Posted by: Tiina | 16. aug. 2018

Emme tehtud

Eile käis tädi Tiinal külas väike Hugo oma emmega. Hugo emme püüab jõudumööda oma pisipojale ise miskit õmmelda, sest lastele sobivaid trikookangaid on ju nii põnevaid! Ja noh, kus seda siis veel teha kui mitte vajalikke masinaid ja õmblusalaseid teadmisi omava tädi juures. Nii nad siis saabusidki meie koogipäeval (ikkagi 27. aastapäev!) BlackCarrotist kaasahaaratud kangakotiga. Seekord oli emme, kes muidu armastab väga must-valge ja halli kombinatsioone, kelle senised kangavalikud on olnud nö monokroomsed, ostnud värvitriibulisi kangaid. Täitsa vahvad olid. Ma olin isegi noid BlackCarroti pildialbumis vaadanud. Aja kokkuhoidmise eesmärgil me konstrueerima ei hakanud, vaid taas lappasime ajakirju. Ottobredes on lasteasju ju lademetes. Seekord otsisime siis pükse ja pikkade varrukatega särki. Loomulikult leidsime. Ja sellised nad said.

kollane särk sinine püks

punane särk

Üldiselt on asjad Andra enda kokku lastud. Ma aitasin ise kattemasinaga pisut kaasa. Särgid tulid varuga, aga ega need pisikesed tegelased kasvavad kiiresti. Ja päris pika varruka ajani on pisut vist aega ka.

dressid

Need hallid dressid aga said alguse juba kevadel. Hugo emme oli ostnud sellist paksemat pahemalt poolt karvastatud dressikangast, kahte erinevat. Tähekestega ja ilma. Siis tegime püksid, millel sääred on isemoodi. Ja et kogu pilt ei oleks väga hall, siis kasutasime punast soonikut, nii sääreotstes kui ka värvlikummina, mis küll piltidel välja ei paista. Mingil teisel korral suvel, kui me lühikesi pükse õmblesime, lõikasime välja ka dressipluusi. Seegi sai punase sooniku – varrukaotstesse. Varrukad said nüüd pisut pikad, aga vast käib siis ka kevadeni ja kauemgi. Ega kehas on ka pikkust pisut enam kui noorhärra praegu vajaks. Igatahes komplektina on täitsa vahva.

punase taskuga särk

See punase taskuga särk … Suvel tegime ka ühe taolise, must-valge. Aga seda triibuga kangast jäi üle. No mis sa tast ikka teed – püksteks ja mütsiks on see veidi heledake. Ja nii ma lõikasin veel ühe särgi välja. Et see ei oleks esimese särgi kloon, sai võetud taas appi minu lemmikvärv punane. Ja sai selline. Minu arust täitsa ok. Tundub et pisipoisi emmele ka meeldib. Eks ta selline kiire särgikähkukas oli. Ma järgmine kord tegelen selle tasku mõttega pisut pikemalt. Äkki annab veel mõnusaid kontraste välja mõelda.

riided

Eks nii see õmblemise isu teki. Ilusad kangad, rõõm omatehtust ja … Vaatame, millas siis pisipoisi emmele oma overlok koju sigineb 😉

 


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad