Posted by: Tiina | 22. sept. 2017

Masinistiks saamine

Kiired ajad, palju kirjatööd ja nii ei valmi just palju ilusat. Midagi siiski, aga kõik võtab rohkem aega. Samas ma ikka tegutsen masinate manu ka. Aga alustaksin täna hoopis teisest otsast.

IMG_6114

Teinekord teed tööd, vuristad oma overlokki ning muusika ja vurina vahele kuuled, kuidas igavlev piiga saeb vanemat venda, et see temaga mängiks. Ega ei saa väga pahaks panna ka teismelisele, et ta eelistab sõpru ja LoLi väikesele õele. Päris nii ju ka ei ole, et üldse ei mängi. Minu närv ei pidanud sellele kiunumisele vastu ja kutsusin piiga enda manu, andsin tüki kangast kätte ja istutasin ta tavalise masina taha. Näitasin, kust saab presstalda tõsta, kus on pedaal ja … läks. Vat see mänguasi Martale meeldib. Ta tegi mul seal tükk aega niisama pisteridu, siis valisime masinal ka mõned lillekestega ilupisted ja lõpuks õpetasin ta sellega tähti tegema ja nimesid kirjutama. Ei ole küll eriline tikkija masin, aga mõned sellised vigurid tal ju on. Ega mul on mu vaha Brother ka alles, peabki vist lapsele üles panema. Kuniks huvi tuleb seda ju takka kütta. Mine sa tea, kus suunas see huvi nõuks kasvada ja areneda võtab. Ma alguses mõtlesin, et otsin vana vändaga masina välja, aga see on tegelikult ju raskem vändata. Mul oli pisuke hirm, et äkki on see pedaalimine masina kiiruse osas nö pisut kontrollimatu, aga sel Janomel saab kenasti kiiruse maha panna, seega pole hullu. Selgus, et polegi väga vaja aeglasemaks sättida. Paar esimest rida oli piiga selline kõhklev, edasi läks juba täitsa ok. Eks see sirge ja otse jooksva rea saamine võta aega, ikka tekib jõnkse ja kõrvalekaldeid, aga egas harjutamata ju sünni miskit. Nüüd ta käib ja küsib, kas saab õmmelda. Eile ei saanud, sest massinad olid eile teisejärgulised, lauad oli lõikamiseks lagedaks lükatud. hetkel tuleb veel masinaid vastavalt vajadusele liigutada. Aga äkki täna?

IMG_6117

Ega jah, mis pooleli peab oma pilti veel ootama. Mõned mütsid ja mõned pisiasjad, nt üks pluus ühele sünnipäevalapsele kingituseks, igatahes lahkusid juba siit majast.

Saaks jälle korrus allapoole, sinna kus on käärid ja masinad.

Kangad ootavad. Kasvõi see raasuke …

mütsikangad

Mütsimaterjal

Eile Kadriorus. Täitsa ilus ja valge ja värviline oli. Aga rahvast …

kullakestega Kadriorus

pallid kadriorus

nägudemaa

Nägudemaa – võidu, kes suudab teha koledama näo


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad