Posted by: Tiina | 11. jaan. 2018

Värvid lumel

memme rätik

Et memmel oleks soe 😉

Sai valmis! See kaua tegemise ja kauniduse ütlus on ka täitsa omal kohal – alustatud eelmise aasta juulis juba. Aga noh, seegi on selline kerge peast kudumine ja seega nö käekotikudum, mida saab bussisõidule kaasa haarata. Seega ongi selliseks pisut venivamaks arvatud. Aja täiteks. See, et ma selle nüüd aastavahetuse aegu lõpuni kudusin diivanil istudes … no oli vaja ilma suurema mõtlemiseta tegemist. Igatahes selline sai. Mul on ausalt neist triibuga rätikutest omamoodi siiber, ega ma niisama neid kõikvõimalike triibulisi lõngu ära ei müü ja ei jaga. Ma väga ei taha noid enam teha. Kui just keegi konkreetselt küsiks. Aga sellega on selline jutt, et seda va 8/1 vikerkaart olen ma endale ikka miskise suurema pooli hankinud ja selline pisut õhem rätt oli kududa päris vahva. Tulemusel ei ole ju viga.

lumel

vikerkaarekirjaline lehesall

leherätt

kasega

kasega 2

Sai selline paras suurus: kõrgus 90 cm ja pikim külg 180 cm. Kootud on Aade Lõnga 8/1 Artisticust (vikerkaar nagu näha) ja ringvarrastel 2,5. Ma tahtnuks küll lõpetada punase servatriibuga, aga ikka jäi pisut puudu. Oleks teinud mustrisse veel pool lehte,. siis oleks vist lõpetamine kuskile sinna oranži ja kollase paiku jäänu. Vaja veel paku tabamist harjutada 😉 Aga ega see Artisticu 8/1 mulle väga ei meeldi – ebaühtlane. See vikerkaar on enamvähem, aga mul on kodus veel üks ilus tumesinine ja see on küll kohati imepeenike ja siis jälle paks … nagu efektlõng kohe. No tee siis sellest miskit.

Mälu turgutuseks veel mõned, vanadest aegadest, siin vikerkaarevärviline ja siin ka. Ja siin ja siingi. VIimasel lingil on veel üks kollase-rohelise-pruunitriibuline ka. Siis veel üks valge-beeži-roosatriibuline ja kaks sinisekirjut – siin ja Luna Moth Shawl 2007. aasta juulis. Kusjuures sel viimasel lingil on tehtud pilt 25.12.2007!! Milline roheline mätas peenras! Ja siis selline roosa-lilla-punasekirju (?) 2006. a detsembris. Ravelry on hea asi, ega ma ilma temata poleks neid siin kokku osanud otsidagi. Aga jah .. polegi nii vähe.

Kui juba vanade aegade kokkuvõtmiseks läks, siis pisut ka möödunud aastast. Ma ei saa öelda, et ma väga produktiivne olnuks, aga midagi siiski. 12 paari sokke, 3 paari kindaid, 8 pitssalli/rätti, 6 seljarõivast, millest kaks sellist nukumõõtu – nukukamps ja beebivest ja siis üks beebitekk. Pooleli on veel 4 paari kindaid ja 6 salli. Sallidest mõni ootab viimistlust, mõni on üsna alguses. Kui kõik senised arvestused klapivad, siis ära sai kootud ca 3750 grammi lõnga. Ostud jäid sinna 1425 grammi manu – positiivne ju. Kuna ühtteist lõngadest sai ka siia-sinna loovutatud/antud/müüdud, siis kogus pisut kahanes. Aga ca 93 kilo on teist lahendada ikka … Seega tuleb varrastele valu anda. Peab mõned kampsuniideed valmis tegema, siis saaks ka kogust kahandada. Sallid-kindad võtavad ju nii väheke materjali! See-eest aega kamaluga. Nii ma koon neid varusid veel teiseski ilmas 😀 Aga dieedilubadust ma ei anna! Elu on näidanud, et ilma lubamata vähenevad varud palju jõudsamalt. Küll aga luban, et staffi tuleb rohkem. Kuidas see aeg kudumise ja õmblemise vahel jaguneb, vat seda on raske ette öelda. Aga tahaks rohkem ka suuremaid asju teha, kampse ja muud. Igatahes kudumise tõuge anti kaasa ka aastavahetuse kingitusega. Esiteks sain 100 grammi ilusat pitsilõnga ja siis veel kaks mustrit ka takkapihta … Ma pean ikka näppude ja varraste olemasolu tõsimeeli õigustama hakkama.

Enne kui tuleb pildigalerii sellest, mis jäi eelmisesse aastase, veel paar asjakest, mis jäid 2017 näitamata: Hugo-Berti vestike, mis läks jõulupakki ja aasta viimane sokipaar. vest jõuluks

Vest on kootud lõngast Lane Cervinia Le Fibre Nobili Super Tajmahal (vill/siid/kašmiir) – hästi pehmeke. No eks oli ka arvamusi, et kas sellist sooja asja üldse tänapäeval vaja on. Aga noh minu mättalt vaadates on. Eks ma oma laste pealt võtsin, meil oli pidevalt kasutuses vestike. Kulus ca 100 grammi, vardad olid 3 ja 3,5. Eks ma järgmine kord proovin palmikuid. Nii jääb natuke igav. Aga see on ka nii pisike asjake, et ma jäin palmikute valimisega hätta.

Ja nagu ikka – Teksrenast sokid, Patonsi kollase triibuga (UK Fairytale Dreamtime 4ply). Jälle – minu käigupealt kudumine. sokid

This slideshow requires JavaScript.

Tegelikult on meil õuepeal koguni kaks memme. See pisut karvasem on Marta Liisa looming.

Kaks lumememme


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad