Posted by: Tiina | 26. aug. 2018

Vigade parandusest veelkord

Ma siin juba nädala esimesel poolel kurtsin, et teisipäev oli seekord esmaspäev ja igatepidi sinine. Ja siin see “sinine” nüüd siis on.

No päris värv on pigem lõheroosa, mitte sinine. See sinine iseloomustab pigem tööprotsessi pea et viimast etappi. Vahel mõne asjaga kohe peab viltu minema ja mitte ainult üksasinumas asi. Alguses oli mul selle värvitooniga jama. No oli vaja ja kaua võttis aega kuniks leidsin. Siis oskasin ma salli enne äärepitsi nii hoolikalt ära panna, et äärepits pidi ootama oma aega kaua. Ja kaua tehtu ei pruugi kohe ka kaunikene olla. Nii ka seekord. Oskasin kõigi hoolikate sakkide ja servasilmuste lugemise kiuste äärepitsi valesti külge õmmelda. Eksole, tegijal juhtub. Kui tegija, see on jälle see arutelu koht. Aga selline ta siis lõpeks sai. Iseenesest täitsa ilusake.

muinastuledel

Kalamajas Kalmistupargis 25.08.2018

salliga

sall2

sall

Pargis puudevilus on värv veidi vale

kivil

See pööratud piibeleht on üks minu lemmikuid, kõigi sellega seotud riskide kiuste. Kui see muster mulle liiga tuttavaks tundub saavat (loe: ma ei taha enam paberil seda pidevalt kõrvale), siis pean ma sellega ikkagi pisut pidurdama hakkama. Ma olen avastanud end kudumas kahte piibelehtede rida järjest ühele poole “kallutatuna”. Parem oleks, kui sellist asja ei avastaks siis, kui äärepits küljes ja sall valmis ja venitatud 🙂 Seni on vedanud ja päris nii kaugele pole vigaselt jõudnud.

laual

kalmistupargis

haapsalus

Haapsalus

Seekord sai sall selline kitsuke – 55 cm lai ja 165 pikk. Materjali kulus 75 grammi. Materjal on meriinovillane sallilõng, pärit Eesti Käsitöö Vedurist Balti jaama turult.

Piltidega on nagu ta on. Oli mõeldud täna Haapsalus ka teha, aga tuuline oli. Seepärast on eilased ja paar tänast klõpsu. Tuul tahtis juuksed pääst viia, mis seal siis sallist rääkida.

Ja kuna me täna pitsipäeva väisasime, siis paar klõpsu omadest ka haapsalust. Ma lubasin pühalikult oma seltsimeeste ees, et järgmine aasta lähen võistukuduma. Tuletage mulle siis meelde, kui mu mälu mind peaks alt vedama.

Kahjuks mu oma pildid pitsikeskuse moedemmist on allapoole arvestust, aga seal oli väga kenasid kleite, mida ka pisut suurem provva (loe: mina) julgeks selga panna. Ja nii ma nüüd mõtlengi siin, et kui teeks ja kooks … See üks kirgas punane paelus mind. Kuidas see oligi: ükskõik mis värvi, peaasi, et punane 🙂

pitsitajad

Minu Pitsitajad 😉

toetab torni

Toetab torni

relastatud

Ühiskudumisel. Relvastatud ja väga ohtlik nagu Mart ütleb

Marta väike pilt

Meie Marta


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad