Posted by: Tiina | 19. nov. 2017

Tähed ja täpid

Ma armastan väga täppe ja nii jäi mulle mingil ajahetkel ette ka see Studio Livi täpiliste ja samatooniliste ühevärviliste kangaste tellimine. No loomulikult ka punane värv. Eks mul kerge kõhklus oli punase ja täppidega seoses, sest üks Stenzo valgetäpiline punane andis nii värvi, et nägi peale esmakordset pesu kohe väsinud välja. Aga noh, egas muidu ju ei tea, kui ei proovi. Igatahes tegin seekord sellised pisut pikemad retuusid. Ma ei tea mis asi see piigat hetkel kasvama ajab, mingi õhu teel leviv “väetis” vist, igatahes sirgub nagu kevadine võrse. Ja noh, selliseid poolde säärde retuuse meil juba on.

särk ja retuusid 2

IMG_6479

särk ja retuusid

särk

särk 2

 

Ja nagu ikka, pidin mina ka Dresowkast tellimise ära proovima. Sedakorda küll mitte omapäi, vaid haarasin ühest koostellimisest kinni. Mul oli üks teksakangas juba varemalt hinge peal. Selline baleriinidega. Aga ainult sellega oli ka nadi piirduda, seega valisin kooliks ühe teksatooni tähekestega juurde. Sai siis selline. Täitsa tavaline särk. Seekord erinevalt muidu kolmveerandilistest varrukatest pisut pikad varrukad. Mingi aeg ma püüdsin teha kaeluseid seest puhtaks, aga ei saanud kuidagi seda õiget nõksu kätte. Nüüd proovisin uuesti ja seekord juba täitsa läks. Kaelakaar on seljaosas kanditud.

särgi kaelus

Kaelus

kaelus tagant

Selle Dresowkast tellimisega seoses .. Tuli koolis jutuks ja üks neiu kurtis, et üks tema tellitud kangas läks kohe esimese pesuga koledaks. Värvid tuhmusid silmnähtavalt. Mina lasin selle tähelise seejärel kohe läbi pesumasina, et teaks kas ja millele ma oma aega üldse kulutama hakkan. Seekord jäi kenasti värvi. Nojah, sel ongi juba selline kena kulutatud look. Igatahes ei saa ma end veel pettunuks pidada. Kui ma oma Stenzo “täpi-ämbri” peale mõtlen, egas ikka juhtub. Kõik muud kangad on seni väga kenasti värvis püsinud. Vähemalt mõnda aega. Eks iga asi väsi kord.

Ma tegin veel ka ühe kiire kingituse – teksalappidest padja Katrile, analoogselt eelmise aasta jõulukingituseks läinud patjadele, aga seekord jäi kiiruga pilt tegemata. Vahva tegemine ja ma peaks noid vist veel tegema. Omale ka. Täitsa vahvad tulevad. Ja teksajääke veel jagub.

Ja Marta Liisat ootavad nüüd veel ühed vahvad varblased Riimest. Lausa välja lõigatuna. Kohe varsti …. Ja midagi sinist ka.

kangad ootel

 

 


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad