Posted by: Tiina | 12. aug. 2018

Üks vahva päev

Ma ei kavatsenud suurt miskit täna näidata, sest pole ju. Aga ma ei saa jätta tänast päeva tähelepanuta, sest see oli vahva.

Kostivere mõisapäev. Läksime meiegi. Ilm oli nagu ta oli, väga mõnus vahelduseks. Ma olin sealkandis enne ka kakerdanud, kasvõi eelmine aasta samalaadsel mõisapäeval, aga mõisa sisse polnud veel astunud. Seekord siis läksime kaema. Oli ka põhjust, sest ma olin ise ka ühes väljapanekus pisikese sõrme jagu sees.

lambastaff 2

Põlled

lambastaff

Välja talu vorstid ja lammastega voodipesu

Välja talu esitles väikese väljapanekuga oma tooteid – oli kaunitest linasesesegustest kangastest laste voodipesu, padjakatteid ja põlled. Minul oli au olla kokkuvuristajaks. Lambakangas on täitsa mõnus. Eks ta alguses tundu pisut koregi nagu linane ikka, aga teadupärast muutub linane ajapikku ju mõnusamaks. Väljapanek jääb veel mõnda aega avatuks, seega kes satub sinnakanti, astugu läbi.

diivan

saal

söögisaal

Söögisaal

mõisas

dekoor

Dekoor

Mõis ise on täitsa kena seest. Ma tegin kaasa ka väikese mõisa ajalugu tutvustava ringkäigu. Põnev oli. Kuigi väga palju aju kohe kinni ei pidanud. Karta on, et ma ühe killukese endast sinna aga jätsin. Ma lasin end kaasa haarata mõttes sinna vaipa kuduma minna. No pakutakse võimalust, siis peab ju proovima. Pitsile vahelduseks vaibad? Poleks ju paha. Nende see näputöökamber oli väga põnev paik igatahes.

teljed

seelikukangad

kamps

See kampsun mulle väga meeldis, nii inspireeriv. Autor ise oli ka kõrval. Kohe hea oli asjatundjaga rääkida. Kes saab aru, mida tähendab 8/2 ja ei vaata sulle otsa, et millest sa nüüd räägid 🙂 Nende telgedel kootud rahvarõivaseelikukangaste kõrval on kaks vaipa. Üks on nö vana ja teine järgi kootud uus. Nii kihvtid. Mul hakkasid näpud sügelema.

Ja päeva lõpetuseks oli veel Anne Veski kontsert. No diiva saabumine oli küll stiilne .. helikopteriga. Mulle meeldis. Ja ma oleks kepsutanud rohkem, kui Mart poleks pidevalt pidurdanud. Hea et mul passi ei ole 😉 Muidu oleks ta kindlasti soovitanud kogu aeg sinna sisse vaadata. Oh jah .. nii petlik on õnn …

anne kontsert

Aga jah, pildile saime ka Marta UV-kiirguses värvi muutva särgi. Ma panen siia neid pilte nüüd üsna mitu, sest neid sai tehtud isemoodi valgusega. Piigale ikka meeldib kohati poosetada.

MV veel

Veel toas

kerge värvitoon

Varjus, aga värvub

väga värviline

Täisvärv

Särk sai teadlikult tehtud ühevärvilisega kokku, et säraks ka siis värvilaiguna, kui päikest ei ole. Muidu on ainult mustvalge. Küll aga teatas piiga täna, et ta tahtnuks ikka kollast. No teeme teise veel – seekord kollase. Sellest meetrikesest jagub. Kangad on seekord pärit Black Carrotist. Enne tuleb Marta sõprade särkide niidisabad ära peita, siis saavad kampas poosetada.

raglaan

Raglaan

raglaan 2

poos

Poos 1

poos 2

Poos 2

Ja mis kõikse lahedam – seal oli ka puutöö töötuba. Mingist hetkest oli piiga nagu naelutatud tolle juurde sellesse mõisaõue nurka. Ja mis seal siis ikka – võttis kätte ja tegigi pannilabida.

ML pannilabidas

Pannilabidas

Aga sügise annab endast ka juba märku … Kased kipuvad kollaemaks. Kaugel see koolgi enam.

vihmataecvas


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad