Posted by: Tiina | 19. veebr. 2018

Kasutades juhust

Ma täna katsusin taas pisut pildimasinat välgutada, et ei jääks muljet, et ma olen talveunes. Tasahilju ma ikkagi teen miskit. Aga alustame selle satsi algusest. Ei ole midagi erilist – taas trikotaaž. Aga kui siia ka ei märgi, siis jääbki mulje, et unekott kuubis.

rebasedressid

rebasedressid tagant

rebasedressid ülaosa

Marta sai pükse juurde. Kui ma toona neid kassidega dresse tegin, siis tema tuletas meelde, et rebastega hall kangas on ka kuskil. Ta olekski toona rebaseid tahtnud. No nüüd tulid siis rebased ka. Kasutasin sedasama kahe kanga kombineerimise viisi, mida juba öökullidega pükste puhul. Mulle hakkas meeldima. Passib igasugusele suurusele. Ja kuigi taskuid ei ole, siis tundub nagu oleks. Samade kangastega tuleb dressipluus ka, aga meil on ikka veel lahtine, milline. Kas lukuga või üle pea. Piiga ei saa iseendaga kaubale. Tahaks nagu üle pea ja seda kukkurtaskut. Aga lukuga eest on ka jälle mõnus. Ega ta üle pea neid vedida ei viitsi suurt. Näis siis, mille peale me kokku lepime.

rebasepüksid

rebasepuhvid

lisarebane

Lisarebane

Ja siis need kevadised rebased … Tegelikult on need niiöelda katsepüksid. Jalgevahe on toodud veidi allapoole ja sääred on laiemad ja lõpevad kummidega. Nii hoiavad püksid pisut puhvi. Naabrilastel suvel siin olid sarnased viskoosist. Mõeldud on, et teeme veel midagi analoogset. Ja ma siis Marta peal natuke katsetasin. Järgmine kord veelgi julgemalt. Las kotivad. Mul on viskoosi ka, saab õhemad ja lontivamad ka teha. Kuna rebastest jäi vahvaid tükikesi, kus oli ka rebase enda silmnägu peal, siis tegin ühe soojaga ka meite titabeebi nukule pluusi. Ning kuna roheline dressikangas sai ka beebipüksteks ära kasutatud, siis tükkidest orgunnisin titale ka uued püksid. Need soonikuribad on ka viimased halli sooniku jäägid. Egas ribakestki saa raisku lasta. Pealegi on nukuriideid vahva teha. Korra varem on ka piiga nukuga ühtekas olnud. SIIN. Ühe pisikese jama pärast said Marta rebased vöökohale ühe “lisarebase”. Emmel oli alguses mure, aga lapsel nüüd heameel. Ta teab täpselt kumb on eesmine pool. Nende emme tehtud asjadega on see jama, et tuleb ju ette ja taha vaadata, sest miskiseid silte netu. Aga või siis neiu meil väga viitsib.

rebased titabeebi

Ma olen nüüd olude sunnil tuuseldanud mööda kangakaste mitu korda. Iga jumala kord jääb mingeid veeuputuse aegseid kangaid näppu. Seekord üks tumesinine lilleline ja ühevärviline hall. Halli oli niipalju, et pakkusin Mardile ka särki. Tahtnuks isegi kahte teha, aga teist meesterahva oma enam välja ei tulnud. Nii sai teine piiga mõõtu. Issi valis soonikuks sinise, Marta sai roosa. Et lapse särk ei oleks lihtsalt hall lõikasin ühest tüdrukutega kangast piiga ja õmblesin esitükile (varem on samast kangast meil olnud tuunika). Kõigepealt ma lasin kangatüki alla liimiriiet, siis lõikasin neiu välja ja panin kahepoolse liimikaga kangale kinni. Ja siis servast mõne mm kauguselt masinaga kinni. Ühe tüdruku keha oli poolik, selle peitsin küljeõmblusesse piiluma. See särk on prooviks nagunii. Järgmine kord katsun nende piigadega uljamalt ringi käia. Vaatan selle pealt kuidas ta pesus käitub, siis mõtlen edasi. Ega nende ilusate kangaste ilusaid motiive võib ju niisama ka ühevärvilisel kasutada. Mul hakkas kohe pea tööle.

IMG_6842

Tsärk piigadega3

See tumesinine lilledega on ka kuskilt Abakhani kaalukastist. Täitsa ilus ja elastaaniga. Ma olen korra varem ka juba miskit teinud, aga nüüd sai küll kõik otsa. No nukkudele saaks ja need tükid ma ka kokku korjasin. Igapäevaseks kandmiseks passib ju küll. Täitsa rõõmus. Ja kuna mul on seda varem ka olnud, siis tean, et pesus käitub ka ontlikult: ma olen viimasel ajal saanud mõned pesus lahkuvate värvidega kangad. Siis nagu tahaks kindlust, et töö ja tegu lähevad ikka asja ette.

IMG_6840

20180219_184225

 

Ja siis valmis Hugo-Bertile ka pisike pluusijupp juurde sobivate pükstega (suurus 74). Pluus sai vist parajama ja väga kaua ei käi sellega. Pükstel peaks aga olema piisavalt pikkust ja laiust ning poiss saab nendega pikemalt trööbata. See papagoidega kangas on ju nii rõõmus ja Marta omaaegsest särgist oli järgi piisavalt, et saada kollasega kombineerides selline rõõmus asjake. Täitsa õige asi õigele poisile. Poiss ka rõemus tegelinski.

pluus ja püksid

No lumevalgel näeb kohe eriti kirgas välja.

papagoisärk ja roh püksid 3

papagoisärk ja roh püksid 2

Nüüd tuleb kõik muud poolikud asjad ka järgemööda ära lõpetada. saaks laua puhtaks. Kevadeks kodu korda! Seda enam, et sedakord võõrustame vist lausa kaht saksa õpilast. Meil on emme vist rohkem elevil kui lapsed ongi 😉


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad