Posted by: Tiina | 3. sept. 2018

Kõik, kõik on uus …

Ei, päris kõik uus ei ole, kuigi kuu on taas uus. Septembrikuu. Aga nagu ikka saab selle kuuga alguse uus kooliaasta. Ja uus kooliaasta tähendab alati ka seda, et riidekapp saab värske pilguga üle käidud, et oleks ikka miskit kooli selga panna. Ja nii ta tekkis meil – uus pluus.

poosetab 2

poosetab

Ma alustasin seda tegelikult juba millalgi kevadel, aga siis läks veel eelmine pluus ka selga ja kiiret väga ei olnud. Nüüd aga oli vaja. Vähe sellest, ma olen ette võtnud, et kõik nö vanad poolikud asjad peavad kottu välja saama. Uus algus.

peegli ees

Peegeldus

Marta

Hästi tavaline asjake. Pikkade varrukatega pluus. Pisike kraeke, pikad varrukad, valge kangas. Klassika koos tumeda seelikuga. Mis nüüd siin on natuke võib-olla imelik, siis ma tegin selle saksa keeles “Kapellenschlitz/Dachschlitz” varrukalõhiku. Noh, nagu need meeste särkidel on. Siin on ka üks selline, mis valmis kujul näeb sama välja, ainult selle vahega, et mina ei tee seda kahe detaili abil, vaid ühe detailiga. Õmblen, pööran välja ja õmblen. See meeldib mulle ja hea lihtne ühes tükis teha.

Nööbid said nüüd kahetsusväärsel kombel naturaalset valget värvi. Ma kahjuks ei leidnud õhtul oma valgemaid nööpe üles. Samas neiu ütles selle nööpide äravahetamise jutu peale, et talle meeldib nii. No ma ei tea. Ma vist ikka vahetan välja. Kuigi äkki teeks hoopis veel ühe pluusi ja seekord numbri või kaks suurema? See sai natuke parajavõitu. Jah, alustasin kevadel, aga piiga on vahepeal selle sooja õuesjooksmise suvega pigem maotanud sentimeetreid laiusmõõtudelt kui juurde võtnud. Seega aeg pole pluusi pisendanud.

Tegelikult peaks järgmine kord kombineerima põhimaterjali kontrastsete pisidetailidega, nagu nt krae kand seestpoolt, mansett seestpoolt ja kasvõi varrukalõhikust miski osa. Aga siis peab parema pluusikanga valima. See valge kumab tobedalt läbi. Kahjuks on meil seda sorti särgikangastaga siinmail lood kehvad. Pole eriti. Ma hea meelega teeks. Aga tahavad ka mehed mul siin just ühevärvilisi. Kirjude või mõningase mustriga kangastega oleks lihtsam.

Seelik on ka kuskil talvest või kevadest. See esimese klassi 1. septembriks tehtud seelik jäi ju meile ka üsna kähku vööst kitsaks. Siis tegime uue seeliku. Ma ei tea, kas ma seda lehvitanud olen, aga seegi on voodril. Seekord selline kellukas. Passega. Üks suvaline tumehall kangas tõenäoliselt Abakhani kaalukanga valikust.

1september

Uksel


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad