Posted by: Tiina | 18. jaan. 2018

Teismetele ideede “mahamüümisest” ja pükstest

Ma väga hea meelega teeks midagi ka oma poistele. Kui nad olid sellised pisikesed juntsud, siis tegin mis tahtsin ja kõik,mis õnnestus, läks loosi. Neil ei olnudki oluline, mis on seljas ja mis värvi, peaasi et sai õue mängima. Ega ma neid roosasse panna ei üritanud ka. Roosat hakkasin ma ise tajuma alles tüdruku sündimise järel. Aga nüüd, kui üks on numbrite poolest täisealine ja teised kaks parajasti maailmaga pahuksis teismelised, siis enam nii lihtsalt ei lähe. Näiteks tahtis Keskmik dressipluusi. Pakkusin, et teen. Mul oli kohe käepärast nii tumehalli kui tumesinist dressikangast. Poleks olnud probleemi. Ei, tema tahab korralikku. No tule taevas appi! Läksimegi siis poodi ja ostsime NewYorkerist valge dressika. Noorim tahtis siis omale ka samasugust, aga tema fännab musta. Nagu pärdikud .. üks ees ja teine järel.

püksid eestvaates

Aga, aga …  Eks ma oskan vahel ka kas kaval* või järjekindel olla ja nii ma suutsin ühe idee ikkagi maha müüa. Mingi ajahetk suvel esitles keegi FB-s Õmblustoa grupis ühest Ottobrest (1/2015) teismelisele noormehele tehtud dressipükse. Need tundusid mullegi piisavalt huvitavad ja nii ma ostsin omale ka sama ajakirjanumbri. Sest selleks, et miski idee omadele maha müüa, tuleb näidata olemasoleva asja pilti netis ja siis ajakirjas ja siis joonistada, näidata kust jookseb mingi värvitriip või kus on taskud või kui tekib muutmise soov või miskine detail ei sobi, siis need ümber joonistada. Ja siis tuleb pakkuda välja veel erinevaid kangaid. Vat kangapoodi nad minuga kaasa ei tule, seega siinkohal jääb abivahend internet. Pärios omapäi osta midagi … ma usun küll end nende eelistusi teadvat, aga alati on risk, et motiivid või värvid ei lähe peale. Ja siis kuis ee selgitustöö on tehtud, siis noorsandid mõtlevad. Ega nende pükstega oligi nii, et eks sa siis tee, kui tahad, aga ma alles valmis pükste pealt vaatan, kas kannan ka. Täna ta need igatahes jalga pani, alguses pikkust proovimaks ja siis pildi jaoks. Mulle tundub, et said nati pikad, aga las olla. No see nõeltega säärte pikkuse fikseerimine oli keeruline. Nii kui kuskil püksisäärt näppisid, kohe tuli kiuks teemal “ära kõdista”. Saa siis nonde poistega veel hakkama!

püksid küljelt

külg 2

Igatahes sellised nad said. Laiguline ja tumehall dressikangas on seest pehmed ja karvased. Pükste pee-pool on ka kahevärviline. Nöörikanaliga oli pisut tegu, sest selle sooniku peale õmmeldud riba tegin ma suti kitsukese ja pärast oli hirm, et masinate tallad ei taha nende ööside kõrvalt kenaste kangast mööda minna. Aga saime hakkama. Napikalt, aga hakkama. Ööse peaks üldse uljamalt kasutama. Igasugu paelad-nöörid ilmestavad muidu võib-olla igavatki üldmuljet. Ja noh, riistad panemaks ju on. Kummi poolest said sellised pingumal püksid, sest sellist laiemat kummi oli täpselt üks jupp ja see paistis poisile sobivat. Minu arust pisut pingul, aga nad (mu poiss-pere) ei eelistagi selliseid poolde peesse rippuvaid pükse. No ja eks ajapikku venib ära ka. Mul on siin nagunii paar paari pükse juba kummivahetuses. Masstoodangu püksid, aga kummid on omadega õhtal, kuigi püksid täitsa terved. Eks see kummide kattega läbi õmblemine venita ka noid. Ja mõned kummid ongi nii pehmekesed, et .. ime et püksegi üleval hoiavad.

püksid eestvaates 2

Mulle meeldivad.

Palun vabandada meite pisut räpakat kööki. Aga noorsand just küpsetas/küpsetab. Piparkoogikeeksi.

*Mingisugune horoskoobiraamat väidab, et Kaksikud suudavad ka eskimole jääkuubikuid müüa. No ma ei tea. Mina pole suurem asi müügimees.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad