika puhul ei ole hullu, aga teinekord käin ka selle punkti mõõdulindiga hoolikamalt üle.

õhtupäikeses_2

Omal õuel

dressikas2

Kapuutsita

 

Mulle meeldib see esiosas vaheliti kapuutus. Kuigi jah, tehtud nagu juhendis, aga teinekord otsiks kapuutsi voodriks õhema ühevärvilisi. seekord on see ka samast ühevärvilisest voodrikangast.

Pöidlaavaga soonikuid saab ka teha ilusamini. Ma seekord katsetasin selles juhendis antud varianti (seal on ka tegemise kohta väga lahe samm-sammult video, tõepoolest puust ja punaseks). Teinekord proovin teist. Mulle meeldib see kaarjalt sisse lõigatud variant rohkem. see, mis ühel poiste jopel on.

tasku

varrukasuu

Ainus mis hetkel piltidel on valesti, on nööride sabad. Need on hetkel pisut liiga pikad, sest ma ei tahtnud enne nööre parajaks timmida, kui olen nööride otstesse ostetud mummud üles leidnud.

öösid ja paelad

Öösid ja paelad

Mulle see rõivatükk väga meeldib. Ja vaevalt see mul ainult koduseks jääb. Ma julgen sellise dressikaga linna ka minna.

Õhtupäikeses ja paljajalu ristikus oli vahva pilte teha. Nojah, vast teksadega oleks kobedamad pildid tulnud, aga ma niipalju riideid ka vahetada ei viitsinud. Ja hetk oli nii kaunis. Just õhtupäikese pärast.

Igatahes on mul nüüd juba uus täna saabunud kangahunnik ootel. Ja mõned tellitud tegemised töös. Ma pean selle taustal tunnistama, et selle suvega on tubased ja töised tegevused igati mõnusad. Seepärast pole mul ilmale ka ühtki etteheidet. Nojah, kui maasikad välja arvata, Aga seda näeb vast homme, mis peenramaal toimub. Kui toimub.

Ja omad mehed peab umbertäpselt samale mudelile ritta panema. Nad tahavad ka, ma arvan.

 


Vastust

  1. Dressikas tore, aga just vaatasin, et milline vahva seelik! Nii naiselik!


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad