Posted by: Tiina | 22. juuli 2018

Avatud talude päevaks uus outfit

Selle kuumaga ei edene minul hästi miski. Seepärast pole ka siinne vaikus üldse imekspandav. Aga jah, tubases jaheduses kraamides jäi näppu üks vast 3 aastat tagasi )võib olla ka veel varem) välja lõigatud seelik. Nojah, suvel võiks ju endale vähemalt uue seelikugi saada, kui muuks aega ei leia. Seda enam, et oli teine juba välja lõigutud ja osa kokkugi aetud. Ent kogu see kupatus osutus ilmsuureks. Niigi suure tüdrukuna oli see omajagu meeldivgi leid, sest sain hakata asja kitsamaks tegema. Sageli seda just ei juhtu. Aga ikkagi tuli alustuseks harutada.

pluus ja seeelik 2

Seelik on seda korda siis oma konstrueeritud (vähemalt tundub nii), kuigi selline kellukjas seelik, ülevalt passega, nagu eriti miskit suurt oskust ei vaja. Küll aga oli mul seal vist omal ajal midagi untsu läinud, et ta nii seisma jäi. Aga miks ma selle täpselt seisma jätsin, seda ma ei tea. Ei mäleta. Passet ma nüüd natuke õgvendasin, niipalju kui sain. Tahtnuks uue välja lõigata, miski kala tas on, aga paistab et kangast ka rohkem ei ole. Värvlit ma juba lappisin juppidest. Seda ma mäletan, et seelikuosa väljalõikamine käis keskpaika põrandat, sest tahtsin sättida paanid mingit pidi “nurka” jooksma. Ja need triibud jooksevad ka koesuunas. Kangas ise oli aga lai ja libedik, mingi Abakhani päritolu kaaluviskoos ostetud aastal x. Nüüd, proovides, oli aga seelik igatepidi lai. Ma natuke võtsin koomale mõne sissevõttega, aga ka mitte palju. Pidasin paremaks värvlisse paar juppi kummi külgedele ajada, mitte seelikut päris liibuvalt selga istutada. Ühel viskoosil jooksid kunagi kanganiidid õmbluse juures “laiali”. Kui te saate aru, mida ma mõtlen. Äkki seekord ei jookse. Mulle igatahes seelik meeldib. Alläär tundub seelikut laual vaadates nagu merelaine. Seljas ei saa selle kerge ja voogava kanga puhul küll aru, et miskit oleks viltu. Ju seal on ka midagi kehast ja kehahoiakust. Ühel teisel suhtkoht pikal ja ka pehmest langevast viskoosist kleidil on ka alläär riidepuul vaadates nagu merelaine, väga erineva “kõrgusega”, aga seljas ei ole. Ju ma siis selline pisut kõverik, igerik olen. Või noh, kui ka lainetab, siis on mees süüdi. Tema tegi mul siin mõõtmisi ja märkimisi, kaks korda isegi.

seelik

keerutades

keerutades 3

keerutades 2

Meespool klõpsis, kui ma Kostivere mõisa õues keerutasin

Pluus on ka uus. Lõige on pärit ajakirjast Ottobre 2/2018. Muidu on need viimase aja õmmeldised mul kõik sellised T-särgikad pluusijupid, seepärast tahtsin seekord pisut muud. Aga või ma siis viitsisin seda õmblemise juhist läbi lugeda, sellevõrra tegin selle kaeluse enda jaoks pisut raskemaks ja tekitasin natuke harutamisetööd juurde. Aga valmis ta sai. Ja mulle omale väga meeldib. Nii kangas kui lõige. Kangas on ostetud vast eelmine sügis Studio Livist. Ja sellele lõikele võiks kohe veel miskit genereerida. Mul juba on idee.

uus pluus

Käisime täna ka Välja talus lambaid vaatamas. Martale meeldis üks tume talleke. Olevat tema sõnul nii pehme. Oli mis on, aga palav oli tal küll. Samas pügamine on päris huvitav. Ma olen kunagi saanud lambaraudadega proovida. vanaema pani nood pihku, et proovi. No ma siis proovisin käte värinal. Eks taharjutamise asi ole. Mul oli toona ikka tohutu hirm, et ma lõikan lambale sisse. Täna poiss tegi seda pügamise tööd nii, nagu polekski see esimene kord! No ei olnudki ju. Sedakorda juba kolmas päev nagu perenaine teadis rääkida. Igatahes tõi ma endale endale nüüd välja talu villast lõnga ka juurde, “Edgari tumedat” tooni ja “Anu Raua valget”. Üht heledamat oli mul ennegi.

20180722_130640.jpg

Sarviline pügamise ootel

Martaga

Martaga Raasikul

Kostivere mõis

Kostiveres

 


Responses

  1. Kena seelik (üldse pikad seelikud on vahvad!) ja kena pluus, aga ma olen seda usku, et kui 1 asi kirju, siis teine peaks ühevärviline olema.

    • Minu jaoks ei ole see seelik kirju … selline triibuline pigem, õnneks must-valge. Vat teist lillelist ma jah selle pluusi manu ei paneks.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad