Posted by: Tiina | 20. juuni 2018

Suursündmus

Meie peres oli täna väga suur päev … kaks poissi said ühe hariduse etapiga ühele poole. Keskmik lõpetas põhikooli ja suur poiss gümnaasiumi. Seega pea terve päev üks suur lõpetamine. Oeh.

Mul on väga hea meel, et nad need verstapostid läbinud on, iseasi kui hästi. Mingi õppimise tüdimus sai mõlemast lõpusirgel võitu ja nii nad mõne eksami puhul lati alt läbi läksid. Plaanid on ka edaspidiseks, eks siis tuleb hakata tulemusi takkajärgi parandama, kui olemasolevatest ei piisa. Eks näis. Igatahes tunnen ma oma poiste üle täna rõõmu. Nii vahvad ja lõbusad, vahetud ja omamoodi. Igaüks isemoodi. Ja rõõmustan sellegi üle, et järgmise paari aasta jooksul ei tohiks meie peres lõpetamisi olla. Oli ehmatav avastada mõni päev enne lõppu, et lapsuke on kosunud ja ülikond pisut kitsuke rinnust. Alles see läks nagu valatult. Õnneks ei olnud see väga karjuv jama. Kuigi jah, särgivarrukad võinuks ka pisut pikemad olla. Huvitav, kas tõesti kasvavad lapsed ema-isa kiuste ja ürituste muretu õnnestumise takistamiseks vahetult enne suursündmust? Mul jõudis juba uue ülikonna hirm tekkida.

Ja siis need lilled. No mis sa teed, kui poisslapsed tahaks rukkililli. Mul polnud mahti neid kuskilt linnapiiri tagant otsima minna. Lillepoes olid ses vaasis hingehinna eest ainult riismed. Kuigi jah, nad oleks ka lilledeta rõemsad. Kasvõi kommikarbiga.

Ja siis vahetult enne minekut kingapaelu sidudes ilma hoiatavate märkideta katki läinud kingapael …

Aga kiki on minu õmmeldud … sulaselge siid. Tehtud küll issile ja poisile pisut pikk sidumiseks, aga sain hakkama. See nägi nende paelaotsas valmis lipsude kõrval (teate ju küll .. klambriga kinni kaelaümber) ikka väga ehe välja. Ja nende klassis olidki poisid imekombel kikidega, ainult üks poiss oli pika lipsuga.

Markkuse lõpetamine

Markkus Miikaeli lõpetamine

Martini lõpetamine

Martin Eriku lõpetamine

Mart ei taha minuga tükil ajal enam vist ühtki sellist üritust kaasa teha. Ma kohe ei saanud muudmoodi, kui pidin vahtima särgivarrukate paistmist ülikonna varrukast (peaks ju nii 1,5 cm paistma) ja pükste pikkust või pintsakute kitsust-laiust õlgadest. Professionaalne kretinism, mis teha. See on vist mingi alateadlik värk peletamaks ka seda pealetikkuvat nuttu. Mul on silmad väga vesise koha peal ja sellised üritused jõuavad ikka ja jälle punkti, kus ma nutan kogu kollektiivi ees … Mart alati tsiteerib ses punktis klassikuid. Ei saanud ma ka seekord teisiti, Loo kooli hümni ajal värises lõug mõlemal korral märkimisväärselt. Marta vaatas ja päris issilt, et miks emme nutab. No oli kuidagi kurb lõpetada ja lahti lasta oma pisikestest poistest … Siinkohal ajab ennast ka naerma, mõlemad on ju pikemad juba ammu. Nüüdseks tegelikult juba kolmas ka. Mattias, see pisipoiss, käib juba issi kannul ja nõuab mõõtmist, et märkida ära hetk, mis issile ka ülevalt ala vaadata võib. Naljatilk.

SEE PÄEV

Lips seotud! Ahistavad!

särki ostmas

Ja särgi ostmine oli ikka tohutult ahastamapanev üritus …


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad