Posted by: Tiina | 4. dets. 2017

Varblased lumes

Kui lund ei ole ja kõigi taevast langevate valgete pudemete kiuste tulevat ei paista, siis tuleb see nö ise oma ellu hankida. Kasvõi kangana.

kangad ootel

Kangas on pärit Riime kangastest. Ma ei läinud üldse seda ostma, hoopis midagi igavamat – tumesinist dressikangast, sest piiga nõuab lisaks lilledele-lindudele ka rebastega dressikat ja sellele algselt paariliseks ostetud tumesinise olen ma juba osanud “mehele panna” ehk siis pisikeste poiste dressipüksteks ära õmmelda. Ning nüüd on vaja juurde. Aga seda va tumesinist ei olnud tol hetkel. No haarasin siis ühe ühevärvilise helesinise hoopis. Maksin juba ära ja lobisesin niisama, kui mu pilk jäi noile värvukestele. Need on nii vahvad! Punasega kombineeritult on netiski ilusaid beebikleite näidatud. Ja ma kohe pidin, kasvõi pluusikese jagu piigale ostma.

Punast trikotaaži oli varasemast pisut järgi. Soonikut ka. Ja sai siis selline. Ekspluateerin ikka sedasama siilidega pluusi jaoks kohendatud lõiget. Seekord ainult lõikusin pisut enam, sest ma tahtsin natuke punast ka külgedele keevitada. See tõesti käitub punasega nii kenasti. Värskelt. Vahvalt. Jõululiselt.

Marta pallimeres

Pallimeri 2.12.2017 (pildistas Tiit Toomik)

varblastega

punane siil

kaelus

Ma tegin seekord taas kaeluse seest seljalt puhtaks. Mulle meeldib nii. Ma püüdsin seekord ka paar klõpsu teha, mis järjekorras ja mida ma teen, aga mina, seebikarp ja lambivalgus ei anna kokku head tulemust.

Kõigepealt õmblen kaelakaarde sooniku. Seejärel lõikan soovitud kangast kandiriba. Mina kasutan kas sama trikotaažkangast või teinekord ka teist värvi kangast. See on selline pisut laiem kui 2 cm riba. Ja õmblen selle mööda overlokiõmbluse sisemist pisterida kaeluse külge.

kandiriba sooniku külge

Siis keeran kandiriba teise serva tagasi, kinnitan nööpnõeltega. No traageldan ka. Otsad keeran ka veidi kandiriba alla tagasi, saavad need ka puhtaks. Ja siis õmblen mööda traageldatud serva kandi kinni. Otsad ka.

teise serva kinnitamine

teise serva kinnitamine_traageldamine

Ja tulemus saab selline.

kaelus 1

kaelus 2

kaelus 0

See on õnneks varasem tegemine juba. Eile mul õmblemine kõigi proovimiste kiuste ei õnnestunud. Küll lõikasin midagi valesti, küll .. Täna ka hakkas õmblusmasin jonnima. Korda sain, aga see ehmatav kragin-kolin on ikka kõrvus. Aga korda sain. Ega tal midagi häda olnudki suurt vist. Tahtis tolmust puhtaks saada.

 

 


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad